HRİSTİYAN FORUM
Yahşuah Mesih'in adında, Kutsal Ruh'un ateşiyle kutsanın
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > (Sahte) İncil - Barnabas İncili

Barnabas İncili'nin varlığı ve diğer İncil'lerle çelişmesi İncil'in değiştirmiş oldugunun kanıtı değil midir?

Bu konu 2807 kez okundu, 19 kez cevaplandı

can263
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Barnabas İncilinin varlığı ve diğer İncillerle çelişmesi İncilin değiştirmiş oldugunun kanıtı değil midir?

- -
 #1.  ✍ 2013-02-19, 18:42

S A D M İ N
(☩Admin (FACEBOOK TWITTER))
- -

can263 yazdı:
Barnabas İncilinin varlığı ve diğer İncillerle çelişmesi İncilin değiştirmiş oldugunun kanıtı değil midir?

• Barnabas İncili denen şey bir kere İncil değildir.
  • Barnabas İncili denen şeyin varlığı konusundaki iddialar çelişkilidir.
  • Barnabas İncili, diğer İncillerle çelişmez, çünkü "DİĞER İNCİLLER DİYE BİR ŞEY YOKTUR"
  • Barnabas Sahte İncili, Gerçek İncil ile çelişir. Bu da Barnabas Sahte İncili'nin sahte olduğunu gösterir.
  • Zaten İncil'in değiştirilmemiş olduğunu arkeolojik deliller ispat etmektedir.
  • Lakin Barnabas İncili denilen kitapta; çölde deniz olmayan yerde gemi ile gidildiği bile öne sürülmektedir.
  • Barnabas Sahte İncili daha çok müslüman ilahiyatçıların mental mastürbasyonudur. Müslüman kitleleri etkilemek için kullanılır.

Sitemizdeki TEMEL KAVRAMLAR >> BARNABAS İNCİLİ isimli bölüme giderek bu konudaki sahtekarlıkları okuyabilirsiniz.

- -
 #2.  ✍ 2013-02-19, 19:02

Konstantin
(Özel üye)
- -

Hep aynı konular... Sormadan önce forumda biraz araştırma yapmak kimsenin aklına gelmiyor mu ben mi aşırı zekiyim!

- -
 #3.  ✍ 2013-02-19, 19:56

TheChiefShepherd
(Özel üye)
- -

Sevgili can26

Lutfen.Hristiyanlar bu ve bunun gibi aldatmacalara cok cevap verdiler.Barnabas Incili diye bir forum bolumu mevcut iken ayri bir baslik acmaniz forumda bulunma niyeyinizi sorgulamama yol acti.Incil'in degistirilmedigine inandigimizi bildiginiz halde neden boyle bir soru sordunuz anlamadim.Inancimiz hakkinda birazcik da olsa bilgi almak amaciyla bu siteye girseniz daha guzel olmaz mi?

Esenlikler

- -
 #4.  ✍ 2013-02-19, 20:59

Alexios
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

can263 yazdı:

Soruna yanıt vermeden önce ben sana bir soru sormak istiyorum :
Barnabas incili denilen kitabı okudun mu?
Gerçek incili okudun mu ?
Arasında ne farklar gördün, bize anlatır mısın ?

- -
 #5.  ✍ 2013-02-19, 21:25

YuhannaS
(Özel üye)
- -

_andreas_ yazdı:
Hep aynı konular... Sormadan önce forumda biraz araştırma yapmak kimsenin aklına gelmiyor mu ben mi aşırı zekiyim!

Andreas rab seni bereketlesin :)

- -
 #6.  ✍ 2013-02-19, 23:05

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

_andreas_ yazdı:

Andreas kardeşim senin zeki olduğunu düşünmekle birlikte bazı insanların çok kafasının çalışmadığını düşünmekteyim. Yahudiler hakkında bilgi almak için Mein Kampf okumak gibi akıl sır almayacak yaklaşımlar sergiliyorlar.

Başta basit hatalar gibi gördüğüm şeyleri bu başlık tam olarak özetledi artık bu şahısa arayış ve tavrını düzeltmedikçe cevap vermeyeceğim. İslami sitelerden hakkımızda iftiralar okuyarak buraya bizi sorgulamaya geleceksen sana benden cevap yok kardeşim.

- -
 #7.  ✍ 2013-02-19, 23:50

nicoletta
- -

Alexios yazdı:
can263 yazdı:

direk altini cizdigim sekli soracaktim ki gordum alex yazmis..
rabbin bereketi uzerimize olsun kardesler.. unutmayin Rabbimizin dirilisi yaklasiyor, sinaniyoruz farkindasiniz degil mi??
:)

- -
 #8.  ✍ 2013-02-20, 01:30

can263
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Alexios yazdı:
can263 yazdı:

evet önce incili okudum, suanda barnabas incilini okuyorum zaten okumasaydım bu soruyu sormazdım.
ikisi arasında ki farka gelince
barnabas inciliyle , incilin arasındaki en büyük fark hz Muhammed' in müjdelenmesidir.

Yönetim Notu: Barnabas İncili denilen kitap bir İncil değildir, SAHTE BARNABAS'IN SAHTE İNCİLİ denilebilir.

- -
 #9.  ✍ 2013-05-14, 20:17

Augustinus
- -

can263 yazdı:
Alexios yazdı:
can263 yazdı:

evet önce incili okudum, suanda barnabas incilini okuyorum zaten okumasaydım bu soruyu sormazdım.
barnabas inciliyle , incilin arasındaki en büyük fark hz Muhammed' in müjdelenmesidir.

Yönetim Notu: Barnabas İncili denilen kitap bir İncil değildir, SAHTE BARNABAS'IN SAHTE İNCİLİ denilebilir.

Kardeşim o zaman şöyle anlatayım "Barnabas İncili" denilen metinin en erken kopyası 16. Yüzyıldandır. (Biraz araştırsan bunu bilirdin).

Yani bizim İncilimizden 1500 yıl sonra...

Ben bundan 10 yıl sonra bir Kuran yazsam (Muhammedden 1400 yıl sonra). Kendimi peygamber ilan etsem... Gerçek Kuran budur desem sizinki değiştirildi zaten desem.... Ne dersin????

Ya hakikatten sonunda müslüman kardeşlere bu tür 50 kere cevaplanmış heryerde ne kadar saçma olduğu belli olan iddiaların ne kadar saçma olduğunu kanıtlamak için kendimi peygamber ilan edicem...

Böyle barnabas incili safsatası gibi şeylerle uğraşacağınıza biraz tarih arkeoloji okuyun. Milletin saçma iddiaları yerine gerçek bilim öğrenin.

Din yarıştırıp başkasının dinine laf edeceğinize de kendi dininizin güzelliklerini, ilahi erdemlerini ve gerçek öğreti olduğunu belli edecek biçimde yaşayın.

O zaman sizden 600 yıl önce var olan ve binlerce yıllık geleneğe dayanan hristiyan alemi tarafından ciddiye alınırsınız.

- -
 #10.  ✍ 2013-05-14, 21:25

jasonprime
(Özel üye)
- -

can263 yazdı:
Alexios yazdı:
can263 yazdı:

En basiti yazılış yıllarına bak ... Okadar bilim adamı yanıldı ve siz doğruyu biliyorsunuz değil mi? Nedendir bilmiyorum aklıma şu garip şarkı geldi bayatlamis bu konuyu görünce Hooop Hooop Hoooppaaa gangnam style :)

- -
 #11.  ✍ 2013-05-14, 21:26

S A D M İ N
- -

SAHTE BARNABAS'IN SAHTE İNCİLİ'nde;

Arasında deniz/göl/nehir olmayan iki şehir arasında "gemi" ile yolculuk var...

Daha icat olmamış "şeker"den bahsediliyor...

Daha doğmamış bir yazarın şiirinden alıntılar var...

Böyle saçmalıkların olduğu bir kitapta Muhammed'in müjdelenmesi bizleri hiç şaşırtmaz...

http://www.hris...splay.php?f=54 adresinden Barnaba İncili hakkında sitemizde yer alan makalelere ulaşabilirsiniz.

- -
 #12.  ✍ 2013-05-14, 21:33

Alexios
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

Gerçek İncil ile sahte Barnabas incili arasındaki farkı sevgili Sadmin yazmış. Ayrıca gösterdiği linkten de erişebilirsin. Barnabas incili, Barnabas denilen ve müslümanlar tarafından verilen para karşılığı hristiyanları bölmek ve yanıltmak amacıyla yazdırılmıştır.

- -
 #13.  ✍ 2013-05-15, 10:34

can263
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

FormerlySaul yazdı:
can263 yazdı:
Alexios yazdı:
can263 yazdı:

Kardeşim o zaman şöyle anlatayım "Barnabas İncili" denilen metinin en erken kopyası 16. Yüzyıldandır. (Biraz araştırsan bunu bilirdin).

Ben bundan 10 yıl sonra bir Kuran yazsam (Muhammedden 1400 yıl sonra). Kendimi peygamber ilan etsem... Gerçek Kuran budur desem sizinki değiştirildi zaten desem.... Ne dersin????

Ya hakikatten sonunda müslüman kardeşlere bu tür 50 kere cevaplanmış heryerde ne kadar saçma olduğu belli olan iddiaların ne kadar saçma olduğunu kanıtlamak için kendimi peygamber ilan edicem...

Böyle barnabas incili safsatası gibi şeylerle uğraşacağınıza biraz tarih arkeoloji okuyun. Milletin saçma iddiaları yerine gerçek bilim öğrenin.

Din yarıştırıp başkasının dinine laf edeceğinize de kendi dininizin güzelliklerini, ilahi erdemlerini ve gerçek öğreti olduğunu belli edecek biçimde yaşayın.

O zaman sizden 600 yıl önce var olan ve binlerce yıllık geleneğe dayanan hristiyan alemi tarafından ciddiye alınırsınız.

16. yüzyılda yazıldıgına inandığınızı biliyorum ama 1981 de Hakkaride tarihe eser kaçakçıları tarafından bulunan barnabas incili 1. yüzyılda yazıldığını gösteriyor.

Yönetim Notu: Hayır göstermiyor. Hatta o bulunduğu iddia edilen kitap ortaya hiç çıkarılmadı, hiç bir Karbon (yaş) testine tabi tutulmadı. Yanlış bilgi vermeyiniz. Bu iddia, TSK Genelkurmay Kozmik Odası'na özel yetkili savcıları sokup arama yapabilmek için kullanılan uydurma nedenlerden birisidir.

- -
 #14.  ✍ 2013-05-15, 22:20

can263
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Sadmin yazdı:

Böyle saçmalıkların olduğu bir kitapta Muhammed'in müjdelenmesi bizleri hiç şaşırtmaz...

http://www.hris...splay.php?f=54 adresinden Barnaba İncili hakkında sitemizde yer alan makalelere ulaşabilirsiniz.

zaten Müslümanlarda Barnabas incilinin tamamen doğru olduğuna inanmıyorlar yanlışlar olabilir.

Yönetim Notu: Evet, Muhammed'in müjdelenmesi en büyük yanlışı :D

- -
 #15.  ✍ 2013-05-15, 22:24

S A D M İ N
- -

can263 yazdı:
FormerlySaul yazdı:
can263 yazdı:
Alexios yazdı:
can263 yazdı:

16. yüzyılda yazıldıgına inandığınızı biliyorum ama 1981 de Hakkaride tarihe eser kaçakçıları tarafından bulunan barnabas incili 1. yüzyılda yazıldığını gösteriyor.

Yönetim Notu: Hayır göstermiyor. Hatta o bulunduğu iddia edilen kitap ortaya hiç çıkarılmadı, hiç bir Karbon (yaş) testine tabi tutulmadı. Yanlış bilgi vermeyiniz. Bu iddia, TSK Genelkurmay Kozmik Odası'na özel yetkili savcıları sokup arama yapabilmek için kullanılan uydurma nedenlerden birisidir.

Bu iddia ilk olarak Fethullah Gülen cemaatine bağlı SIZINTI dergisinde iddia edildi.

Ancak dünyada kabul gören bir ilke vardır; "iddia sahibi, iddiasını ispatla yükümlü olan taraftır" (hukuktaki ismi: onus probandi)

Ha siz iddia edip ispat edemezseniz, "sahtekar", "yalancı" durumuna düşersiniz ve karşı taraf size tazminat davası açabilir.

1981 yılında bulunduğu iddia edilen SAHTE BARNABAS'IN SAHTE İNCİLİ hala ortada yoktur. Madem böyle bir belge vardır, madem doğrudur, müslümanlar buyursunlar çıkarsınlar ortaya.

Madem bu SAHTE BARNABAS'IN SAHTE İNCİLİ gerçek İncil, o zaman müslümanlar o kitaba iman etsinler.

Görüleceği üzere savunmak için çabaladığınız teori, zavallı bir teoridir.

- -
 #16.  ✍ 2013-05-15, 22:41

S A D M İ N
- -

can263 yazdı:
Sadmin yazdı:

zaten Müslümanlarda Barnabas incilinin tamamen doğru olduğuna inanmıyorlar yanlışlar olabilir.

Yönetim Notu: Evet, Muhammed'in müjdelenmesi en büyük yanlışı :D

Madem tamamen doğru olduğuna inanmıyorlar niye bu kadar sahipleniyorlar? :D

Bizce bu cevap, "madem bu doğru İncil, o zaman iman edin" diyen hristiyanların, müslümanları köşeye sıkıştırması sonucu üretilmiş bir son çırpınış.

- -
 #17.  ✍ 2013-05-15, 22:48

Augustinus
- -

Şimdi sevgili kardeşim,

1981 saçmalığına yorum bile yapmıyorum tek soruya cevap verilemiyor "Hani nerede?"

İçinde bulunduğun mantıksızlığın farkında değil misin?

Muhammed'i müjdeleyince doğru ama şeker yokken şeker var demesi mi yanlış????

Madem gerçek incil o da Allah'ın Kitabı değil mi??? Kuranda öyle yazmıyor mu???? Muhammed müjdelenince gerçek oluyorda bir sürü saçmalık olunca o da mı tahrif edilmiş oluyor????

Söylediğin şeylerin çocuksuluğunun farkında mısın?

Biz burada ciddi bir şekilde din konuşuyoruz. Futbol maçı yorumu yapmıyoruz...

Lütfen sadece okuma muhakeme de et Tanrı akıl verdi hepimizi gerçeği ve yalanı ayıralım diye.

- -
 #18.  ✍ 2013-05-15, 23:28

S A D M İ N
- -

http://www.hris...d.php?t=324197 Kozmik Oda ve Barnabas İncili

- -
 #19.  ✍ 2013-05-15, 23:47

jasonprime
(Özel üye)
- -

Tsk nin elinde öyle bir kitap olsa saklayamazdi... Ayrıca hristiyanligi kötülemek için binbir bahane üreten insanlar öyle bir kitabın saklı tutulmasına izin verirlermiydi? Akıl bedava ;) bıkmadan bu konuya cevap yazan kardeşleri kutluyorum... Sizdeki sabır bende yok :) Hoppaaa diyorum soran arkadaşa. Hoooppaaa gangnam style :) :)

- -
 #20.  ✍ 2013-05-16, 00:00

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

katoliklik: Katoliklik, Katolikler, Katolik Kilisesi hakkında bilgiler
ortodoksluk: Ortodoksluk, Ortodokslar, Ortodoks Kilisesi hakkında bilgiler
protestanlık: Protestanlık, Protestanlar, Protestan Kilisesi hakkında bilgiler