HRİSTİYAN FORUM
Yahşuah Mesih'in adında, Kutsal Ruh'un ateşiyle kutsanın
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İsa Mesih, Yahşuah, Yeşua

Kase, İsa Mesih'ten geçebilir miydi?

Bu konu 584 kez okundu, 1 kez cevaplandıartke87
(Özel üye)
- -

Merhaba kardeşler,
Rab İsa Mesih'in bu cümlesi ile ilgili neler söyleyebilirsiniz ?Kase İsa Mesih'ten geçebilirmiydi ? Bundan RAB İsa Mesih'in kasti çarmıhtan kurtulmakmıydı ? öyle olsaydı sonuç ne olurdu ?

Ey Baba, eğer mümkünse, bu kâse benden geçsin; fakat benim istediğim gibi değil, senin istediğin gibi olsun. . .

RAB İSA MESİH sizinle olsun,

Esenlikler dilerim..

- -
 #1.  ✍ 2014-08-04, 17:27


Giyotin424
(Özel üye)
- -

Burada amaç çarmıh ölümünün gerekliliğine vurgu yapmak. Bir çok kişi "Tanrı bir bedel ödemeden insanları bağışlayamaz mıydı?" Diye sorar ancak bu bölüm borcun ödenmesi, kefaretin sağlanması(haç ölümü) dışında hiç bir şekilde günahların affolunmayacağı ve kurtuluş için başka bir yolun olmadığını vurgular.

2. Nokta ise bizim isteğimizden çok Tanrının isteğine önem vermek gerektiğidir. Ucunda ölümde olsa kendi isteğimize değil Tanrının isteğine göre yaşamalıyız. Tanrıya itaat bizi her zaman bina eder. Bu konuda şu bölüm iyidir;

İBRANİLER 5:7-10
Mesih, yeryüzünde olduğu günlerde kendisini ölümden kurtaracak güçte olan Tanrı'ya büyük feryat ve gözyaşlarıyla dua etti, yakardı ve Tanrı korkusu nedeniyle işitildi. Oğul olduğu halde, çektiği acılarla söz dinlemeyi öğrendi. Yetkin kılınınca, sözünü dinleyen herkes için sonsuz kurtuluş kaynağı oldu. Çünkü Tanrı tarafından Melkisedek düzeni uyarınca başkâhin atanmıştı.

Yönetim Notu: +1

- -
 #2.  ✍ 2014-08-04, 21:19


ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Şifre: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Şifre (tekrar): NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)


Email adresiniz (tekrar): 
ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.


Şifreniz: NOT: Google Chrome tarayıcılarda "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!
Benzer konular:
hristiyan.net: Hristiyanlık nedir? Hristiyan kime denir? Hıristiyanlık inancı nasıldır?
hristiyanolmak.com: Nasıl Hristiyan olunur?Hristiyan olmak istiyorum diyenler neleri yapmalılar?
incil.biz: İncil nedir? Kaç tane İncil vardır? İncil'de neler yazar?
rabisamesih.net: İsa Mesih kimdir? İsa Mesih, Tanrı mı, insan mı, yoksa her ikisi de mi? İsa Mesih neler anlattı?
hristiyangazete.com: Türkçe, İngilizce, Yunanca - Hristiyan ve Hristiyan olmayan - Türkiye ve dünyadan haberler, basın özetleri takibi ve günlük email bültenlerine abonelik...
turkishchristians.net: A Christian non-profit web ministry for Turks by Turks from Turkey
Son Mesajlar HristiyanForum günlük bültene abone ol!
v B u l l e t i n ® J e l s o f t - E n t e r p r i s e s L t d . - Copyright ©2000 - 2017,

HristiyanForum
Taksim, İstanbul