HRİSTİYAN FORUM
Yahşuah Mesih'in adında, Kutsal Ruh'un ateşiyle kutsanın
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Matta 3:14 ve Matta 11:2-3 hakkında...

Bu konu 1105 kez okundu, 3 kez cevaplandıdrno61
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

Matta 3:14'te Hz.Yahya,Hz.İsa'yı ve onun makam ve misyonunu iyi biliyor gibidir,onun kendisinden daha ileri derecede olduğunu vurgular.Matta 11:2-3'te ise Hz.Yahya'nın hapiste Hz.İsa'nın icraatlarını işitince sorduğu soru sanki daha önce onunla hiç karşılaşmadığı ve kim olduğunu bilmediği izlenimini veriyor.Bu konudaki görüşünüz nedir?Teşekkürler.

Yönetim Notu: Misal siz de bize bazı izlenimler veriyorsunuz niyetlerinizle ilgili olarak...

Çünkü nedense hep bazı ayetleri tek başına cımbızlayarak bir sonuca varmaya çalışıyorsunuz. İlgili pasajı sonuna dek okursanız, zaten bazı şeyleri algılayabilirsiniz.

Yahya hapistedir ve korku içinde olması muhtemeldir. İsa, O'ndaki bu iman eksikliğini görünce daha sonraki ayetlerde sitem ediyor:

yazdı:
11 Size doğrusunu söyleyeyim, kadından doğanlar arasında Vaftizci Yahya`dan daha üstün biri çıkmamıştır. Bununla birlikte, Göklerin Egemenliği`nde en küçük olan ondan üstündür.

Göklerin egemenliğine girebilmek için Tanrı tarafından sağlanan bir iman gereklidir.

- -
 #1.  ✍ 2011-11-11, 17:02


drno61
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

Cevabınız için teşekkür ederim.Amacım,niyetim,baz ı ithamlarınız(Pasaj cımbızlamak,çelişki aramak,v.b.) hakkında gerekli ve yeterli cevap ve açıklamalar önceki mesajlarımda var.Bu yersiz yaftalama çabalarınıza yanıt olarak sizi önceki mesajlarımı incelemeye davet ediyorum.Önceki bazı yazışmalarımda hata ettiğimi anladığımda bunu kabul ettim.Çoğu yazışmadan verimli sonuçlar aldım.Bunun için teşekkür ederim.Ne var ki önceki bazı yazışmalarda ve bu yazışmada cevaplar bana tamamen ilgisiz görünse de üstüne gitmek istemedim.Bunun bir sebebi forum kuralları,diğer sebebi şu "art niyetli Müslüman" düşüncesiyle karşılaşma endişesiydi.Bu intibayı uyandırmamak için özellikle dikkat ettim.

- -
 #2.  ✍ 2011-11-11, 20:57


drno61
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

O kadar dikkat etmeme rağmen bu düşünceyle muhatap oluyorsam sorun ya bendedir.Cidden kötü niyetli(!) birisiyimdir.Ya da sizdedir.Klavyenin arkasından niyet okumak çok sağlıklı sonuçlar vermez zira.Neyse,bir şekilde kalp kırdıysam veya yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ve konuyu böylece kapatırım.

- -
 #3.  ✍ 2011-11-11, 21:02


S ADMİN
(☩Admin)
- -

Evet biz sizin art niyetli olduğunuzu düşünüyoruz, çünkü İncil'i doğal şekilde okumadan hristiyan inancını karalayıcı art niyetli kişilerin kitaplarını okuyor ve foruma aktarıyorsunuz. Yaptığınız doğal bir hareket tarzı değil, geçmişte bir çok kez karşılaştığımız, önce araştırıyormuş gibi görünen müslümanların hareket tarzına benzer bir tavır. Bugün sorduğunuz sorularla beraber bizde size dair oluşmuş olan düşünce aynen bu şekildedir.

- -
 #4.  ✍ 2011-11-11, 21:10


ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Şifre: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Şifre (tekrar): NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)


Email adresiniz (tekrar): 
ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Şifreniz: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!
Benzer konular:
hristiyan.net: Hristiyanlık nedir? Hristiyan kime denir? Hıristiyanlık inancı nasıldır?
hristiyanolmak.com: Nasıl Hristiyan olunur?Hristiyan olmak istiyorum diyenler neleri yapmalılar?
incil.biz: İncil nedir? Kaç tane İncil vardır? İncil'de neler yazar?
rabisamesih.net: İsa Mesih kimdir? İsa Mesih, Tanrı mı, insan mı, yoksa her ikisi de mi? İsa Mesih neler anlattı?
hristiyangazete.com: Türkçe, İngilizce, Yunanca - Hristiyan ve Hristiyan olmayan - Türkiye ve dünyadan haberler, basın özetleri takibi ve günlük email bültenlerine abonelik...
turkishchristians.net: A Christian non-profit web ministry for Turks by Turks from Turkey
Son Mesajlar HristiyanForum günlük bültene abone ol!
v B u l l e t i n ® J e l s o f t - E n t e r p r i s e s L t d . - Copyright ©2000 - 2017,

HristiyanForum
Taksim, İstanbul