HRİSTİYAN FORUM
Matta 3:14 ve Matta 11:2-3 hakkında...
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Matta 3:14 ve Matta 11:2-3 hakkında...

Bu konu 1058 kez okundu, 3 kez cevaplandı

drno61
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

Matta 3:14'te Hz.Yahya,Hz.İsa'yı ve onun makam ve misyonunu iyi biliyor gibidir,onun kendisinden daha ileri derecede olduğunu vurgular.Matta 11:2-3'te ise Hz.Yahya'nın hapiste Hz.İsa'nın icraatlarını işitince sorduğu soru sanki daha önce onunla hiç karşılaşmadığı ve kim olduğunu bilmediği izlenimini veriyor.Bu konudaki görüşünüz nedir?Teşekkürler.

Yönetim Notu: Misal siz de bize bazı izlenimler veriyorsunuz niyetlerinizle ilgili olarak...

Çünkü nedense hep bazı ayetleri tek başına cımbızlayarak bir sonuca varmaya çalışıyorsunuz. İlgili pasajı sonuna dek okursanız, zaten bazı şeyleri algılayabilirsiniz.

Yahya hapistedir ve korku içinde olması muhtemeldir. İsa, O'ndaki bu iman eksikliğini görünce daha sonraki ayetlerde sitem ediyor:

yazdı:
11 Size doğrusunu söyleyeyim, kadından doğanlar arasında Vaftizci Yahya`dan daha üstün biri çıkmamıştır. Bununla birlikte, Göklerin Egemenliği`nde en küçük olan ondan üstündür.

Göklerin egemenliğine girebilmek için Tanrı tarafından sağlanan bir iman gereklidir.

- -
 #1.  ✍ 2011-11-11, 17:02

drno61
- -

Cevabınız için teşekkür ederim.Amacım,niyetim,baz ı ithamlarınız(Pasaj cımbızlamak,çelişki aramak,v.b.) hakkında gerekli ve yeterli cevap ve açıklamalar önceki mesajlarımda var.Bu yersiz yaftalama çabalarınıza yanıt olarak sizi önceki mesajlarımı incelemeye davet ediyorum.Önceki bazı yazışmalarımda hata ettiğimi anladığımda bunu kabul ettim.Çoğu yazışmadan verimli sonuçlar aldım.Bunun için teşekkür ederim.Ne var ki önceki bazı yazışmalarda ve bu yazışmada cevaplar bana tamamen ilgisiz görünse de üstüne gitmek istemedim.Bunun bir sebebi forum kuralları,diğer sebebi şu "art niyetli Müslüman" düşüncesiyle karşılaşma endişesiydi.Bu intibayı uyandırmamak için özellikle dikkat ettim.

- -
 #2.  ✍ 2011-11-11, 20:57

drno61
- -

O kadar dikkat etmeme rağmen bu düşünceyle muhatap oluyorsam sorun ya bendedir.Cidden kötü niyetli(!) birisiyimdir.Ya da sizdedir.Klavyenin arkasından niyet okumak çok sağlıklı sonuçlar vermez zira.Neyse,bir şekilde kalp kırdıysam veya yanlış anlaşıldıysam özür dilerim ve konuyu böylece kapatırım.

- -
 #3.  ✍ 2011-11-11, 21:02

S A D M İ N
(☩Admin (FACEBOOK TWITTER))
- -

Evet biz sizin art niyetli olduğunuzu düşünüyoruz, çünkü İncil'i doğal şekilde okumadan hristiyan inancını karalayıcı art niyetli kişilerin kitaplarını okuyor ve foruma aktarıyorsunuz. Yaptığınız doğal bir hareket tarzı değil, geçmişte bir çok kez karşılaştığımız, önce araştırıyormuş gibi görünen müslümanların hareket tarzına benzer bir tavır. Bugün sorduğunuz sorularla beraber bizde size dair oluşmuş olan düşünce aynen bu şekildedir.

- -
 #4.  ✍ 2011-11-11, 21:10

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil