HRİSTİYAN FORUM
Matta 10/5-6'daki diğer uluslar ve Samiriyeliler
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Matta 10/5-6'daki diğer uluslar ve Samiriyeliler

Bu konu 1689 kez okundu, 6 kez cevaplandı

sawthetruth
(GEÇERSİZ EMAİL YÜZÜNDEN ÜYELİĞİNİZ OTOMATİK OLARAK İPTAL EDİLMİŞTİR. (YÖNETİME BAŞVURUNUZ))
- -

Matta'da 10. bölümün 5. ve 6. ayetinde "Diğer uluslara ait yerlere gitmeyin. Samiriyelilere ait kentlerin de hiçbirine uğramayın. Bunun yerine, İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gidin." ile tam olarak ne denmek isteniyor?

- -
 #1.  ✍ 2010-02-06, 12:37

NCyril
(Ziyaretçi)
- -

Önce İsraillilere gidiliyor. Onlara duyuruluyor.

Daha sonra da diğer uluslara.

Okumaya devam edersen görürsün =D

- -
 #2.  ✍ 2010-02-06, 14:54

sawthetruth
(GEÇERSİZ EMAİL YÜZÜNDEN ÜYELİĞİNİZ OTOMATİK OLARAK İPTAL EDİLMİŞTİR. (YÖNETİME BAŞVURUNUZ))
- -

Burada sanki müjdenin sadece İsrail milleetine duyurulması gibi bir anlam çıkıyor sanki. Ve Samiriyeliler bu müjdeden mahrum bırakılmış gibi görünüyor. Ben yine anlayamadım burada anlatılmak istenileni. Burada çok daha başka birşey diyor sanki.

Yönetim Notu: Yahşuah'a çarmıha gerilinceye kadar eski antlaşma peygamberlikleri gereği sadece İsrailoğulları davet edilecekti. Pentekost gününden sonra müjde herkese duyurulacaktı.

- -
 #3.  ✍ 2010-02-06, 15:43

NCyril
(Ziyaretçi)
- -

İsrael'in anlamına bakmak gerekir öncelikle.

İsrael, Tanrı'nın halkı demektir.

Müjde'nin öncelikle zaten Yasa'yı bilen topluluğa duyurulmasının gayet doğru olduğunu görüyorum.

Eski Antlaşma'da da yazdığı gibi, o soy aracılığıyla Tanrı bize ulaştı.

Eski Antlaşma'da da yazdığı gibi, biz ruhsal İsrael (gerçek İsrael) olduk.

Eski Antlaşma'da Mesih'le ilgili bölümleri okursan ne demek istediğimi anlarsın =)

- -
 #4.  ✍ 2010-02-06, 16:44

diğdem
- -

sawthetruth yazdı:
Burada sanki müjdenin sadece İsrail milleetine duyurulması gibi bir anlam çıkıyor sanki. Ve Samiriyeliler bu müjdeden mahrum bırakılmış gibi görünüyor. Ben yine anlayamadım burada anlatılmak istenileni. Burada çok daha başka birşey diyor sanki.

Yönetim Notu: Yahşuah'a çarmıha gerilinceye kadar eski antlaşma peygamberlikleri gereği sadece İsrailoğulları davet edilecekti. Pentekost gününden sonra müjde herkese duyurulacaktı.

''İşte Kulum,O'nu ben seçtim.
Gönlümün hoşnut olduğu sevgili Kulum O'dur.
Ruhum'u O'nun üzerine koyacağım,
O da adaleti uluslara bildirecek.
Çekişip bağırmayacak,
Sokaklarda kimse O'nun sesini duymayacak.
Ezilmiş kamışı kırmayacak,
Tüten fitili söndürmeyecek,
Ve sonunda adaleti zafere ulaştıracak.
Uluslarda O'nun adına umut bağlayacak.''

(Matta)
Bu ayette Müjdenin sadece İsrail milletine değil,bütün uluslara bildireleceği açık ve nettir.Böyle daha birçok ayetler bulunmaktadır.SEVGİLER.

- -
 #5.  ✍ 2010-02-06, 18:58

sawthetruth
- -

Açıklamalarınız için herkese teşekkür ederim. Ben oradaki olayı sadece Müjde'ye indirgeyerek okuyormuşum. Sayenizde kafamdaki muğlak resim netleşti. İnanlı kardeşlerin birbirine yardım etmesi çok güzel. :)
Esenlikler

- -
 #6.  ✍ 2010-02-07, 14:42

hiram
(Özel üye)
- -

Önce İsrailoğullarından başlanıyor tebliğ, zaman ilerledikçe diğer uluslara da gitmeye başlıyorlar:

Mat.28:19 Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un adıyla (adlarıyla değil adıyla yazıyor dikkat edin, bunların hepsi ''1'' dir çünkü ) vaftiz edin;

- -
 #7.  ✍ 2011-10-20, 21:48

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil