HRİSTİYAN FORUM
Yahşuah Mesih'in adında, Kutsal Ruh'un ateşiyle kutsanın
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Tanrı'm, Tanrı'm, beni neden terk ettin?

Bu konu 1157 kez okundu, 7 kez cevaplandı

trabzonlukız61
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Herkese tekrar merhaba.

İncilde kafamı karıştıran bir durum oldu. Matta incili rabbimiz isa mesihin çarmıha gerilişini şöyle anlatıyor;
''Tanrım , Tanrım, beni neden terk ettin '' diye bağırdı.

Markos incilinde ;
''Tanrım , Tanrım, beni neden terk ettin '' diye bağırdı.

Luka incilinde ;
''Baba, ruhumu ellerine bırakıyorum!''

Yuhanna incilinde ;

İsa : '' Susadım!'' dedi. Orada ekşi şarap dolu bir kap vardı. Şaraba batırılmış bir süngeri mercanköşk dalına takarak O'nun ağzına uzattılar. İsa şarabı tadınca, ''Tamamlandı!'' dedi ve başını eğerek ruhunu teslim etti.

neden böyle farklı yazıyor ben anlayamadım. açıklarsanız sevinirim :)

- -
 #1.  ✍ 2013-11-23, 20:54

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

Farklı yazması diğerini inkar etmez ki kardeşim.

Bunların hepsini demiştir ama her İncil yazarı aynı şeyleri-hepsini yazmamıştır.

Yani bu başka bir çok yerde de görülür. Biri eksik anlatır diğeri uzun uzadıya bir diğeri hiç anlatmaz. Bu birbirlerini inkar ettikleri değil tamamladıkları anlamına gelir.

Selametle.

- -
 #2.  ✍ 2013-11-23, 23:05

trabzonlukız61
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Anladim tesekkurlerr:))

- -
 #3.  ✍ 2013-11-24, 12:44

jalarmeen
(Kayıtlı Kullanıcılar)
- -

Bende anladımda İsa neden tanrı ya beni neden terk ettin diye isyan ediyor.

- -
 #4.  ✍ 2014-01-14, 22:28

Yehoşua
(Özel üye)
- -

jalarmeen yazdı:

http://www.hris...d.php?t=318072

- -
 #5.  ✍ 2014-01-14, 22:41

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

jalarmeen yazdı:

Mesih İsa Mezmurlar 22 yi işaret etmek için bu sözü söyledi. Sürekli Mezmurları dua etmek için kullanan Yahudiler ne demek istediğini çok iyi anladılar. Ben şu an "Korkma sönmez bu şafaklarda" dersem gerisini getirebileceğiniz gibi... Böylece kendi hakkında eksiksiz bir peygamberliği gösterdi.

Mezmurlar 22 Mesih'in nasıl öldürüleceğini anlatır, 750 yıl öncesinden ellerinin ve ayaklarının delineceği, hakarete uğrayacağı ve giysisi üzerine kumar oynanacağı yazılmıştır....

- -
 #6.  ✍ 2014-01-14, 22:55

ANDREASEA
(Özel üye)
- -

jalarmeen yazdı:

Kardeşim uzun uzun yazmayı sevmem bu yüzden kısaca anlatmak isterim.

Pekte şarkı bilmem ama sana mesela Desem ki " hatasız kul olmaz, hatamla" ne diyeceksin? Orhan Gencebay "sev beni"

Şimdi 22. Mezmuru okumanı rica ediyorum.

Mesih isa 22. Mezmurun başını söylediğinde, orada bulunan herkez 22. Mezmurun devamını biliyorlardı ve o an, olan herşeyin o mezmurda yazdığına tanıklık ettiler.

- -
 #7.  ✍ 2014-01-14, 23:05

arayisdaki insan2
(Özel üye)
- -

jalarmeen yazdı:

Bu eski ahitteki bir pasaja göndermeydi hatirlayamadim.

bir de gunahi yuklendigi ve cektigi acidan dolayi babanin bir an yuzunu cevirmis oldugu gorusunu okumustum.

- -
 #8.  ✍ 2014-01-14, 23:21

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifre: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifre (tekrar): NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifreniz: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!