HRİSTİYAN FORUM
Yahşuah Mesih'in adında, Kutsal Ruh'un ateşiyle kutsanın
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İsa Mesih, Yahşuah, Yeşua

[Anket] Yahşuah (İsa)'nın sizi en çok etkileyen özelliği nedir?

Bu konu 20446 kez okundu, 142 kez cevaplandı

Konunun devamı sayfalar: 1 - 2 - 3 - 4 -
moderator6
(M O D E R A T O R 6)
- -

Herkes için anket:

Yahşuah (İsa)'nın sizi en çok etkileyen özelliği nedir?

- -
 #1.  ✍ 2009-05-23, 13:00

NCyril
(Ziyaretçi)
- -

Alçakgönüllü ve kurtarıcı olması

- -
 #2.  ✍ 2009-05-23, 13:54

muratsoyer
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

Cevap vermek zor..Çünkü O'nun Tanrısal ve İnsansal olan yanları ve özellikleri var.

Kurtarılması gereken bir zavallı olarak Tanrısal yönleri hakkında söz bile söyleyemem.

Bence bir çoğumuz İsa'nın insan yönünde kendimizden bir şeyler buluyoruz yada imrenerek bakıyoruz. Bu sebeple radikal söylemleri dik duruşu ve devrimci karekteri beni çok etkiliyor. :-)

İYİKİ HAYATIMDASIN MESİH İSA....SENİ ÇOK SEVİYORUM...

- -
 #3.  ✍ 2009-05-23, 16:10

KaraYilan
- -

Merhamet...

- -
 #4.  ✍ 2009-05-23, 23:32

χριστιανικός
(Özel üye)
- -

Bağışlayıcı olması.

- -
 #5.  ✍ 2009-05-23, 23:59

pumpkid
(GEÇERSİZ EMAİL YÜZÜNDEN ÜYELİĞİNİZ OTOMATİK OLARAK İPTAL EDİLMİŞTİR. (YÖNETİME BAŞVURUNUZ))
- -

İsa Mesih'in Her Özelligi iyi ama en sevdiklerim.

Alcak gönüllü ve fedakar :)

Rabbin Adıyla Gelen Alcak Gönüllü Kral'a Selam..

Rabbimiz İsa Mesih'ten Size Esenlik Olsun...

- -
 #6.  ✍ 2009-05-24, 08:36

polly
(GEÇERSİZ EMAİL YÜZÜNDEN ÜYELİĞİNİZ OTOMATİK OLARAK İPTAL EDİLMİŞTİR. (YÖNETİME BAŞVURUNUZ))
- -

kuşkusuz her özelliği mükemmel ama beni özellikle; sonsuz merhameti ve sevgisi çok etkiliyor.

- -
 #7.  ✍ 2009-05-24, 18:54

katolikmoderator2
(K A T O L İ K M O D E R A T O R 2)
- -

polly yazdı:
kuşkusuz her özelliği mükemmel ama beni özellikle; sonsuz merhameti ve sevgisi çok etkiliyor.

Aynen

- -
 #8.  ✍ 2009-05-24, 20:46

Harutyun
(Özel üye)
- -

Ben aciz bir insan olarak en ufak sayılabilecek şeylerden bile Tanrı için vazgeçmekten çekiniyorum zaman zaman. Ama o Tanrı olduğu halde insan beden aldı ve aramızda yaşadı. Biz kurtulalım ve sonsuz hayatımız olsun diye canını verdi kanını döktü.

Sevigisi kardeşlerim!... Ben kimsede böyle bir Sevgi görmedim.

- -
 #9.  ✍ 2009-05-25, 18:12

ramon1
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Sıkıntılar karşısındaki sabrı.

- -
 #10.  ✍ 2009-05-26, 08:30

Sonsuzluk_Yolunda
- -

en ağır basanı bence sabır herşeye sahip olmasına rağmen bizim için sabretti.

- -
 #11.  ✍ 2009-05-27, 17:40

Galadriel
(Özel üye)
- -

her özelliği çok güzel elbette ama birkaçını belirtmek gerekir:düşmanını bile sevmesi insanın aklı almıyor bu ne güzel bir öğretidir
ve çok mütavazi olması havarilerin ayaklarını yıkaması beni çok etkilemişti
esen kalın

- -
 #12.  ✍ 2009-05-29, 20:24

balkan
- -

Rab'bin herşeyi mükemmel onun için tercih yapamıyacağım.

- -
 #13.  ✍ 2009-05-29, 20:25

aruz
- -

sabrı sevgisi fedakarlığı düşmaları için bile dua etmesi aslında rabtanrının özellikleri saymakla bitmez çünkü o tanrı her sıfatı her özelliği yaratanın bi parçası aslında ta kendisi

- -
 #14.  ✍ 2009-05-29, 22:55

NCyril
(Ziyaretçi)
- -

Galadriel yazdı:
her özelliği çok güzel elbette ama birkaçını belirtmek gerekir:düşmanını bile sevmesi insanın aklı almıyor bu ne güzel bir öğretidir
ve çok mütavazi olması havarilerin ayaklarını yıkaması beni çok etkilemişti
esen kalın

ben bu ikisini de duyduğumda gözlerim doluyor kardeşim...

- -
 #15.  ✍ 2009-05-29, 23:28

katolikfurina
- -

sıradışı ve kusursuz oluşu

- -
 #16.  ✍ 2009-05-30, 16:45

diabiannn
- -

muratsoyer yazdı:
Cevap vermek zor..Çünkü O'nun Tanrısal ve İnsansal olan yanları ve özellikleri var.

Kurtarılması gereken bir zavallı olarak Tanrısal yönleri hakkında söz bile söyleyemem.

Bence bir çoğumuz İsa'nın insan yönünde kendimizden bir şeyler buluyoruz yada imrenerek bakıyoruz. Bu sebeple radikal söylemleri dik duruşu ve devrimci karekteri beni çok etkiliyor. :-)

İYİKİ HAYATIMDASIN MESİH İSA....SENİ ÇOK SEVİYORUM...

devrimci demek biraz ağır bir tabir değil mi?
devrim demek devirmek demek. yani pek iyi bir şey olduğunu söyleyemeyiz.ayrıca rabbimiz isa ya devrimci sıfatını yakıştırmak için neyi kanıt gösterebilirsin?
O bizi kurtuluşa çağırdı. Kendini feda etti.
eğer o devrimci olsaydı biz O'na şu an nasıl mesih isa derdik?...

- -
 #17.  ✍ 2009-06-01, 13:50

tizciano
(Özel üye)
- -

Sonsuz merhameti, sevgisi ve muhteşem tevazusu...

Ezelden ebede dek Merhametli Kralımız' a övgüler olsun!

- -
 #18.  ✍ 2009-06-01, 17:30

Nikolas07
- -

Bizim için kendini feda etmesi...Daha başka bir sürü özelliği var ama...En güçlü neden...

- -
 #19.  ✍ 2009-06-07, 09:43

Melipus
- -

İsa Mesih Tanrı'dır. Dolayısıyla her özelliği kusursuz ve mükemmeldir. Her özelliğine bir diğerinden daha fazla hayranım. ancak özellikle Bilgeliği beni çok etkilemiştir. Yahudi bilginlerinin sorduğu sorulara bazen öyle cevaplar vermiştir ki her harfinden bilgelik fışkırır. İsa'nın üstün zekası VE BİLGELİĞİ'ndeki kusursuzluk sanırım beni herşeyden çok etkilemektedir.

- -
 #20.  ✍ 2009-06-10, 10:22

Ashton
- -

Merhaba,nedendir bilinmez ama suyun üstünde yürüdüğü söylenir o beni çok etkiler... Mesih isa'ya sempatim vardır...inanacak olsam ilk inanacağım peygamber direk Mesih isa olur,saygılarımla...

- -
 #21.  ✍ 2009-06-10, 10:48

MR.CAGE
- -

Sonsuz sevgisi.O öyle bir sevgi ki kendine eziyet edip aşağılıyan kişiler için bile dua etti.Ayrıca bütün insanlığa karşı öyle bir sevgisi vardı ki beden alarak insan oldu.Onlara şifa verdi.Ölenleri diriltti.Bizm günahlarımız için kendini feda etti.Adına övgüler olsun Rabbim ve kurtarıcım İsa Mesih.

- -
 #22.  ✍ 2009-06-10, 13:30

theodora78
(Özel üye)
- -

Bütün özellikleri beni çok etkilemiştir.

Sonsuz merhameti,sevgisi,mucizel eri,sabrı,bilgeliği,alçak gönüllü oluşu,kurtarıcımız oluşu .

- -
 #23.  ✍ 2009-06-13, 00:07

spranos
- -

Merhameti,Sevgi öğretileri ve Hoşgörüsü.Söz konusu tarihte ve söz konusu Devlet'te bunları sahip olması beni çok etkiledi.

Herkesin kalbine sevgiyi koyması dileğiyle...

- -
 #24.  ✍ 2009-06-13, 01:29

fyktristam
- -

Isa'nin her ozelligi ama baslica insanlara insanligi ogretmesi
ogretmenimiz olmasi ve canini insanlar icin feda etmesi
bize sevgiyi (insanligi) ogretti yuce ogretmen Isa Mesih

- -
 #25.  ✍ 2009-06-15, 19:26

Holy Mountain
- -

Rab ın başlı başına kendisi etkiliyor beni zaten ama kıvrak zeka olması sorulan hersoruya tökezlemeden cevab verebilmesi,çok zeki olması beni etkiliyor. Rab ın ışığı üstümüzde olsun,AMEN

- -
 #26.  ✍ 2009-06-16, 11:40

Hay-Dgha
- -

Melipus yazdı:
İsa Mesih Tanrı'dır. Dolayısıyla her özelliği kusursuz ve mükemmeldir. Her özelliğine bir diğerinden daha fazla hayranım. ancak özellikle Bilgeliği beni çok etkilemiştir. Yahudi bilginlerinin sorduğu sorulara bazen öyle cevaplar vermiştir ki her harfinden bilgelik fışkırır. İsa'nın üstün zekası VE BİLGELİĞİ'ndeki kusursuzluk sanırım beni herşeyden çok etkilemektedir.

Kesinlikle sevgili kardeşim ! Başlığı okuduğum anda onu somut anlamda gözümde en üstün kılan şeyi düşündüm ve onun bir deha olduğu aklıma geldi ! Sevgisi, Merhameti, Sabrı zaten dillere destandır. Fakat üstün zekasıyla karşısındakileri resmen tokatlamıştır. Günahkar bir kadıncağızı önüne getirmeleri ve Rab İsa'ya onu taşla dediklerinde verdiği cevap muhteşemdir.

"Aranızda kim günahsız ise ilk taşı ona o atsın"

- -
 #27.  ✍ 2009-06-16, 15:03

Harâmi
- -

İncil'i ilk okuduğumda Matta kitabı 5. bölümde ki 'Gerçek mutluluk' kısmı, dinler hakkında sahip bolduğum bir çok bilgiyi alt üst etti. Çünki hemen bütün dinlerde, o dine inanmak en önemli husus olarak gösterilir. Halbuki 'Gerçek mutluluk' bölümünde Yüce Tanrının sevdiği ve koruduğu insanların vasıfları anlatılmakta idi.

Okur okumaz; 'işte gerçek mânâ da Tanrı inancı /sevgisi bu olmalı.' demiştim.

Yine Matta İncil'i 5/37 de;

"Evet'iniz evet, `hayır'ınız hayır olsun. Bundan fazlası Şeytan'dandır."

sözü; yalan yere yemin edilmek suratiyle çok kandırılan ben de, şok etkisi yapmıştı. İsa Mesih'in 'Asma' benzetmesi de, âdeta başka bir mûcize. Aslında İsa Mesih'in tüm sözleri ve hayatı kadar beni etkileyen hiç bir şey yoktur. Yüce Tanrı'nın izni ve yardımıyla olmayacaktır da.

Bu sebeple O'nun hayatı ve söyledikleri içerisinde bir derecelendirme yapmak bana göre değil.

- -
 #28.  ✍ 2009-06-16, 15:37

kar.tanesi
- -

Bana göre en önemli özelliği insanların ve bilinen diğer peygamberlerin sahip olduğu dünyasal özelliklere sahip olmamasıdır. Hırs, şehvet, bencillik v.b. gibi.

- -
 #29.  ✍ 2009-06-18, 02:43

vesper
- -

Bence de en önemli özelliği büyük bir devrimci olmasıdır. Dönem için oldukça ilerici yaklaşımları olmuştur. Ve insanlara vicdanlarının seslerini dinlemeleri konusunda yaptığı çağrı... ''Aranızda günahsız olan ilk taşı atsın'' sözü İsa'nın en sevdiğim sözüdür.

Ama asla bu kadarla anlatılamaz. İsa Mesih'in hayatını okuyup onu sevemeyecek ona hayran olamayacak bir insan düşünemiyorum. Her açıdan bambaşkaydı... Hristiyan olmadan önce bile dünyada sevdiğim hayatından en etkilendiğim kişiydi. Birini görmeden onunla hiç konuşmadan ne kadar severseniz işte o kadar seviyorum Mesih İsa'yı...

İsa Mesih'i hala tanımayan varsa İncil'i okumasını da şiddetle tavsiye ediyorum. Her inançtan her türden insanın hayran olacağı bir kimsedir o... Haytınızı etkiler ne olursanız olun kim olursanız olun çağırır sizi bir şekilde...

Herkese sevgiler...

- -
 #30.  ✍ 2009-07-15, 14:06

huzurlu
(Özel üye)
- -

Evrenin hakimi olduğu halde öğrencilerinin ayaklarını yıkayacak kadar alçakgönüllü ve sevgi dolu olabilmesi.

- -
 #31.  ✍ 2009-07-15, 15:40

politis
- -

tanrılığı, merhameti ve sevgisi

- -
 #32.  ✍ 2009-07-17, 01:05

AbhorM
(Özel üye)
- -

Insanları sevmesi ve her türlü kötülüğe bile affedici olarak yaklaşması.

- -
 #33.  ✍ 2009-08-25, 21:05

eyupk
- -

Hz. İsa (a.s)'a o kadar zulüm çektirdiler ki ama Hz. İsa (a.s) asla pes etmedi insanlara hakkı anlatmaktan. Selam olsun o yüce peygambere.

Yönetim Notu: İsa Mesih bizim için basit bir peygamber değildir.O yaşayan Söz ve Diri Tanrı'nın Oğludur.

- -
 #34.  ✍ 2009-09-10, 22:03

577313
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

sevgisi

- -
 #35.  ✍ 2009-09-10, 23:21

Fishy
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Beni en çok etkileyen özelliği çok yüce doğasından kaynaklanan sonsuz vericiliği ve kurtarıcılığı. Çünkü alma kaygısı, başkalarını damgalayarak kendini yüceltme kaygısı, dünyanın şeyleri için ruhunu satma eğilimi, bunlar, sınırlı ve düşmüş olan, düşmüşlüğünün acizliğini yaşamakta olan biz insan evlatlarına özgüdür. Toplumun 'kirlilerine' ancak kirlenme kaygısı duymayacak kadar ezeli ve ebedi paklığından emin olan sakınmadan dokunur. Çünkü, dediğim gibi, O Tanrı'nın aramızda yürüyen oğlu olduğu için, hasta kadına dokununca hastalık kapmaz, sağlık verir; günahkarlarla sofraya oturduğunda günah edinmez, af verir, gerçek verir; ve ölmeden önce bu da yetmez deyip ekmek ve şarapta bize bedenini ve kanını, kendisini verir. Sonra tüm insanlığın günahlarını temizlemek için ölür, dirilir, ve bize Kutsal Ruh'u verir. Çünkü ışığın ve yaşamın sonsuz kaynağıdır O.
Ve bize düşen, tüm acizliğimize rağmen O'nun sevgisini taklit etmeye çalışmaktır - çünkü zaten elimizden sadece bu kadarı gelir, çocuklar gibi inanç ve sevgiyle özenmek, yaklaşamazsak da O'nun mükemmel doğasına.

- -
 #36.  ✍ 2009-09-26, 21:10

dng
(Özel üye)
- -

Elbette fedakarlık...

- -
 #37.  ✍ 2009-10-26, 23:35

latimerya67
(Özel üye)
- -

Bizim günahlarımız için çarmıhta gerilmiş olması.

- -
 #38.  ✍ 2009-10-29, 13:39

V E R A
(Ziyaretçi)
- -

İnsan bedenine büründüğü ve %100 insan kimliğide olmasına rağmen (%100 insan ve %100 Tanrı ) bencil hiç bir yaklaşımını göremeyiz. Havarilerinin ayaklarını yıkayacak kadar alcak gönüllü .
Rab'bimin içimizde yarattığı duyguları anlatmaya kelimeler yetersiz.

- -
 #39.  ✍ 2009-10-29, 14:43

anthodezmi
(Özel üye)
- -

SEVGISI,ALCAKGONULLULUGU VE MUTHIS DENGESI..INSANLAR O`NA YAKLASABILIYORLARDI VE SON DERECE BUYUK BIR SAYGI GOSTERIYORLARDI.ISA MESIH IN KUTSALLIGI VE INSANLARA DUYDUGU SEVGI VE TATLI YAKLASIMI ,MERHAMETI,SICAK ILGISI ,TANRILIGI ,BANA VE DIGER IMANLILARA MUTHIS BIR SEVINC,HAYRANLIK,GUVENDE OLMA HISSI,HUZUR,BARIS,KENDISI NE TAPINMA ISTEGI VERIYOR.

- -
 #40.  ✍ 2009-11-03, 00:45

Konunun devamı sayfalar: 1 - 2 - 3 - 4 -

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifre: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifre (tekrar): NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifreniz: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!