hristiyanlıkta Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır?, Giysi, hristiyan, hıristiyanlık, incil, isa mesih, tevrat, zebur
>
  >
>
>

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? - Giysi (Hristiyanlıkta)

SİTEMİZE 10 SANİYE İÇİNDE ÜYE OLABİLİRSİNİZ!

SAYFA SONUNA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Mezhepsiz Hristiyanlık (Protestanik), Şehir: adana

, 22:48: (#1)

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır?;

hristiyan bir bayanın straples bluz giymesini mini şortla dolaşmasını yüreğimde kınıyorum ancak yüzlerine vurmuyorum hangimizin yaptığı yanlıştır

Bu bölümdeki en popüler konular

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #1. (yukarıdaki) mesajına direkt link

SAYFA SONUNA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ - SAYFA BAŞINA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

(Kayıtlı Kullanıcılar)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Katolik, Şehir: türkiye

, 13:40: (#2)

siz kimsenin kılık kıyafetini kınama hakkına sahip değilsiniz.kim nasıl isterse öyle giyinmekte özgürdür bunu siz yargılayamazsınız kınayamazsınızda.eğer bir bayan açık giyiniyor ve siz rahatsız oluyorsanız kendi iradenizden şüphe edin en doğrusu siz insanları ayıplayacağınıza kendi iradenizi ve kendi benliğinizi sorgulayın

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #2. (yukarıdaki) mesajına direkt link

SAYFA SONUNA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ - SAYFA BAŞINA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır?  (hristiyanlıkta)

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Her Mezhepçi Hristiyan, Şehir: Պոլի&#

, 17:24: (#3)

Kendisi için iyi değildir. Fakat eken biçer, yargılamak da Tanrı'dandır.
İnancınız nedir bilmiyorum, ancak başkasını yargılayıp kınamaktan çok kendi gözünüze hakim olmaya çalışırsanız çok daha iyi olur.
Çünkü insanların değişmesini beklemek yerine bizim değişmemiz gerekir.
Esenlikler.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #3. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Her Mezhepçi Hristiyan, Şehir: türkiye

, 18:58: (#4)

Hristiyanlığın hakim olduğu ülkelerde kadın giyim tarzına karışılmaz...

Hristiyanlık insanların giyim tarzı uğraşmaz...

Giyim tarzı çok önemli olsaydı İsa Mesih bunun üzerene durur ve basa basa söylerdi... Mesih insanların gündelik yaşamda şöyle giysin böyle giysin demedi...

Bence insanların ne giydikleri değil nasıl yaşadıkları önemli....

Bir erkek tahrik oluyor diye kadını kapalı çarşaflar altına gizlemek ne kadar doğru. Bunun sorumlusu kadın mı ? Kişinin kendi sahıplığını kadınlardan çıkarması ne kadar doğru.

İslam erkek egemen dinidir. Hristiyanlık öyle değildir. Kadın erkek eşitliği vardır...

İnsanların giyim tarzı, ne yiyip ne içeceği, yok sünnet yok bilmeme ne gibi işlerle uğraşmaz

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #4. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(FORUM ADMINISTRATOR)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Her Mezhepçi Hristiyanlık, Şehir: İzmir

, 01:49: (#5)

helenn
siz kimsenin kılık kıyafetini kınama hakkına sahip değilsiniz.

Kişi yüreğinde kınadığını belirtiyor, bu bağlamda cümleniz tam oturmuyor.
helenn
kim nasıl isterse öyle giyinmekte özgürdür

TAMAMEN YANLIŞ. Hristiyan bayan edepli giyinmek ZORUNDADIR, Özgür DEĞİLDİR, önce kocasına sonra da Rab'be bağlıdır.

helenn
bunu siz yargılayamazsınız kınayamazsınızda.

Bu bir yargılama değildir, rahatsız olunan bir konunun ifadesidir.

helenn
eğer bir bayan açık giyiniyor ve siz rahatsız oluyorsanız kendi iradenizden şüphe edin

YANLIŞ. Bir hristiyan bayan açık giyiniyorsa bu hristiyan bayanın problemidir. Hristiyan bayan giyimine dikkat etmek ZORUNDADIR. Başkaları bundan rahatsız olabilir, eğer başkası bu konuda günaha düşüyorsa, SORUMLUSU bayan olur.

helenn
en doğrusu siz insanları ayıplayacağınıza kendi iradenizi ve kendi benliğinizi sorgulayın

YANLIŞ. Siz kendi ifadelerinizi sorgulamalı, Kutsal Kitap bilginizi geliştirmelisiniz.

İNCİL, 1. Petrus 3

Karı Koca İlişkileri
1-2 Bunun gibi, ey kadınlar, siz de kocalarınıza bağımlı olun. Öyle ki, kimileri Tanrı sözüne inanmasa bile, Tanrı korkusuna dayanan temiz yaşayışınızı görerek söze gerek kalmadan karılarının yaşayışıyla kazanılsınlar. 3 Süsünüz örgülü saçlar, altın takılar, güzel giysiler gibi dışla ilgili olmasın. 4 Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle süsünüz olsun. Bu, Tanrı'nın gözünde çok değerlidir. 5 Çünkü geçmişte umudunu Tanrı'ya bağlamış olan kutsal kadınlar da kocalarına bağımlı olarak böyle süslenirlerdi. 6 Örneğin Sara İbrahim'i ‹‹Efendim›› diye çağırır, sözünü dinlerdi. İyilik eder, hiçbir tehditten yılmazsanız, siz de Sara'nın çocukları olursunuz. 7 Bunun gibi, ey kocalar, siz de daha zayıf varlıklar olan karılarınızla anlayış içinde yaşayın. Tanrı'nın lütfettiği yaşamın ortak mirasçıları oldukları için onlara saygı gösterin. Öyle ki, dualarınıza bir engel çıkmasın.

İNCİL, 1. Korintliler 8

9 Yalnız dikkat edin, bu özgürlüğünüz vicdanı zayıf olanların sürçmesine neden olmasın.

İNCİL, 1. Korintliler 10

İmanlının Özgürlüğü
23 ‹‹Her şey serbest›› diyorsunuz, ama her şey yararlı değildir. ‹‹Her şey serbest›› diyorsunuz, ama her şey yapıcı değildir. 24 Herkes kendi yararını değil, başkalarının yararını gözetsin.

29 Senin değil, öbür adamın vicdan huzuru için demek istiyorum. Benim özgürlüğümü neden başkasının vicdanı yargılasın? 30 Şükrederek yemeğe katılırsam, şükrettiğim yiyecekten ötürü neden kınanayım? 31 Sonuç olarak, ne yer ne içerseniz, ne yaparsanız, her şeyi Tanrı'nın yüceliği için yapın. 32 Yahudiler'in, Grekler'in ya da Tanrı topluluğunun tökezleyip düşmesine neden olmayın. 33 Ben de kendi yararımı değil, kurtulsunlar diye birçoklarının yararını gözeterek herkesi her yönden hoşnut etmeye çalışıyorum.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #5. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(EMAIL ADRESI GEÇERSİZ. SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK HESAP ASKIYA ALINDI)
İsa Mesih: , İnanç: , Şehir:

, 12:53: (#6)

Paul diyor ki; Kadınlar başlarını örtmeli ve o başlarını örtmeyen kadınlar, kafalarını kazıtmalı.Bu İncilde yazılı.Kadın başını açarsa,saçını kestirsin ama kadının saçını kestirmesi ya da traş etmesi ayıpsa,başını örtsün(1 Korintliler 11:6)Kafasını açan kadının saçlarını kazıtın.Bunu İncil söylüyor.

Yönetim Notu: Bunu İncil söylüyor demek zaman zaman yeterli değildir, çünkü zaman zaman İncil'de yazılı ayetin öncesini ve sonrasını okumak, kime nerede ne zaman hangi amaçla söylendiğini görebilmek önemlidir. Ayetin genel mi yoksa belirli durumlar için mi söylendiğini anlamak anahtardır.

Şu anda Türkiye'deki kadınların kafalarını kazıtmalarına gerek yoktur.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #6. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)

, 18:04: (#7)

Helenn Hanım bayan olduğu için haklı olarak bir tepki verdi sanırım.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #7. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)

, 20:09: (#8)

samuel_rahim
Paul diyor ki; Kadınlar başlarını örtmeli ve o başlarını örtmeyen kadınlar, kafalarını kazıtmalı.Bu İncilde yazılı.Kadın başını açarsa,saçını kestirsin ama kadının saçını kestirmesi ya da traş etmesi ayıpsa,başını örtsün(1 Korintliler 11:6)Kafasını açan kadının saçlarını kazıtın.Bunu İncil söylüyor.

Yönetim Notu: Bunu İncil söylüyor demek zaman zaman yeterli değildir, çünkü zaman zaman İncil'de yazılı ayetin öncesini ve sonrasını okumak, kime nerede ne zaman hangi amaçla söylendiğini görebilmek önemlidir. Ayetin genel mi yoksa belirli durumlar için mi söylendiğini anlamak anahtardır.

Şu anda Türkiye'deki kadınların kafalarını kazıtmalarına gerek yoktur.

O ayet Kilise'de ibadet için geçerlidir.
Esenlikle.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #8. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Kayıtlı Kullanıcılar)

, 23:38: (#9)

birincisi kim nasıl giyinmek ister dediğimde kastettiğim şey edep dışı bir giyimden söz etmiyorum orda belirtmek istediğim şey isteyen mini etek de giyer straples bluz da giyebilir.

ikincisi eğer bir kişi birilerini kınıyorsa orada yargılamada var demektir.yargılıyor ki kınıyor mantık olarak.

YANLIŞ. Bir hristiyan bayan açık giyiniyorsa bu hristiyan bayanın problemidir. Hristiyan bayan giyimine dikkat etmek ZORUNDADIR. Başkaları bundan rahatsız olabilir, eğer başkası bu konuda günaha düşüyorsa, SORUMLUSU bayan olur.

üçüncüsüsizin söylediğiniz bu söylemin aynısı islam şeriatinde mevcut bulunmakta. o zaman erkekleri günaha sokan kadınlarsa siyah çarşafa bürünelim hiç tartışmaya bile gerek yok bu söylemden sonra...eğer bir insan bir insana bakarken başka bir gözle bakıyorsa siyah çarşaf da giyse bir kadın farketmez önemli olan insanın iç yapısıdır beyinin ve kalbin güzelliğidir önemli olan insanın nasıl düşündüğüdür ve herkes kendinden sorumludur herkes kendi günahını taşır.evet yine söylüyorum kendi iradenizi ve kendi benliğini sorgulamalı

admin1 Ken Block yazdığınız bu düşüncelerle beni şoka uğrattınız islamdan hiç bir farkı yok düşüncenizin sizin söylediğinizden sonuca gidecek olursak benim çıkardığım sonuç kadınlar erkekleri güneha sokabilir o zaman çözüm olarak kadınlar siyah çarşafa bürünmeli ...

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #9. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(FORUM ADMINISTRATOR)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Her Mezhepçi Hristiyanlık, Şehir: İzmir

, 01:29: (#10)

helenn
birincisi kim nasıl giyinmek ister dediğimde kastettiğim şey edep dışı bir giyimden söz etmiyorum orda belirtmek istediğim şey isteyen mini etek de giyer straples bluz da giyebilir.

Ne yazık ki söylediğiniz biraz çelişkili, mini etek giymek kişiyi edepsiz yapmaz, ancak Türkiye'nin bir çok yerindeki dengeleri düşündüğünüzde böyle düşünenler olabilir ve bu durum iyi bir hristiyan tanıklığı olmaz. Hristiyan bayan istediği gibi giyinmekte özgür değildir. İyi bir tanıklığa sebep olacak şekilde uygun giyinmek ZORUNDADIR. Bölge modern bile olsa, havalar çok sıcak bile olsa, mini etek yerine uzun bir şort giyilmesi daha uygundur. Kilisenin düzeni, başkalarını günaha düşürebilme olasılığı HER hristiyan bayanın özgürlüğünden daha önemlidir. Bir önceki mesajımızda verdiğimiz ayetleri TEKRAR okumanız gerekiyor.

helenn
ikincisi eğer bir kişi birilerini kınıyorsa orada yargılamada var demektir.yargılıyor ki kınıyor mantık olarak.

Çarpıtıyorsunuz, ilgili kişiyi olaydan rahatsız oluyor ve yüreğinde kınadığını belirtiyor. Ortaya çıkıp açık giyinen kadınları kınıyorum demiyor. Bu bir yargılama değildir. Mantığınız yanlıştır.

helenn

üçüncüsüsizin söylediğiniz bu söylemin aynısı islam şeriatinde mevcut bulunmakta. o zaman erkekleri günaha sokan kadınlarsa siyah çarşafa bürünelim hiç tartışmaya bile gerek yok bu söylemden sonra...eğer bir insan bir insana bakarken başka bir gözle bakıyorsa siyah çarşaf da giyse bir kadın farketmez önemli olan insanın iç yapısıdır beyinin ve kalbin güzelliğidir önemli olan insanın nasıl düşündüğüdür ve herkes kendinden sorumludur herkes kendi günahını taşır.evet yine söylüyorum kendi iradenizi ve kendi benliğini sorgulamalı

Bizim için İslam şeriatının hiç bir önemi yoktur. Biz yazacaklarımıza İslam şeriatında var mı yok mu diye düşünerek karar vermiyoruz.

Konuyu marjinal bir noktaya çekip kendi yazdıklarınızı gölgelemeye çalışmanızı anlıyoruz. Öyle bir cümle yazıyorsunuz ki okuyan kişiler bizim kara çarşafı savunduğumuzu ya da iç güzelliğin önemli olmadığını söylediğimizi zannedecekler. İşte bu örneklemeniz konuyu marjinal noktaya çekip kötüyü göstermek ve kendi yazdığınıza destek toplama çabanızdır.

Ayrıca bu bizim söylemimiz size bir önceki mesajda verdiğimiz ayetlere dayanmaktadır, sizin söylemleriniz ise KİŞİSEL düşüncelerinize. Eğer bir bayan giyimine dikkat etmiyor ve kiliseye bu şekilde gelip bir kardeşinin yüreğinde günah işlemesine sebep oluyorsa bunun sorumlusudur.

KİŞİSEL düşüncelerinizin önemi, ayetler doğrultusunda zayıf kalmaktadır.

Giyiminize dikkat etmek ZORUNDASINIZ. Her hristiyan bayan önce Tanrı'yı, sonra eşini temsil eder. İlla da açık giyinmekte ısrar etmenin altında Tanrı'yı yücelten HİÇ bir şey yoktur.

helenn
admin1 Ken Block yazdığınız bu düşüncelerle beni şoka uğrattınız islamdan hiç bir farkı yok düşüncenizin sizin söylediğinizden sonuca gidecek olursak benim çıkardığım sonuç kadınlar erkekleri güneha sokabilir o zaman çözüm olarak kadınlar siyah çarşafa bürünmeli ...

Şoka uğramanız güzel bir şey. Lakin biz insanları memnun etmek ya da pohpohlamak için güzel-yumuşak-öğretiden kırpılmış şeyler yazan bir site değiliz. Ayrıca söylediklerimizin İslam ile alakası yoktur. İslam konuyu marjinal yöne çekerek kara çarşafa kadar götürmüştür. En son cümleniz de yine konuyu marjinal yöne çekme çabanızı gösteriyor, biz kara çarşaf giyilmeli demiyoruz, UYGUN ve BAŞKALARININ GÜNAHA DÜŞMESİNE SEBEBİYET VERMEYECEK ŞEKİLDE giyinmeniz gerektiğini söylüyoruz.

Ek olarak şunu da belirtmek isteriz ki, yazdığımız ayetlerin hiç birine dair bir cümle kurmamışsınız, yalnızca bizim cümlelerimiz ile konuyu bitirmeye çalışmışsınız. Oysaki yazdıklarımız, ilgili ayetlere dayandırılmış şeylerdir. Ayetleri tekrar yazıyoruz;

İNCİL, 1. Petrus 3

Karı Koca İlişkileri
1-2 Bunun gibi, ey kadınlar, siz de kocalarınıza bağımlı olun. Öyle ki, kimileri Tanrı sözüne inanmasa bile, Tanrı korkusuna dayanan temiz yaşayışınızı görerek söze gerek kalmadan karılarının yaşayışıyla kazanılsınlar. 3 Süsünüz örgülü saçlar, altın takılar, güzel giysiler gibi dışla ilgili olmasın. 4 Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle süsünüz olsun. Bu, Tanrı'nın gözünde çok değerlidir. 5 Çünkü geçmişte umudunu Tanrı'ya bağlamış olan kutsal kadınlar da kocalarına bağımlı olarak böyle süslenirlerdi. 6 Örneğin Sara İbrahim'i ‹‹Efendim›› diye çağırır, sözünü dinlerdi. İyilik eder, hiçbir tehditten yılmazsanız, siz de Sara'nın çocukları olursunuz. 7 Bunun gibi, ey kocalar, siz de daha zayıf varlıklar olan karılarınızla anlayış içinde yaşayın. Tanrı'nın lütfettiği yaşamın ortak mirasçıları oldukları için onlara saygı gösterin. Öyle ki, dualarınıza bir engel çıkmasın.

İNCİL, 1. Korintliler 8

9 Yalnız dikkat edin, bu özgürlüğünüz vicdanı zayıf olanların sürçmesine neden olmasın.

İNCİL, 1. Korintliler 10

İmanlının Özgürlüğü
23 ‹‹Her şey serbest›› diyorsunuz, ama her şey yararlı değildir. ‹‹Her şey serbest›› diyorsunuz, ama her şey yapıcı değildir. 24 Herkes kendi yararını değil, başkalarının yararını gözetsin.

29 Senin değil, öbür adamın vicdan huzuru için demek istiyorum. Benim özgürlüğümü neden başkasının vicdanı yargılasın? 30 Şükrederek yemeğe katılırsam, şükrettiğim yiyecekten ötürü neden kınanayım? 31 Sonuç olarak, ne yer ne içerseniz, ne yaparsanız, her şeyi Tanrı'nın yüceliği için yapın. 32 Yahudiler'in, Grekler'in ya da Tanrı topluluğunun tökezleyip düşmesine neden olmayın. 33 Ben de kendi yararımı değil, kurtulsunlar diye birçoklarının yararını gözeterek herkesi her yönden hoşnut etmeye çalışıyorum.

Son olarak bir sorumuz var; Siz veya herhangi bir tanıdığınız / sevdiğiniz kardeşiniz, kilisenizde mini etek giyiyor mu? EVET? HAYIR?

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #10. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)

, 15:40: (#11)

Aynısı biz erkekler için de geçerlı, kadınlar tahrik olmaz diye bır şey yok.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #11. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Katoliklik, Şehir: İSTANBUL

, 17:09: (#12)

admin1 Ken Block
helenn
siz kimsenin kılık kıyafetini kınama hakkına sahip değilsiniz.

Kişi yüreğinde kınadığını belirtiyor, bu bağlamda cümleniz tam oturmuyor.
helenn
kim nasıl isterse öyle giyinmekte özgürdür

TAMAMEN YANLIŞ. Hristiyan bayan edepli giyinmek ZORUNDADIR, Özgür DEĞİLDİR, önce kocasına sonra da Rab'be bağlıdır.

helenn
bunu siz yargılayamazsınız kınayamazsınızda.

Bu bir yargılama değildir, rahatsız olunan bir konunun ifadesidir.

helenn
eğer bir bayan açık giyiniyor ve siz rahatsız oluyorsanız kendi iradenizden şüphe edin

helenn
en doğrusu siz insanları ayıplayacağınıza kendi iradenizi ve kendi benliğinizi sorgulayın

YANLIŞ. Siz kendi ifadelerinizi sorgulamalı, Kutsal Kitap bilginizi geliştirmelisiniz.

İNCİL, 1. Petrus 3

Karı Koca İlişkileri

İNCİL, 1. Korintliler 8

İNCİL, 1. Korintliler 10

İmanlının Özgürlüğü

Söyledikleriniz tamamen doğru olmakla birlikte, bu anlatımı tamamlamak lazım diye düşünüyorum. Bu anlatım tarzı şu anda islami teolojinin kadına bakış açısıyla birebir örtüşür duruma gelmiş. Sanki sadece kadın diğer insanların imanını düşünmek zorundaymış gibi bir durum ortaya çıkmış. Hristiyanlık evet kadına giyim kuşam konusunda bir takım yükümlülükler getirdiği gibi erkeğe de yükümlülükler getirmiştir.

Örneğin :

Mat.5:28: Ama ben size diyorum ki, bir kadına şehvetle bakan her adam, zaten yüreğinde o kadınla zina etmiştir.

yada sirak kitabından erkeğe verilen yükümlülükler gibi...

sirak 9 :

3Bir fahişeyle flört etme, Çünkü seni tuzağa düşürüp başını derde sokabilir.
4Bir şarkıcı kızla oyalanma, Çünkü seni aldatabilir.
5Bir kıza bakma, Çünkü her ikiniz aynı cezaya çarpılırsınız.
6Fahişelere canını verme, Çünkü mirasını yok etmiş olursun.
7Kentin sokaklarında yürürken sağa sola bakma, Kentin çok ziyaret edilmeyen bölgelerinde Fırsat kollayarak gizli gizli gezinme.
8Güzel bir kadına bakma, Başkasının olan güzelliğe gözünü dikme. Kadının güzelliği çok kişiyi baştan çıkarmıştır, Tutkuyu bir alev gibi tutuşturur.
9Evli bir kadınla hiç bir zaman oturma, Onunla masada şarap içme. Çünkü onun çekiciliğine dayanamazsın, Bu güçlü istek senin yıkımına neden olur.

Tabi bunlar benim kendi kişisel yorumlarım....

Yönetim Notu: Konu kadının giyimi olduğu için yalnızca konuya odaklı ayetler ve açıklamalar verdik.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #12. (yukarıdaki) mesajına direkt link

, 18:01: (#13)

Ben bu tartışmalardan hiç birşey anlamadım

Benim anladığım hristiyanlık şekilcilik değildir. Dünyada belki milyonlarca çeşit çeşit giyim tarzlı hristiyan var...

Ne yani Şimdi mini etekli biri hristiyan olamazmı ?

Esenlik içinde kalın...

Yönetim Notu: Yazdığınız ikinci ve üçüncü cümle kendi kişisel görüşlerinizdir. Hristiyanlık şekilcilik değildir ifadeniz, bir tanım değildir. Hristiyanlık'ta kimi zaman şekilci, sembolik uygulamalar da mevcuttur. Özellikle Eski Antlaşma'da bunu görebilirsiniz. Hristiyanlık inancının şekilci olmak ya da olmamak kaygısı yoktur. Bir şeyin şekilci olup olmamasına değil, kutsal metinlerimize uygun olup olmamasına, hristiyan sağduyusuna uygun olup olmamasına dair kaygılı olmak gerekir.

Dünyadaki hristiyanlar ve giyim tarzlar ve yaşam biçimleri Hristiyanlığı belirlemez, Hristiyanlık; hristiyanları ve giyim tarzlarını ve yaşam biçimlerini belirler.

İnsanlar, inancımızın ölçütü değildir. Kutsal Metinler, tarihteki örnek hristiyanlar ölçütümüzdür. Bu bağlamda; kendisine hristiyanım diyen kişilerin uygulamalarına değil kutsal metinlere bakmanız gerekir.

Mini etek giymek bölgeden bölgeye değişim göstermekle birlikte, çok modern bir yerde bile yaşasanız, mini etek giymeniz bir başkasının yüreğinde günaha düşmesine sebebiyet verebilir. Bu konuda daha önce de yazdığımız üzere İncil'de ayetler vardır, bu ayetleri ilgili kişiler yeniden okumalıdır.

Mini etekte ısrar etmek, modernlik/özgürlük adı altında, kilise düzenine müdahalede bulunmak, bazılarını günaha düşürme potansiyeline sahip davranışların kilise içinde kabulüne katkı sağlamaya çalışmaktır. Mini etekte ısrar etmenin Tanrı'yı yücelten, hristiyan tanıklığına katkıda bulunan özel bir davranışı yoktur. Ancak çok modern/özgür bir bölgede; Tanrı için giyimini uygun hale getiren hristiyan bayanların davranışı ise değerlidir.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #13. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)

, 19:29: (#14)

Giyim imanımızın ölçütü değildir tabii ki. Ama işlerimiz imanımızın bir yansımasıdır, meyvesidir.

Sonuçta hepimiz bildiğimiz halde -kötü ve pis olduğunu- denenmelerden geçip günaha düşebiliyoruz, fakat bu imanımızı götürmüyor.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #14. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(EMAIL ADRESI GEÇERSİZ. SİSTEM TARAFINDAN OTOMATİK OLARAK HESAP ASKIYA ALINDI)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Protestan, Şehir: Ankara

, 22:27: (#15)

Beden Acık Olsun Kapalı Olsun Yeterki Zihinler Acık Olsun...

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #15. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Her Mezhepçi Hristiyanlık, Şehir: Adana

, 22:43: (#16)

Üyeliğim boyunca yönetim ve Adminimizin yorumları bana çok şey kattı,özel bir sempati gelişti bende ancak "sorumlusu bayandır" sözü bende farklı düşüncelere neden oldu.Evet,giyime önem vererek, kiliseden cinsellik çağrışımlarını ve karmaşalarını izole etmek güzel bir amaçdır.
Şahsen bende,cinsellik çağrıştırmayan bayanların yanında daha rahat ettiğimi farkediyorum ama
Sadece "Bir bayanın giyimi beni günaha düşürdüyse,sorumlusu bayandır" sözünü tasvip edemiyorum.Sorumlusu benimdir.
Üstelik günah benim olmayınca ne olacak.Ne zamandan beri günahdan korkuyor oldumki.İsa o zaman neden günahlı ve hastalara geldiki.Yoksa ben kendimde günahımı görmeyince kendini sağlam zanneden gerçek hastalardan olmazmıyım.
Evet "sorumlusu bayandır" fikri hoşuma gitti,benden yük aldı ama gerçekçi yük alma olduğunu düşünmüyorum.En azından sorumluluk ortakdır.Yani hem bayanda sorumluluk var hem bende.
Evet "bir imanlıyı günaha düşürmektense boynuna ip takıp denize atlasın daha iyidir" ama bir günaha düştüysemde günah benimdir.
Aksine düşünmek günahlarımı kabullenmeyip başkası üzerine atmayı getirmemesi açısından önemlidir.
Peki şimdi de gelelim bayanın günahına desek "başkasının günahları üzerinde bir yetkim varmı sorusu gündeme geliyor o zamanda".Yetkim var desem,tehlikeli sulara yelken açarım.Yetkim yok desem,özeleştiri,yardımcı olma,onun için dua etme,tövbeler yoluna geçerim.

Sonra burda eklemek istiyorum.İsa 1 sayısı gibidir Pavlus ve İsa nın öğrencilerinin değeri sağda eklenen sıfırlardır.Ben 1 i silersem elimde sıfır kalır.
Yani bu konu kuantum yazısı gibi kafamı karıştırdı :)

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #16. (yukarıdaki) mesajına direkt link

, 23:02: (#17)

helenn

Sevgili helen bizim kimseyi kara çarşaflarla kadınları kiliseye sokma gibi derdimiz yok...

Açıkçası benim için kadınların ne giydiğide önemli değil. Tabiki çıplaklar kampına çevirmek kaydıyla inasanların. hem erkekler hemde bayanları için geçerli tabiki bu...

Açıkçası bir hristiyan olarak mini etekle kiliseye gelmesi benim açımdan bir sakıncası yok.

Kilise genelinde insanların bir düşüncesi vardır giyim adabı. Bir kiliseye bir kadının bikiniyle gelmesi yada bir erkeğin yarı çıplak gelmesi hoş karşılanmaz. Bu tahrik unsuru olduğu için değil. Bir saygı meselesi.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #17. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(FORUM ADMINISTRATOR)

, 23:37: (#18)

SWART23

Söyledikleriniz tamamen doğru olmakla birlikte, bu anlatımı tamamlamak lazım diye düşünüyorum. Bu anlatım tarzı şu anda islami teolojinin kadına bakış açısıyla birebir örtüşür duruma gelmiş. Sanki sadece kadın diğer insanların imanını düşünmek zorundaymış gibi bir durum ortaya çıkmış. Hristiyanlık evet kadına giyim kuşam konusunda bir takım yükümlülükler getirdiği gibi erkeğe de yükümlülükler getirmiştir.

Yönetim Notu: Konu kadının giyimi olduğu için yalnızca konuya odaklı ayetler ve açıklamalar verdik.

Biz ilgili konuda yalnızca hristiyan bayanın giyiminden bahsediyoruz. Erkeklerin sorumluluklarına değinmedik, erkeklerin de dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Ancak bizim bunlardan bahsetmemiş olmamız, erkeklerin dikkat etmesi gereken şeyler olmadığını söylediğimiz anlamına GELMEZ.

Konu dağılmaması için hristiyan bayanların giyimi odaklı yazıyoruz. Erkeklerle ilgili olarak yeni bir konu açarak tüm düşüncelerinizi de yazabilirsiniz.

Son olarak, yazdığınız
Bu anlatım tarzı şu anda islami teolojinin kadına bakış açısıyla birebir örtüşür duruma gelmiş

cümlesine katılmıyoruz. Bizim yazdığımız İslami teolojiden farklıdır. İslami teolojide, 4 eşe izin, kara çarşaf ve daha bir çok vardır. Bizim yazdığımız kadının dikkatli ve uygun giyinmesi yönündedir.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #18. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(FORUM ADMINISTRATOR)

, 23:38: (#19)

datatip
Üyeliğim boyunca yönetim ve Adminimizin yorumları bana çok şey kattı,özel bir sempati gelişti bende ancak "sorumlusu bayandır" sözü bende farklı düşüncelere neden oldu.Evet,giyime önem vererek, kiliseden cinsellik çağrışımlarını ve karmaşalarını izole etmek güzel bir amaçdır.
Şahsen bende,cinsellik çağrıştırmayan bayanların yanında daha rahat ettiğimi farkediyorum ama
Sadece "Bir bayanın giyimi beni günaha düşürdüyse,sorumlusu bayandır" sözünü tasvip edemiyorum.Sorumlusu benimdir.
Üstelik günah benim olmayınca ne olacak.Ne zamandan beri günahdan korkuyor oldumki.İsa o zaman neden günahlı ve hastalara geldiki.Yoksa ben kendimde günahımı görmeyince kendini sağlam zanneden gerçek hastalardan olmazmıyım.
Evet "sorumlusu bayandır" fikri hoşuma gitti,benden yük aldı ama gerçekçi yük alma olduğunu düşünmüyorum.En azından sorumluluk ortakdır.Yani hem bayanda sorumluluk var hem bende.
Evet "bir imanlıyı günaha düşürmektense boynuna ip takıp denize atlasın daha iyidir" ama bir günaha düştüysemde günah benimdir.
Aksine düşünmek günahlarımı kabullenmeyip başkası üzerine atmayı getirmemesi açısından önemlidir.
Peki şimdi de gelelim bayanın günahına desek "başkasının günahları üzerinde bir yetkim varmı sorusu gündeme geliyor o zamanda".Yetkim var desem,tehlikeli sulara yelken açarım.Yetkim yok desem,özeleştiri,yardımcı olma,onun için dua etme,tövbeler yoluna geçerim.

Sonra burda eklemek istiyorum.İsa 1 sayısı gibidir Pavlus ve İsa nın öğrencilerinin değeri sağda eklenen sıfırlardır.Ben 1 i silersem elimde sıfır kalır.
Yani bu konu kuantum yazısı gibi kafamı karıştırdı :)

Yönetim Notu: Yazdığımız mesaj SADECE bayanlara odaklıdır, erkeklerden bahsetmemiş olmamız, erkeklerin bu konuda günahsız olduklarını ifade etmek değildir, elbetteki günahı işleyen kişi zaten suçlu sayılmaktadır. Ancak şu anda konuşulan konu, erkeklerin günah işlemiş/suçlu sayılıp sayılmamaları değil, kadınların giyimine odaklıdır. Tabi ki de iki tarafın da, AYRI AYRI OLARAK, kendilerini günahtan koruma sorumlulukları vardır. Kimi zaman kendimizi korumamız gereken günah, başkalarını günaha düşürmeme günahıdır.

İNCİL, Yakup 1
14 Herkes, kendi arzularıyla sürüklenip aldanarak ayartılır.

15 Sonra arzu gebe kalınca günah doğurur. Günah olgunlaşınca da ölüm getirir.

Ayrıca yazdıklarımız sadece kişisel cümleler olsaydı, ayetleri vermemiş olsaydık sadece kişisel yorum olarak kalırdı. Ancak ilgili ayetleri okuduğunuzda yazdıklarımızın bu ayetlere dayandığını görebilirsiniz.

Dolayısıyla bizim cümlelerimizden ziyade ayetlere odaklanmanız daha iyi olabilir.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #19. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Kayıtlı Kullanıcılar)

, 20:12: (#20)

Hisus Krisdos

hisus krisdos ben şuana kadar erkekler örtünmeli hatta çarşaf giymeli diye düşünen bir bayana rastlamadım. nedense erkeler rahatsız hep kadınların kılık kıyafetleriyle uğraşmaktalar .düşüncemi yine tekrarlamak istiyorum insanlar kendi iradelerini ve benliklerini sorgulamalılar

Yönetim Notu: Niye kimse ayetler hakkında konuşmuyor?

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #20. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Katoliklik, Şehir: İSTANBUL

, 23:49: (#21)

admin1 Ken Block
SWART23

Biz ilgili konuda yalnızca hristiyan bayanın giyiminden bahsediyoruz. Erkeklerin sorumluluklarına değinmedik, erkeklerin de dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Ancak bizim bunlardan bahsetmemiş olmamız, erkeklerin dikkat etmesi gereken şeyler olmadığını söylediğimiz anlamına GELMEZ.

Konu dağılmaması için hristiyan bayanların giyimi odaklı yazıyoruz. Erkeklerle ilgili olarak yeni bir konu açarak tüm düşüncelerinizi de yazabilirsiniz.

Son olarak, yazdığınız
Bu anlatım tarzı şu anda islami teolojinin kadına bakış açısıyla birebir örtüşür duruma gelmiş

cümlesine katılmıyoruz. Bizim yazdığımız İslami teolojiden farklıdır. İslami teolojide, 4 eşe izin, kara çarşaf ve daha bir çok vardır. Bizim yazdığımız kadının dikkatli ve uygun giyinmesi yönündedir.

Değerli Yönetim ,

Amacım erkeklerin giyimine vs... dikkat çekmek değildi... Sn.Helen e yazmış olduğunuz cevabın, nüfusunun neredeyse tamamının müslüman olduğu bir ülkede oluşturacağı algıyı haddim olmayarak düzeltmeye çalışmaktı. Doğal olarak bayanların giyimine karşı vermiş olduğunuz cevap, islami teolojinin algısı ile kendilerini haklı çıkartacak noktalara çekilebileceği için, hristiyan teolojisinin islami teolojiden farklı olduğunu, hristiyan teolojisinin sadece kadınlara değil erkeklerede sorumluluk yüklediğini göstermekti amacım...

Esen kalın....

Yönetim Notu: ''Haddim olmayarak'' demenize gerek yok sevgili kardeşim, biz sizin iyi niyetinizden şüphe etmiyoruz. Lakin biz de hatasız ya da eksiksiz değiliz. Yaptığınız açıklamadaki bir iki cümle hariç gerisi gayet yararlı ve doğrudur.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #21. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)

, 11:24: (#22)

helenn
Hisus Krisdos

hisus krisdos ben şuana kadar erkekler örtünmeli hatta çarşaf giymeli diye düşünen bir bayana rastlamadım. nedense erkeler rahatsız hep kadınların kılık kıyafetleriyle uğraşmaktalar .düşüncemi yine tekrarlamak istiyorum insanlar kendi iradelerini ve benliklerini sorgulamalılar

Yönetim Notu: Niye kimse ayetler hakkında konuşmuyor?

1. Hristiyanlıkta bırakın kara çarşafı, örtünme zorunluluğu dahi yoktur.
2. Burada sizin lehinizde cevap atmıştım, erkeklerin de sorumlulukları olduğunu belirterek.
Yanlış anlaşılmışım, özür dilerim.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #22. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: , Şehir: Çerkezköy

, 11:25: (#23)

Sevgili arkadaşlar,

Burada yazan arkadaşların hepsi haklılar. fakat yönetim ısrarla konu başlığına dikkat çekiyor. Lütfen buna konsantre olalım. fark burada. Konu açık giyinmiş bir bayana bakıp tahrik olmak günah mıdır? Buna hakkımız var mıdır? olsaydı sizlerin yazdıklarınızı konuşacak olurduk. Öte yandan konumuz Hristiyan bir bayanın giyimi olduğuna göre Hritiyan bir bayanın giyiminin nasıl olması gerktiğini konuşuyor olacağız. Bu noktada da Hristiyan bayanlar istediklerin gibi giyinebilirler. Önemli olan içerikleridir. Kalpleridiir. Mini etekten çok açık dekolteye kadar canlarının istediği gibi giyinebilirler. Göğüs uçları görünen transparanlar bile giyebilirler. Bu konuda Rab herkesi serbest bırakmıştır..... gibi şeyler söylenecek hali yok. Hayır efendim. Hristiyan kadınların bunları giyemeyecekeri apaçık ortadadır. Bunların tartışılacak bir yanı bile yok. Kimse kara çarşafa girin falan da demiyor. Konuyu saptırmamak lazım. Bunun bir oluru var. Oluru da cinselliği özellikle çağrıştırmayacak edep ve olgunlukta normal bir giyimdir.

Erkeklerin bakışına gelirsek.: Merak etmeyin erkekler için yeri gelir kara çarşaf da çekici olur. Sex çağrıştırır. Çarşafın altındaki gizemli vücudu görmek arzusuyla o kadına karşı geliştirilen fantaziler erkeği tutsak edebilir. Hatta daha fazla bile tutsak edebilir. Bunu giyerek de kadınlar kurtulamazlar. Ama dediğim gibi erkeklerin durumu bu konu başlığının tamamen dışında bir konudur.

Sevgilerle

huzurlu

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #23. (yukarıdaki) mesajına direkt link

İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: , Şehir: Türkiye

, 20:31: (#24)

Sevgili Helen ve Prayer, yıllarım aktif olarak kilise içinde bayanlarla çalışmakla geçti. İnanın bana bazı şeyleri yaşayarak ve görerek tecrübe etmekden yanayım. Ben Tanrıyı tüm canıyla ve ruhuyla arayıp bulanlardanım. Hal böyle olunca kendi isteğimle kilise içinde dikkatli giyiniyorum. Tanrıya benim gibi gelen bayanları Kutsal Ruh zaten işlemeye ve değiştirmeye başlıyor. Haftada 1 saatimi kilisede Tanrıyı överek geçireceksem, Tanrı bu saygıyı hak ediyor diye düşünüyorum.

Kilisemize misafir gelen dekolteli bayanlar oluyor. Ben, pederimin bize öğütlediği gibi yapıyorum ; önce o insanı ( bayanı) tanımaya, anlamaya ve arkadaş olmaya çalışıyorum. Eğer kiliseye düzenli geliyor ve derslere katılıyorsa zamanla Kutsal Ruh onu da değiştiriyor.Tıpkı bizim gibi. Onun değişimini görmek bana sevinç veriyor.

Üzgünüm Helen, şu sözüne katılmıyorum; '' erkekler kendi irade ve benliklerini sorgulamalılar ''demişsin. Öncelikle hepimiz insanız. Kilisede uzun yıllar çalışan dört dörtlük bir erkek arkadaşım, kiliseye gelen, annesi yaşında dekolteli bir bayana gönlünü kaptırdı. Yakın arkadaşların uyarısı ile kendini anca topladı ve mesafe koydu. Biz bu arkadaşımızı dışlayıp, görevlerini elinden almadık. O bayanı uyardık.
Ayrıca bir pederin ve bir pastörün, kilisedeki dekolteli bir bayana istem dışı bakdığını gördüm. Bu normal zira ben bayan olarak da istem dışı bakıyorum. O zaman o pederin ve o pastörün elinden komünyon almayalım ! uzun yıllar manastır hayatı olan bir pedere iradeni ve benliğini sorgula diyebilir misin ? Pederler komünyon verdiği an İsa' nın bir kahini olmuyor mu ? Meryem Ana' ya dekolteli gelen bayanların omuzlarına, sevgiyle şal örten pederler gördüm. Onlar da mı iradelerinden korkuyor yoksa Tanrıya biraz saygı mı istiyor ?

Kiliseye dekolteli gelen bayanları, bırakalım da Kutsal Ruh işlesin ve meyvelerini göstersin. Biz bu konuda değiştiysek, onlar da değişecekdir. Sevgiler.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #24. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Özel üye)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Protestanlık - Lutheryenlik, Şehir: İzmir

, 11:56: (#25)

Hristiyanlık şekilcilik dini değildir, insanlar, kadın ya da erkek, giyim konusunda bir kurala tabi değildir ancak Kutsal Kitap'ta bazı kurallar vardır ve bu kurallar toplum ve zaman üstüdür. Bu nedenle giyinirken içinde bulunduğumuz zamanı ve toplumu da düşünerek hareket etmeliyiz.

Matta 18:6 "Ama kim bana iman eden bu küçüklerden birini günaha düşürürse, boynuna kocaman bir değirmen taşı asılıp denizin dibine atılması kendisi için daha iyi olur."

1. Korintliler 8:9 ayette de konu farklı olmasına rağmen yine de başka bir kişiyi günaha düşürmek ile ilgili bir vurgu vardır. "Ama dikkat edin, bu özgürlüğünüz, vicdanı hassas olanların sürçmesine neden olmasın"

Erkek ya da kadın olsun fark etmez giyinirken, acaba karşımızdaki insanı günaha düşürüyor muyuz, diye kendine sormalıdır.

Kimse bize yürümüş olduğumuz iman yolunun, her zaman geniş ve rahat olacağını söylemedi. Yaşama götüren kapı dar, yol da çetindir. (Matta 7:14)

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #25. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(Kayıtlı Kullanıcılar)
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Protestanlık, Şehir:

, 20:41: (#26)

gabriel33

Giyim tarzı çok önemli olsaydı İsa Mesih bunun üzerene durur ve basa basa söylerdi... Mesih insanların gündelik yaşamda şöyle giysin böyle giysin demedi..

Bir erkek tahrik oluyor diye kadını kapalı çarşaflar altına gizlemek ne kadar doğru. Bunun sorumlusu kadın mı ? Kişinin kendi sahıplığını kadınlardan çıkarması ne kadar doğru.

İslam erkek egemen dinidir. Hristiyanlık öyle değildir. Kadın erkek eşitliği vardır...

İnsanların giyim tarzı, ne yiyip ne içeceği, yok sünnet yok bilmeme ne gibi işlerle uğraşmaz

kesinlikle haklısın Tanrı insanların görünüşlerine, cinsiyetlerine, giyindiklerine değil yüreklerine bakar zaten kadınların giyinişine laf edenler Tanrı ile değil de kendi zevkleriyle ilgilenenlerdir!

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #26. (yukarıdaki) mesajına direkt link

(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
İsa Mesih: Tek Rabbimdir!, İnanç: Hristiyanlık - Katoliklik, Şehir: İstanbul

, 00:18: (#27)

lizqe
gabriel33

Giyim tarzı çok önemli olsaydı İsa Mesih bunun üzerene durur ve basa basa söylerdi... Mesih insanların gündelik yaşamda şöyle giysin böyle giysin demedi..

kesinlikle haklısın Tanrı insanların görünüşlerine, cinsiyetlerine, giyindiklerine değil yüreklerine bakar zaten kadınların giyinişine laf edenler Tanrı ile değil de kendi zevkleriyle ilgilenenlerdir!

Sayın Lizqe,
Güzel diyorsunuz ancak yüreğinizdekiler nasıl giyindiğinizi ve görünüşünüzü etkilemez mi?

Yüreğinde amacı Tanrı'yı yüceltmek olan bir bayan derin dekolte ve mini etek giyer mi? Bu nu yaparak kendi vücudunu putlaştırıp etini yüceltmiş olmaz mı?

Aradaki farka dikkat edin lütfen. Erkekleri şehvete sürüklememeniz lazım demiyorum, erkek kendinden, kadın da kendinden sorumludur. Erkek hemen şehvete düşüyorsa zaten hünümüz dünyasında işi yaş...

Ama açık saçık ve "seksi" giyinen bir bayan ne yapmaya çalışıyor kendisine bunu sormalı.

1. Timotheus:9-10
Kadınların da kendilerini saç örgüleri, altınlar, inciler ya da pahalı giysilerle değil, sade giyimle, edebe uygun ve ölçülü biçimde, Tanrı yolunda yürüdüklerini ileri süren kadınlara yaraşır şekilde, iyi işlerle süslemelerini isterim.

1. Petrus 3:1-5
Ey kadınlar, aynı şekilde siz de kocalarınıza bağımlı olun. Öyle ki, bazıları Tanrı sözüne inanmasa bile, Tanrı korkusuna dayanan temiz yaşayışınızı görerek kendilerine hiçbir söz söylenmeden siz kadınların yaşayışıyla kazanılsınlar. Süsünüz, örgülü saçlar, altın takılar ve güzel giysiler gibi, dıştan olmasın. Gizli olan iç varlığınız, sakin ve yumuşak bir ruhun solmayan güzelliğiyle sizin süsünüz olsun. Bu, Tanrı'nın gözünde çok değerlidir. Çünkü geçmişte ümidini Tanrı'ya bağlamış olan kutsal kadınlar da kocalarına bağımlı olarak böyle süslenirlerdi.

Hristiyan bir bayanın giyimi nasıl olmalıdır? konusunun #27. (yukarıdaki) mesajına direkt link

SAYFA BAŞINA GİTMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ