HRİSTİYAN FORUM
Yahşuah Mesih'in adında, Kutsal Ruh'un ateşiyle kutsanın
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > Hristiyan Türkler, Türkiye'de Hristiyanlık

Ermeni Soykırımı Yalanı

Bu konu 57420 kez okundu, 248 kez cevaplandı

Konunun devamı sayfalar: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 -
S A D M İ N
(☩Admin (FACEBOOK TWITTER))
- -

Türkiye'deki kiliselerden şikayetçi ermeniler, Ermenistan'da sadece 1 cami kaldığını biliyor mu?
  1. http://tr.wikip...ilerin_listesi
  2. http://zeynebiy...Camiler-!.html
  3. http://www.habe...ik-900002h.htm

Türkiye'ye demokrasi, inanç ve ibadet özgürlüğü suçlaması yapan liberal ermenilere hatırlatmak isteriz...

- -
 #1.  ✍ 2015-03-28, 12:44

SELEUKOS_NIKATOR
(ORTODOKS MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

Acaba yazar, eski Türk coğrafyasında halkımızın büyük kısmının zamanında ermeni olduğunu biliyormu?

Milyonlarca ermeni nerde kaldı biliyor mu?

Binlerce ermeni kilisesine ne oldu biliyor mu?

Ermenistan'da kaç müslüman yaşıyor bilemiyecem ancak var iseler kendilerine ibadet olanağı sunulması lazımdır.

- -
 #2.  ✍ 2015-03-28, 15:49

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
Acaba yazar, eski Türk coğrafyasında halkımızın büyük kısmının zamanında ermeni olduğunu biliyormu?

Milyonlarca ermeni nerde kaldı biliyor mu?

Binlerce ermeni kilisesine ne oldu biliyor mu?

Ermenistan'da kaç müslüman yaşıyor bilemiyecem ancak var iseler kendilerine ibadet olanağı sunulması lazımdır.

1 veya 1.000.000 olsun, Ermenistan'ın yaptıklarını haklı çıkarır mı?

Peki ya Ermeniler'e Osmanlı zamanında ''millet-i sadıka'' dendiğini biliyor musunuz? Osmanlı zamanında maddi olarak müslümanlardan bile üstün noktaya gelen bu cemaat acaba neden bu hallere düştü?

Ayrıca Türkiye'deki ermeniler, kiliselerini büyütmek istiyorlarsa; kiliselerini Türkler'e açabilirler. Türkler'i vaftiz edebilirler, Türkler'e de müjdeyi duyurabilirler.

Hep müslüman Türkler suçlu şeklindeki tezler üretmek yerine Ermeni cemaatleri biraz özeleştiri yapmalı...

- -
 #3.  ✍ 2015-03-28, 16:31

SELEUKOS_NIKATOR
- -

yazdı:
1 veya 1.000.000 olsun, Ermenistan'ın yaptıklarını haklı çıkarır mı?

Bence bir buçuk milyon imha edilmiş. O zamanın, Türkiyemizin nüfusu ne kadardı? 10 mil.? veya 15 mil.?

Burda ermenistanın kendi müslüman halkına ibadetlerini yapabilecek bir yer sunmasını yazmıştım galiba.

Ne kadarda müslümanlar Hristiyan ülkelerinde kendilerine camii isteseler ve genel olarak bu hak tanıldığına rağmen kendi üikelerinde azınlaıklara HİÇ bir hak tanımamaktadırlar.

Bugün çoğu müslüman devletlerinde bir kilise bulamazsınız ancak Avrupada adım başı ve görkemli camiiler mevcut olduğunu hepimiz biliyoruz.

yazdı:
Peki ya Ermeniler'e Osmanlı zamanında ''millet-i sadıka'' dendiğini biliyor musunuz? Osmanlı zamanında maddi olarak müslümanlardan bile üstün noktaya gelen bu cemaat acaba neden bu hallere düştü?

Ne denildiği ve hangi pozisyona kadar geldikleri önemli değildir.

Gerçek olan Hristiyan halkların coğrafyamızda ilerlemesini ve çoğalmasına karşı islam birliği var ve bazı batılı devletlerdende Hristiyanlığın çoğalmasına karşıdır.

Zamanında ve tarihte Hristiyanlar ortadoğuda yok edindi ve şimdi halan gözlerimizin önünde bu tekrar gerçekleşmektedir. Keldani ve Süryaniler tamamen İrakta imha edildi...Ezidiler imha edildi...Alevileri yok etme çabasındalar ama başarmadılar Tanrıya şükürler olsun...

ne zaman Hristiyan milleti çoğalır tekrardan bir soykırım gerçekleşir. Şimdiye kadar şükürler olsun Türkiye Cumhuriyetinde geniş bir boyutta Hristiyanlığı imha etme bir politik izlenmemiştir ancak birgünde bu Ülkemizde gerçekleşeceğine inanıyorum...

yazdı:
Ayrıca Türkiye'deki ermeniler, kiliselerini büyütmek istiyorlarsa; kiliselerini Türkler'e açabilirler. Türkler'i vaftiz edebilirler, Türkler'e de müjdeyi duyurabilirler.

Doğrudur, bu kısma biraz katılıyorum. Türklerin Hristiyan olabilmeleri için sadece ermeni kilisesi kalmamış, Rum ortodoks Kilisesi vaftiz ediyor, katolik kiliseside ve protestan kiliseside...

Bildiğim kadarı ilen Süryani ve ermeni kiliseler Türk veya başka milleten olan insanları vaftiz etmemektedirler.

yazdı:
Hep müslüman Türkler suçlu şeklindeki tezler üretmek yerine Ermeni cemaatleri biraz özeleştiri yapmalı...

Müslüman Türkleri genel olarak suçlayamayız.

- -
 #4.  ✍ 2015-03-29, 13:17

S A D M İ N
- -

;)

- -
 #5.  ✍ 2015-03-29, 13:19

R!val
(Özel üye)
- -

ne olursa olsun ermeniler bizim karşımızda hiçbir zaman haklı değiller ve haklıda olamazlar.

Yönetim Notu: Tüm ermeniler aynı değil, her ermeni isyan etmedi. Benzer şekilde her Türk de doğru ve iyi işler yapmadı. Her iki tarafta da iyi de kötü de var. Yani aslında iki taraf değil 4 taraf var.

- -
 #6.  ✍ 2015-03-30, 15:04

ANDREASEA
(Özel üye)
- -

R!val yazdı:

Yönetim Notu: Tüm ermeniler aynı değil, her ermeni isyan etmedi. Benzer şekilde her Türk de doğru ve iyi işler yapmadı. Her iki tarafta da iyi de kötü de var. Yani aslında iki taraf değil 4 taraf var.

+ 1.000.000

- -
 #7.  ✍ 2015-03-30, 20:32

asuri
(İptal edilmiş üyelik (ban veya istek üzerine iptal))
- -

Istanbulda bulunan 500 yakin kiliseden kac tanesi kilise kaldi. Bende bunu sormak istiyorum.

- -
 #8.  ✍ 2015-03-31, 13:06

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:
Istanbulda bulunan 500 yakin kiliseden kac tanesi kilise kaldi. Bende bunu sormak istiyorum.

Tabi istediğiniz soruyu sorabilirsiniz, ancak soruya soruyla cevap verilmez (karadeniz fıkraları hariç)

İstanbul'daki kiliselerin sayısının azalması, Ermenistan'ın 1 kilise hariç tüm camileri yok etmesini haklı çıkarır mı?

Hristiyan olarak kısasa kısas mı yapmaktır doğru olan?

- -
 #9.  ✍ 2015-03-31, 19:02

S A D M İ N
- -

Konuyu bir adım daha öteye götürelim; İstanbul'daki kiliselerin sayısı azaldı diye İstanbul'daki ermenilerin, sonradan iman eden Türk hristiyanlara ''hristiyan değil'' demesi doğru mudur? Ya da aklısıra kendilerini hristiyanlığın öz temsilcisi görüp Türkler'e Hristiyanlık'ı anlatmamak, duyurmamak, vaftiz etmemek, kiliseye almamak doğru mudur?

Tüm bunların olduğunu bilmediğimizi mi zannediyorsunuz?

Ermeniler içinde ''dindar'' görünen ''kindar''lar var. Bunların Türk ırkçılarından farklı yok, kendilerine ''melek süsü'' vermeleri ve ağızlarına ayet dolamaları hariç.

Tarafsız bir şekilde kişileri analiz ederseniz her iki tarafın da içinde böyle kişiler olduğunu görebilirsiniz.

Ben bir hristiyan olarak; tüm hristiyanların birer aziz/melek gibi gösterilip, tüm suçun da müslümanlardaymış gibi gösterilmesine kanmıyorum.

Bu konu(lar)da her iki taraf da hatalarını kabul etmediği ve aslında 2 değil 4 tarafın (iyi ermeni, iyi türk, kötü ermeni, kötü türk ya da iyi hristiyan, kötü hristiyan, iyi müslüman, kötü müslüman) olduğunu kabul etmediği müddetçe hiç bir zaman barış, huzur olmayacaktır.

Herkes kendi acılarından dolayı olaya taraflı ve bazen fanatikçe yaklaşıyor.

- -
 #10.  ✍ 2015-03-31, 19:10

asuri
- -

S A D M İ N yazdı:
asuri yazdı:

Tabi istediğiniz soruyu sorabilirsiniz, ancak soruya soruyla cevap verilmez (karadeniz fıkraları hariç)

İstanbul'daki kiliselerin sayısının azalması, Ermenistan'ın 1 kilise hariç tüm camileri yok etmesini haklı çıkarır mı?

Sevgili Sadmin karadeniz fikralarini cok severim :) Simdi nerden cikti bu konu. Isimiz gucumuz yok ermenistanda yeterince cami yok diye protestomu yapalim. Topu topuna 1000 musulman yasiyor ermenistanda, vede cok buyuk bir camiye sahipler. Belkide daha cok cami vardir biz bilmiyoruz. Bu onlara cok bile. Inanin ibadetlerini cok rahat bir sekilde gerceklestiriyorlar.
http://fr.wikip...eue_d%27Erevan
Önce hristiyan olacagiz sonra turk, kurd, ermeni, keldani yada baska bir sey. Ermeni kardeslerimiz ve oteki hristiyanlar, Mesih icin cektikleri o buyuk acilar icin, kredileri bizde sonsuz olmalidir.

Her sey demeyede haklari vardir. Ben hic bir gazetede ermenistanda bir imam bicaklandi yazildigini gormedim. Bizim ulkemizde ise piskoposlarin kafasi kesildi. Rahipler olduruldu. Protestan misyoner kardeslerimiz olduruldu.

- -
 #11.  ✍ 2015-03-31, 21:30

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:
S A D M İ N yazdı:
asuri yazdı:

Sevgili Sadmin karadeniz fikralarini cok severim :) Simdi nerden cikti bu konu. Isimiz gucumuz yok ermenistanda yeterince cami yok diye protestomu yapalim. Topu topuna 1000 musulman yasiyor ermenistanda, vede cok buyuk bir camiye sahipler. Belkide daha cok cami vardir biz bilmiyoruz. Bu onlara cok bile. Inanin ibadetlerini cok rahat bir sekilde gerceklestiriyorlar.
Önce hristiyan olacagiz sonra turk, kurd, ermeni, keldani yada baska bir sey. Ermeni kardeslerimiz ve oteki hristiyanlar, Mesih icin cektikleri o buyuk acilar icin, kredileri bizde sonsuz olmalidir.

Her sey demeyede haklari vardir. Ben hic bir gazetede ermenistanda bir imam bicaklandi yazildigini gormedim. Bizim ulkemizde ise piskoposlarin kafasi kesildi. Rahipler olduruldu. Protestan misyoner kardeslerimiz olduruldu.

Soruya soruyla cevap vermesi ile ilgili bir karadeniz fıkrası var:

yazdı:
''Bir gazeteci, karadenizlilerin soruya soruyla cevap verdiğini duymuş ve bunu araştırmaya karar vermiş. Atlamış Trabzon'a gitmiş. Şehir merkezinde seçtiği bir kişiyle röportaj yapmaya karar vermiş. O sırada oradan geçmekte olan bir karadenizliyi durdurup şu soruyu sormuş;

G: Karadenizlilerin soruya soruyla cevap verdi söyleniyor, siz soruya soruyla mı cevap veriyorsunuz?

Karadenizli: Niye soruyla cevap vermeyeyim ki?

demiş''

asuri yazdı:
Simdi nerden cikti bu konu. Isimiz gucumuz yok ermenistanda yeterince cami yok diye protestomu yapalim.

Şimdi bu konu nereden çıktı anlatayım, sizler pek facebook ya da twitter ya da türkiyedeki cemaatler ve internet siteleri hakkında belki benim kadar ilgili değilsiniz.

Ancak ben görüyorum ki bazı ermeniler; kiliselerinde, misyonlarında, facebookta, twitterda; Hristiyanlık'tan çok TC, Türklük, Türkiye düşmanlığı yapıyor. Ermeni meselesi konusu da bunun alt konularından biri. HDP de bunun uç uzantılarından biri. Yani, bulundukları konumu kullanarak hristiyanları etki altına almaya çalışıyorlar.

Tabi tüm bunlar yüzünden her sene ''Türkiye'de neden Hristiyanlık büyümüyor?'' toplantıları, sohbetleri düzenleniyor.

Aslında çok komplike bir neden yok. İsa Mesih'e iman eden, sonrasında kiliselere giden Türkler bakıyorlar ki; HDP, Ermeni Soykırımı propagandası, T.C. düşmanlığı, Türklük düşmanlığını, ''müslümanlıktan gelen Türkler'in hristiyan olamayacağı'' gibi zırvaları görüyorlar. Ya da çeşitli misyonlara bakıyorlar; çalışanlarının çoğunlukla ermeni, süryani ya da kürt kökenli olduğunu ve hep bir ağızdan HDP ya da türevlerinin siyasi olarak hristiyanlar için bir seçenek olarak sunulduğunu görüyorlar. Tüm bunlar onların kiliselerden uzaklaşmasına sebebiyet veriyor. Sanki kiliseler veya alakalı kurumlarda yükselmenin siyasi bir sırrı var gibi...

Ben bu sitelerin sahibi olarak bile, ''müslümanlığa geçmiş bir ermeni'' tarafından ''türklerden hristiyan olamaz'' ifadesine maruz kalabiliyorsam, birşey bilmeyen, Hristiyanlık'ı yeni öğrenen Türkler'in başına neler gelebiliyor tahmin etmek zor değil. Tabi tüm bu süreçte, iman eden Türkler'in sürekli olarak İslam misyonerlerinin propagandası altında olduğunu da unutmamak gerek. İsa'yı seviyorlar, iman ediyorlar ama kiliselerde böyle şeyleri görüp müslümanların söylediklerinin (en azından bu konuda) doğru olabileceğini kendi içlerinde hissettiklerinde kiliselerden uzaklaşıyorlar.

Tabi bu tür konular konuşulmaz, bunları dile getirirseniz size ''milliyetçi, ırkçı, ergenekoncu'' denir. Ancak bilenler bilirler yazdıklarımın doğruluğunu.

Kulağı olan işitsin.

- -
 #12.  ✍ 2015-03-31, 22:20

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:
Topu topuna 1000 musulman yasiyor ermenistanda, vede cok buyuk bir camiye sahipler. Belkide daha cok cami vardir biz bilmiyoruz. Bu onlara cok bile. Inanin ibadetlerini cok rahat bir sekilde gerceklestiriyorlar.

İşte Türkiye'deki müslümanlar da aynı şekilde propagandayı ermenilere yapıyor. Hatay ve Mardin'i örnek gösteriyor. Peki siz müslümanların bu propagandasına kanıyor musunuz?

asuri yazdı:

Keşke dediğiniz gibi olsa da bazı ermeniler önce hristiyan olduklarını hatırlasalar. Hristiyan olduğu için acı çeken HER MİLLETten insanın kredisi bizde sonsuzdur, ama başka sebeplerden dolayı çekilmişse o başka...

asuri yazdı:

Ermenistan komple bir cemaati bir camiye kapatıp yakıyor, dolayısıyla bıçaklanacak imam kalmamış...

yazdı:
1912 yılına kadar Batı Azerbaycan topraklarındaki (şimdiki Ermenistan) Erivan'da 42, Eçmiedzin'de 33, Zengezur'da 35 cami faaliyet gösteriyordu. Fakat bu camilerin hiçbiri günümüze ulaşmamış, Ermenilerce yakılıp yıkılmıştır. Erivan'daki en eski cami 1510 yılında Şah İsmail'in emri ile inşa edilmiştir. 1918'de Ermeniler bu camiye Müslüman ahaliyi doldurup camiyi ateşe vermişlerdir. Cami, içindekilerle birlikte yanarak küle dönmüştür.

Birinci Karabağ Savaşı'nda da Ermeniler, işgal ettikleri Azerbaycan topraklarında 800'den çok camiyi yıkmışlardı. Bu durumun aksine Azerbaycan'daki Ermeni Kilisesi'ne dokunulmamıştır.

- -
 #13.  ✍ 2015-03-31, 22:30

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:

Sadece Birinci Karabağ savaşında 800'den fazla cami tek seferde Ermenistan devleti tarafından yok edildi.

Görüleceği üzere iki tarafın da yaptığı çok yanlış işler var.

Burada önemli olan sayılar mı yoksa yapılanların doğruluğu ya da yanlışlığı mı?

- -
 #14.  ✍ 2015-03-31, 22:35

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:
Topu topuna 1000 musulman yasiyor ermenistanda, vede cok buyuk bir camiye sahipler. Belkide daha cok cami vardir biz bilmiyoruz.

Ermenistan'da şu anda SADECE bir tane cami var ve orada da Türk ve Azerilerin ibadet etmesi yasak. Biliyor muydunuz?

https://www.fac...9332483809551/

- -
 #15.  ✍ 2015-03-31, 22:39

asuri
- -

Sevgili Sadmin kardesim ermenistandaki camileri ermeniler kapatmadi. Eski Sovyetler birliginde ibadet yerleri o zaman kapatildi. Bunlara kiliselerde dahil. Ermenistan bagimsiz olduktan sonra cami tekrar ibadete acildi. Bu gun erevan camisinde ibadet yapildigini biliyorum. Cemaatte genellikle iranli musulmanlar tarafindan kulaniliyor. Resmi iyice incelediginiz zaman icinde halisi ve yep yeni bir kalorifer var. Birde yenilenmis.
Bazi ermenilerin geldigi bu gunku durumu bende cok iyi biliyorum. Gercektende hristiyanliktan cok uzaklastilar, Dillerini ve geleneklerini unuttular. Dunyanin her tarafina yayildilar. Aile birlikleri bozuldu.
Sevgili kardesim bunlarin hepsi soykirimdan sonra oldu. Iclerine kin dolmus olabilir. Kimseye guvenleri kalmadi. Hepimiz insaniz, zayifiz. Bunlar normal seyler. Bir sey bilmeni isterim guzel kardesim bu insanlar ulkelerine(turkiyeye) cok sey verdi. Butun sanatlarin icatcilari nerdeyse. en guzel sanat isleri onlarin ellerinden gecti. Yillarca padisahlarin akil hocaligini yaptilar. Turkiyenin en degeli sanat eserlerine imza attilar. Cok degerli insanlar verdiler bize. Sanat sinema tiyatro vs.. O degerli insanlar bile hic bir zaman one cikamadi. ÖIdukleri zaman bile kendi mezarliklarina gomulme luxune sahip olamadilar.
Ne oldu hristiyanligi devlet dini kabul eden ilk ulkeye. Bir yandan koministlerin ellerine, öbur yandan kendi topraklarinda yasadiklari soy kirima. Sevgili kardesim onlarin basina gelen yahudilerin basina gelmedi.
Onlar bizim Isa mesih'te kardesimiz. Onlara en az 100 yil vermek gerek toparlanmalari icin.

Benim umrumda degil ermenistan, fransa, turkiye, bayrak, milliyetcilik vs.. umrumda olan hristiyan kardeslerimiz. Bir kizildereli hristiyani bir turk musulmana tercih ederim hic dusunmeden.

umarim üzmemisimdir kardesimi

- -
 #16.  ✍ 2015-04-01, 02:32

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:
Sevgili Sadmin kardesim ermenistandaki camileri ermeniler kapatmadi. Eski Sovyetler birliginde ibadet yerleri o zaman kapatildi. Bunlara kiliselerde dahil. Ermenistan bagimsiz olduktan sonra cami tekrar ibadete acildi. Bu gun erevan camisinde ibadet yapildigini biliyorum. Cemaatte genellikle iranli musulmanlar tarafindan kulaniliyor. Resmi iyice incelediginiz zaman icinde halisi ve yep yeni bir kalorifer var. Birde yenilenmis.
Bazi ermenilerin geldigi bu gunku durumu bende cok iyi biliyorum. Gercektende hristiyanliktan cok uzaklastilar, Dillerini ve geleneklerini unuttular. Dunyanin her tarafina yayildilar. Aile birlikleri bozuldu.
Sevgili kardesim bunlarin hepsi soykirimdan sonra oldu. Iclerine kin dolmus olabilir. Kimseye guvenleri kalmadi. Hepimiz insaniz, zayifiz. Bunlar normal seyler. Bir sey bilmeni isterim guzel kardesim bu insanlar ulkelerine(turkiyeye) cok sey verdi. Butun sanatlarin icatcilari nerdeyse. en guzel sanat isleri onlarin ellerinden gecti. Yillarca padisahlarin akil hocaligini yaptilar. Turkiyenin en degeli sanat eserlerine imza attilar. Cok degerli insanlar verdiler bize. Sanat sinema tiyatro vs.. O degerli insanlar bile hic bir zaman one cikamadi. ÖIdukleri zaman bile kendi mezarliklarina gomulme luxune sahip olamadilar.
Ne oldu hristiyanligi devlet dini kabul eden ilk ulkeye. Bir yandan koministlerin ellerine, öbur yandan kendi topraklarinda yasadiklari soy kirima. Sevgili kardesim onlarin basina gelen yahudilerin basina gelmedi.
Onlar bizim Isa mesih'te kardesimiz. Onlara en az 100 yil vermek gerek toparlanmalari icin.

Benim umrumda degil ermenistan, fransa, turkiye, bayrak, milliyetcilik vs.. umrumda olan hristiyan kardeslerimiz. Bir kizildereli hristiyani bir turk musulmana tercih ederim hic dusunmeden.

Keşke herkes senin gibi olsa Asuri abi.

- -
 #17.  ✍ 2015-04-01, 08:20

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

Şimdi yazacaklarımı bir Hristiyan değil bir insan olarak yazıyorum. Düşmüş doğasının farkında olan bir insan olarak...

İnsanlar ilk andan beri tek bir şeyi çok iyi bildiler: Birbirini öldürmeyi.

İster Eski Ahit'e bakın, ister Yunan Mitolojisine ister Moğollara, kahramanlarımız hep usta katillerdir...

İnsanoğlu herşeyi savaşarak öğrendi. Şu an hepimizin giydiği pantolon at üstünde rahat savaşabilmek için dikilmiş bir giysidir, uzaya çıkacak roket bilimini birbirimizi havaya uçurmak için attığımız füzelerle öğrendik, şu an kullandığımız internetin temelinde düşmanı daha iyi nasıl öldüreceğinin kaydının tutulduğu istihbarat ağı vardır... Daha sayamayacağım kadar çok teknoloji aslında toplumsal olarak ilerlememiz için değil birbirimizi öldürmemiz için kurulmuştur.

Azizler hariç kendine Hristiyan diyen bizlerin de en iyi bildiği ve en iyi yapacağı iş diğer insanları öldürmektir.

Katilliğin dini mezhebi yoktur. Müslüman, Hristiyan, Budist...
Her ırkta, inançta ve kültürde iki en eski meslek vardır: Biri askerlik, diğeri fahişelik.

Dolayısı ile kimse kendi dinini, ırkını, ulusunu, tarihini diğerinden "temiz" ya da "üstün" sanmamalı.

Ermeni kardeşlerin başına gelenlerden, Türklerin başına gelenlerden, Yahudilerin başına gelenlerden, Cengiz Han amcanın üstünden geçtiği tüm topraklarda yaşayan herkesn başına gelenlerden dolayı üzgünüm.

Ama bir laf vardır "Savaşta yenilenin mızmızlanmaya hakkı yoktur"... Bugünün kurbanı dünün ya da yarının katilidir ve kimse masum değildir.

Bu dünyada yaşayan biz insanlar bu dünyanın efendisine (şeytan) hizmet ediyoruz ne yazık ki...

Bu konuda bir ideoloji sahibi olmayı ve "aydınlık yarınlardan" bahsetmeyi isterdim ama hepimiz Kutsallaşıp cennet krallığının vatandaşları olana kadar birbirimizi öldürmeye devam edeceğiz. Hristiyan olsak da olmasak da.

O yüzden "Hristiyan" kardeşlere tavsiyem: ülkenize bağlı olun va savaşmayı iyi öğrenin yoksa er ya da geç acı çekeceksiniz ya da Mesih'in dediği gibi yapın ve gördüğünüz zulümü Rab'be sunun ama kardeş kanı dökmeyin.

Zamanı geldiğinde ikinci tavsiyeme kimsenin uymayacağını biliyorum.

Bu forumda zamanında çok gördüm ABD savunması yapanları sırf ABD Hristiyan diye (ki değil)... Aynısını Ermeniler için de yapmayacağım. Tüm Türkiye Hristiyan olsa Türkiye içinde yapmayacağım. Çünkü hepimiz çocuk katilleri ve zulmedenleriz.

Zulüm görenler ise saf ve temiz olduklarından değil ellerinde güç olmadığı için zulüm gördüler... Gücü ele geçirdiği anda da zulmetmeyi iyi bildiler.

Eğer doğamız böyle olmasaydı. vee ortada temiz bir ulus-ırk olsaydı İsa Mesih gelip çarmıha gerilmezdi. Tanrı diğer ırkları bir tufanla dünyadan silerdi ve o temiz ulus ile cennet krallığını kuruverirdi.

Yönetim Notu: +1

- -
 #18.  ✍ 2015-04-01, 09:55

asuri
- -

S A D M İ N yazdı:
asuri yazdı:

Keşke herkes senin gibi olsa Asuri abi.

Keske her dogustan hristiyan olanlarda senin gibi olabilse Rab icin, geceni gunduzunu veriyorsun.
Onun icin turklerden hristiyan olmaz diyen kendini bilmez kisileride kafana takma. Mesih İsa'nin dedigi gibi, onlar ödullerini almislardir.

- -
 #19.  ✍ 2015-04-01, 13:00

SELEUKOS_NIKATOR
- -

Augustinus yazdı:
Şimdi yazacaklarımı bir Hristiyan değil bir insan olarak yazıyorum. Düşmüş doğasının farkında olan bir insan olarak...

İster Eski Ahit'e bakın, ister Yunan Mitolojisine ister Moğollara, kahramanlarımız hep usta katillerdir...

İnsanoğlu herşeyi savaşarak öğrendi. Şu an hepimizin giydiği pantolon at üstünde rahat savaşabilmek için dikilmiş bir giysidir, uzaya çıkacak roket bilimini birbirimizi havaya uçurmak için attığımız füzelerle öğrendik, şu an kullandığımız internetin temelinde düşmanı daha iyi nasıl öldüreceğinin kaydının tutulduğu istihbarat ağı vardır... Daha sayamayacağım kadar çok teknoloji aslında toplumsal olarak ilerlememiz için değil birbirimizi öldürmemiz için kurulmuştur.

Azizler hariç kendine Hristiyan diyen bizlerin de en iyi bildiği ve en iyi yapacağı iş diğer insanları öldürmektir.

Her ırkta, inançta ve kültürde iki en eski meslek vardır: Biri askerlik, diğeri fahişelik.

Dolayısı ile kimse kendi dinini, ırkını, ulusunu, tarihini diğerinden "temiz" ya da "üstün" sanmamalı.

Ermeni kardeşlerin başına gelenlerden, Türklerin başına gelenlerden, Yahudilerin başına gelenlerden, Cengiz Han amcanın üstünden geçtiği tüm topraklarda yaşayan herkesn başına gelenlerden dolayı üzgünüm.

Ama bir laf vardır "Savaşta yenilenin mızmızlanmaya hakkı yoktur"... Bugünün kurbanı dünün ya da yarının katilidir ve kimse masum değildir.

Bu dünyada yaşayan biz insanlar bu dünyanın efendisine (şeytan) hizmet ediyoruz ne yazık ki...

Bu konuda bir ideoloji sahibi olmayı ve "aydınlık yarınlardan" bahsetmeyi isterdim ama hepimiz Kutsallaşıp cennet krallığının vatandaşları olana kadar birbirimizi öldürmeye devam edeceğiz. Hristiyan olsak da olmasak da.

O yüzden "Hristiyan" kardeşlere tavsiyem: ülkenize bağlı olun va savaşmayı iyi öğrenin yoksa er ya da geç acı çekeceksiniz ya da Mesih'in dediği gibi yapın ve gördüğünüz zulümü Rab'be sunun ama kardeş kanı dökmeyin.

Bu forumda zamanında çok gördüm ABD savunması yapanları sırf ABD Hristiyan diye (ki değil)... Aynısını Ermeniler için de yapmayacağım. Tüm Türkiye Hristiyan olsa Türkiye içinde yapmayacağım. Çünkü hepimiz çocuk katilleri ve zulmedenleriz.

Zulüm görenler ise saf ve temiz olduklarından değil ellerinde güç olmadığı için zulüm gördüler... Gücü ele geçirdiği anda da zulmetmeyi iyi bildiler.

Eğer doğamız böyle olmasaydı. vee ortada temiz bir ulus-ırk olsaydı İsa Mesih gelip çarmıha gerilmezdi. Tanrı diğer ırkları bir tufanla dünyadan silerdi ve o temiz ulus ile cennet krallığını kuruverirdi.

Sevgili kardeşim, tüm yazına katılıyorum lakin sadık olun kısmına diyeceğim var; Hristiyanlar daima kendi vatanlarına sadıktırlar bunu sizde çok iyi biliyorsunuz.

Vatanınız sizi Hristiyan oluşunuzdan kendi vatandaşı olarak görmüyor ise, her hakkı ellinizden almışsa ve kalkıp sizi öldürmeye kalkarsa, sizde yerinizde oturup gelin beni öldürün vatan olmayayım olmayayım diye elbet demesiniz...

Beni öldüreceksin dışardan yardım istesem ayaklanma oluyor ve aynı anda vatan haini olarak adlandırılıyorum.

Sonradan hristiyan olmuş olan kardeşlerim içinizde kaç kişi var ailenizin, iş yerinizde veya arkadaşlarınız arasında Hristiyan olduğunuzu biliyor ve söyliyebiliyorsunuz?

Keşke ülkem beni normal bir vatandaş olarak kabul etse....milyonlarca göç etmiş hristiyan kardeşlerimizin yabancı ülkelerde işleri ne olur....

Gözümüzün önünde Suriyede ve İrakta Hristiyanlar ve bilhassa Süryani, keldani ve ermeniler imha ediliyor veya edildi... Bunların suçları ne?

Ben şimdiki ve 1915 veya daha evvel Hristiyanlara karşı olan katliyam ve soykırımları belirli bir ülkeye değil, İslama mal ediyorum.

Şunuda ben çok iyi biliyorum, Osmanlı devrinde bir sürü Türkü katledilmiştir.

Ermeni soykırım ile ilgili Vatikan arşivlerini açtı ve bunu internet üzerinden okuyabilirsiniz. Ben okudum.

- -
 #20.  ✍ 2015-04-01, 13:14

S A D M İ N
- -

Ben kimliğimi 2004'te değiştirdim, ardından da askere gittim, hani şu bizim televizyonlarda hedef gösterildiğimiz zamanlar.

Ailem, arkadaş çevrem, iş yaptığım kişiler hristiyan olduğumu biliyor.

- -
 #21.  ✍ 2015-04-01, 13:35

SELEUKOS_NIKATOR
- -

S A D M İ N yazdı:
Ben kimliğimi 2004'te değiştirdim, ardından da askere gittim, hani şu bizim televizyonlarda hedef gösterildiğimiz zamanlar.

Tebrik ederim sizi ve Asuri kardeşime katılıyorum keşke her Hristiyan olarak doğmuş olanlar sizin gibi olsaydı. ..

Lakin İzmir, İstanbul veya Hatay Mardin gibi yerlerde kendinizi Hristiyan olarak tanıtabilirsiniz ama bu Türkiyenin her yerinde mümkün olmadığını biliyoruz. Ve yapamayan kardeşleri de anlıyabiliyoruz.

sevgiler

- -
 #22.  ✍ 2015-04-01, 13:43

hedere
(Özel üye)
- -

Augustinus yazdı:

+1

- -
 #23.  ✍ 2015-04-01, 14:05

Konstantin
(Özel üye)
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
Augustinus yazdı:

Sevgili kardeşim, tüm yazına katılıyorum lakin sadık olun kısmına diyeceğim var; Hristiyanlar daima kendi vatanlarına sadıktırlar bunu sizde çok iyi biliyorsunuz.

Vatanınız sizi Hristiyan oluşunuzdan kendi vatandaşı olarak görmüyor ise, her hakkı ellinizden almışsa ve kalkıp sizi öldürmeye kalkarsa, sizde yerinizde oturup gelin beni öldürün vatan olmayayım olmayayım diye elbet demesiniz...

Beni öldüreceksin dışardan yardım istesem ayaklanma oluyor ve aynı anda vatan haini olarak adlandırılıyorum.

Sonradan hristiyan olmuş olan kardeşlerim içinizde kaç kişi var ailenizin, iş yerinizde veya arkadaşlarınız arasında Hristiyan olduğunuzu biliyor ve söyliyebiliyorsunuz?

Keşke ülkem beni normal bir vatandaş olarak kabul etse....milyonlarca göç etmiş hristiyan kardeşlerimizin yabancı ülkelerde işleri ne olur....

Gözümüzün önünde Suriyede ve İrakta Hristiyanlar ve bilhassa Süryani, keldani ve ermeniler imha ediliyor veya edildi... Bunların suçları ne?

Ben şimdiki ve 1915 veya daha evvel Hristiyanlara karşı olan katliyam ve soykırımları belirli bir ülkeye değil, İslama mal ediyorum.

Ermeni soykırım ile ilgili Vatikan arşivlerini açtı ve bunu internet üzerinden okuyabilirsiniz. Ben okudum.

Tamam da İsa Mesih hiçbir zaman bize dünyevi bir rahatlık vaat etmedi ki. Neden dünyada bu kadar rahat olmayı istiyoruz? Aksine, adı yüzünden sıkıntı çekeceğimizi ve sıkıntı çektiğimiz zaman mutlu olmamız gerektiğini söyledi. Yanlış mı biliyorum, yanlış mı düşünüyorum?

Bakın yeryüzüne gelmiş geçmiş hiçbir toplumun eli temiz değildir. Türkler de Kürtler de Araplar da Ermeniler de İngilizler de Keldaniler de Süryaniler de hepsi bir şekilde ellerini kana bulaştırmışlardır. Bunun aksi de mümkün değil zaten. Nedenini Augustinus kardeş ayrıntılı olarak açıklamış. Şimdi biz elimizdeki gücün durumuna ve konjoktüre göre mi hareket edeceğiz yoksa Mesih'in sözlerine göre mi? Başka bir ırkı veya kültürü her zaman suçlayacak bir sebebimiz olur. Bunlarla mı uğraşacağız kısacık hayatımızda? Ya da Tanrı'nın isteği bu mu? 5000 sene önce bilmediğimiz bir yerde bilmediğimiz bir kavime yapılan zulmü ya da soykırımı hatırlıyor muyuz? Biliyor muyuz? Onlar nasıl unutulduysa bunlar da gün gelecek unutulacak. Bunlarla uğraşmak yerine Hristiyan olmaya çalışalım. Gerçekten Hristiyan olmak isteyen bir kişi Mesih'in dediği gibi "kötülüğün hesabını tutmaz". Şunu da eklemeden geçemeyeceğim; bizi sevgisizlik ve ırkçılıkla suçlayan ve sevgi kelimesini ağzından düşürmeyen insanlar, Mesih'in "Gerçek sevgi kötülüğün hesabını tutmaz" sözüne karşı kendilerini kendi ağızlarıyla yargılıyorlar.

Benim canımı sıkan nokta, Türkler'e karşı yapılan birtakım suçlamalar değil. Türkler'e haklı veya haksız suçlama yapanların kendi uluslarının geçmişlerini görmemesi.

İlla da bir hesap soracaksak tamam Ermeniler'e yapılan zulmün hesabını soralım, varsa Süryaniler'e ve Keldaniler'e yapılan zulmün de hesabını soralım. Ama bunun yanında Türkler'e karşı yapılan zulmün de hesabını soralım.

Herşey bir kenara, kendine Hristiyan diyen TC vatandaşları bu ülkeyi gerçekten yaşanılabilir hale getirmek için eğilip bükülmeden, Hristiyanlıklarından ödün vermeden onurlu bir şekilde uğraşsa herşey çok daha farklı olur(du).

- -
 #24.  ✍ 2015-04-01, 15:07

Augustinus
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
Augustinus yazdı:

Keşke ülkem beni normal bir vatandaş olarak kabul etse....Milyonlarca göç etmiş hristiyan kardeşlerimizin yabancı ülkelerde işleri ne olur....

Seleukos abi,

Ben ülkenize sadık olun ve savaşmayı iyi öğrenin derken çok önceden bahsediyordum. Zaten mMezepotamyayı İslama, Anadoluyu da biz Türklere kaybetmişsiniz...

Bir kere İslam tarafından "fethedildikten" sonra istediğiniz kadar vatandaşlığınız vs. olsun adamdan sayılmazsınız.

Bize gelince (sonradan Hristiyanlar)... Yaşadığımız çevreye göre idare etmeye çalışıyoruz ama durumumuz sizinkinden daha vahim çünkü "pis gavur" sıfatının üstüne bir de "dönmeyiz". Gene de devlet herhalde istese benim kimliğimi ve neye inandığımı rahatça istihbarat ağı ile öğrenebilir ve beni yok edebilir. Şu an bana hiç dokunmadığına göre "zararım olmadığı" içindir.

Dolayısı ile bir Türk Hristiyan olarak bölücü guruplara falan saçma sapan destek vererek (HDP vs. gibi) bindiğim dalı kesmekle kalmaz, din kardeşlerimin hayatını zorlaştırmış olurum. Bunu yapanlar bilsinler ki bu hareketin acı meyvelerini diğer Hristiyan kardeşleri de yiyecektir.

Ermeni katliamına gelirsek. Ben özür dilenmesi ve birlikte yaşanması taraftarıyım. Ama tazminat istenirse bu "komik" olur çünkü öyle birşey olmaz...

Zira hiçbir devlet yoktur ki savaşta malup olmadan kendinden birşeyler versin. Almanya Rusya seferinden zaferle çıksaydı şu an Yahudilerin tazminat alacağını sanmıyorsunuz herhalde?

Olay dediğim gibi haklılık-haksızlık değil ne yazık ki güçlülük güçsüzlük olayıdır.

Haklılık haksızlık olsa Fransa'nın Cezayir ve Tunus'a, İngilterenin dünyanın tümüne ve Amerika'nın kızılderili, Vietnamlı, Iraklı ve Afganistanlılara tazminat vermesi gerekirdi.

- -
 #25.  ✍ 2015-04-01, 15:15

S A D M İ N
- -

Burada Türk hristiyanlar zaten kendi soydaşları, aileleri, arkadaş çevreleri tarafından dışlanırken bir de kilise içindeki bazı kişiler tarafından dışlanıyor.

- -
 #26.  ✍ 2015-04-01, 15:26

SELEUKOS_NIKATOR
- -

S A D M İ N yazdı:
Burada Tür hristiyanlar zaten kendi soydaşları, aileleri, arkadaş çevreleri tarafından dışlanırken bir de kilise içindeki bazı kişiler tarafından dışlanıyor.

Maalesef öyle ve bu her an için sona ermesi lazım.

Şunu bilmek gerekirki Türkiyede veya arap coğrafyasında bir sürü hristiyan, hristiyanlığını yaşıyamamıştır nedenini hepimiz biliyoruz. Dolayısı ilen içlerine kapalı kaldı ve diğer müslümanlıktan gelen hristiyanlara tam olarak güvenmemektedirler. Ben eminimki bir gün bu durum değişecek sizde buna inanmalısınız ve ümidimiz sizler olduğunuzu bilmelisiniz.

sevgiler

- -
 #27.  ✍ 2015-04-01, 15:40

Augustinus
- -

AgnusDei kardeşim bence 100% haklı.

Ama ne yazık ki ne "hrstiyanlar" ne de diğerleri onun dediği gibi yapmayacak ve birbirimizi fırsat çıktıkça öldürmeye devam edeceğiz...

Gerçek Hristiyanların (Azizler) ise zaten bu muhabbetlerle alakası olmadı ve olmayacak.

- -
 #28.  ✍ 2015-04-01, 15:43

Konstantin
(Özel üye)
- -

S A D M İ N yazdı:
Burada Türk hristiyanlar zaten kendi soydaşları, aileleri, arkadaş çevreleri tarafından dışlanırken bir de kilise içindeki bazı kişiler tarafından dışlanıyor.

O dışlayanların bir bölümü de kendisi gibi sonradan Hristiyan olanlar.

- -
 #29.  ✍ 2015-04-01, 15:50

asuri
- -

S A D M İ N yazdı:

Sevgili Sadmin, sen bizim Aziz Pavlus'umuzsun. Senin sayende binlerce insan Rab ile tanisma firsati buluyor.Rab kardesimin basina kutsal yag kasesini döksun ve bilgelik versin.

- -
 #30.  ✍ 2015-04-01, 19:16

SELEUKOS_NIKATOR
- -

Augustinus yazdı:
SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
Augustinus yazdı:

Keşke ülkem beni normal bir vatandaş olarak kabul etse....Milyonlarca göç etmiş hristiyan kardeşlerimizin yabancı ülkelerde işleri ne olur....

Seleukos abi,

Ben ülkenize sadık olun ve savaşmayı iyi öğrenin derken çok önceden bahsediyordum. Zaten mMezepotamyayı İslama, Anadoluyu da biz Türklere kaybetmişsiniz...

Bir kere İslam tarafından "fethedildikten" sonra istediğiniz kadar vatandaşlığınız vs. olsun adamdan sayılmazsınız.

Bize gelince (sonradan Hristiyanlar)... Yaşadığımız çevreye göre idare etmeye çalışıyoruz ama durumumuz sizinkinden daha vahim çünkü "pis gavur" sıfatının üstüne bir de "dönmeyiz". Gene de devlet herhalde istese benim kimliğimi ve neye inandığımı rahatça istihbarat ağı ile öğrenebilir ve beni yok edebilir. Şu an bana hiç dokunmadığına göre "zararım olmadığı" içindir.

Dolayısı ile bir Türk Hristiyan olarak bölücü guruplara falan saçma sapan destek vererek (HDP vs. gibi) bindiğim dalı kesmekle kalmaz, din kardeşlerimin hayatını zorlaştırmış olurum. Bunu yapanlar bilsinler ki bu hareketin acı meyvelerini diğer Hristiyan kardeşleri de yiyecektir.

Ermeni katliamına gelirsek. Ben özür dilenmesi ve birlikte yaşanması taraftarıyım. Ama tazminat istenirse bu "komik" olur çünkü öyle birşey olmaz...

Zira hiçbir devlet yoktur ki savaşta malup olmadan kendinden birşeyler versin. Almanya Rusya seferinden zaferle çıksaydı şu an Yahudilerin tazminat alacağını sanmıyorsunuz herhalde?

Olay dediğim gibi haklılık-haksızlık değil ne yazık ki güçlülük güçsüzlük olayıdır.

Haklılık haksızlık olsa Fransa'nın Cezayir ve Tunus'a, İngilterenin dünyanın tümüne ve Amerika'nın kızılderili, Vietnamlı, Iraklı ve Afganistanlılara tazminat vermesi gerekirdi.

Kardeşim biraz rahatsızım dolayısı ilen size zamanında cevap veremedim kusura bakmayın.

yazdı:

Maalesef iki tarafıda İslama kayıpettik ve bu yüzden bunları, bu katliamları halan yaşadığımızın sonucudur.

yazdı:

Maalesef öyle ancak her Müslüman aynı değildir. Beni kendi devletim sevmezse ben o devleti nasıl seveyim? Beni adam yerine koymaz ise ben onun dediklerini neden dinleyeyim? O zaman hataları azınlıklarda aramıyalım, annemiz olan ülkemizde, annelik görevini yapamamış, babamız devletimiz, babalık görevini yapamamıştır hata anne ve babada olduğunu öne sürebiliriz. Çünkü bize ne sevgi ne de terbiye verbilmiştir!

yazdı:

Evet bu kesin öyledir ve artı mensup olduğun kilise - cemaattı seni tam olarak kendilerinden de kabul etmiyor o da var yani...

yazdı:
Dolayısı ile bir Türk Hristiyan olarak bölücü guruplara falan saçma sapan destek vererek (HDP vs. gibi) bindiğim dalı kesmekle kalmaz, din kardeşlerimin hayatını zorlaştırmış olurum. Bunu yapanlar bilsinler ki bu hareketin acı meyvelerini diğer Hristiyan kardeşleri de yiyecekti

Şimdi bizim zihniyetimiz aslında Selçuklu zamanından beri hiç değişmedi ve değişeceğinden pek fazla umudum yok. Ancak bunları İsa Mesih değiştirebilir ve göründüğü gibi İslam bölgelerinde onun adı ilen faaliyet gösteren ve yaşıyan Hristiyanlar imha edilmektedir.

Benim için gerçek bir demokraside herkes kendi düşüncesini, fikrini ve hakkını aktarabilir ve arayabilir. Hristiyanların bir kısmı burda herhangi bir parti ismini vermek gerekmez, PARTİ X'e vermek isteyen verebilir ve buna anlayış gösterilmesi lazım. Parti x'i parti olarak saymaz olursak, kendi seçmenlerini de yok saymış oluyoruz ama bu böyle olmaması gerekir.

En büyük sornumuz Türkiyede bulunan komplo teöriler, bütün dünya bizi kıskanıyor, dünyanın en önemli ülkesiyiz ve müslüman olduğumuz için Hristiyan ülkeler bizi yok etme çabasındalar, Ekonomimiz öyle kuvvetli ki kendi kendimizi doyuracak boyutayız ve başka kökenli insanlar Yunanlar, Ermeniler, Süryaniler, Kürtler, Ezidiler hepsi bunlar vatanı bölmek çabasındalar. Aleviler zaten müslüman değil.. VS...

Ben kendimi Atatürkçü olarak görüyorum, lakin Atatürkçü olmak herkes kendi sesini çıkaramaz ve ifade edemez anlamını taşımaz ve çıkarırsa bölücü olması anlamına gelmemesi lazım. Eğer içinizde bu varsa (size şahsı söylemiyorum) demek kendinizden şüphe duyun ve faşistliğe çok yakın olduğunuzu düşünün.

Türkiye Cumhuriyetinde her insan kendini bölücülük suç ünvanını armağan etmeden kendini serbesçe ifade etme olanağına sahip olması gerekir aksi takdirde bu pastayı başka birileriyle paylaşmayı pek razı olmadığınızı gösterir.

Demek istediğim şu Atatürkçü olun, faşist olmayın demokratik olun Atatütkün isteğiydi bu zaten...

yazdı:

Almaya yadudilere karşı yaptığı soykırımın bedelini halan ödemektedir. Bugün bir insan, başka bir insanı öldürürse bunun bir cezası vardır, ebedi hapis.

Ben şahsım diyorum ki zamanında bulunan o ermenileri ellerinden alınan mülkler en azında geri iyade edilmesi lazım katledilen canları maalesef geri vermezsin.

Lakin bu konuda Ermeniler bir açıklama yaptılar zannedersem toprak veya başka bir bedel istemiyorlar galiba..

Size bunu diyorum, bu mesele ve Kürt meselesini Türkiye haletmezse büyük sorunlar bizi beklediğini düşünüyorum.

yazdı:
Zira hiçbir devlet yoktur ki savaşta malup olmadan kendinden birşeyler versin. Almanya Rusya seferinden zaferle çıksaydı şu an Yahudilerin tazminat alacağını sanmıyorsunuz herhalde

Birşey diyemiyeceğim ne desem spekulatif olur.

- -
 #31.  ✍ 2015-04-02, 10:36

S A D M İ N
- -

ABD'li Tarihçi Prof. McCarthy, "Eimizde binlerce ama binlerce belge var. Bu belgeler Türklerin değil, Ermenilerin soykırım yaptığını gösteriyor."

http://www.habe...018173-haberi/

- -
 #32.  ✍ 2015-04-02, 22:57

S A D M İ N
- -

Başkasının kafasıyla düşünenlere yanıt:

http://www.sozc...-yanit-810407/

- -
 #33.  ✍ 2015-04-22, 11:30

asuri
- -

S A D M İ N yazdı:
http://www.sozc...-yanit-810407/

Sevgili kardesim yorma bu kadar kendini. Ucan kuslar bile ne oldugunu biliyor. Butun dunya ulkeleri kabul etmis nerde ise. Kabul etmiyenlerde ekonomik anlasmalar icin kabul etmiyor. Dunyadaki herkes yalanci, aptal, bir sey bilmiyorda, turklermi gercegi biliyor. Arsivindeki butun linkleride buraya yazsan, bostur. Yasayan RAB olan herseye sahit. Patrik Rafhael Sako'nun soyledigi gibi keldanilerdende 160000 kisi olduruldu. Bu sadece van, diyarbakir, hakkari ve mardinde olenler. O zaman o illerimizde keldanilerin nufusu 240000 civarindaydi. Bunlarin 160000 binini katlet, geri kalanlarinida baska yerlere sur ve orda oldur. Geriye ne kaldi.
Keldaniler turkiyeden avrupaya goc ettileri zaman, toplam 7 koy kalmislardi. 7 koyun toplam nufusu 3000 kisiyi gecmezdi. Avrupadaki bugunku nufuslari 25000 civarina yukseldi. Mardin merkezindede bir kac aile vardi. Bir kac ailede diyarbakir ve siirt'te vardi Onlarin hepsi istambulda yasiyor. Toplam 60 aileler.
Sor bakalim kendine nu oldu bu insanlara? Inan bana hic biri musulman olmadi cani pahasinada, Kucuk yasta kacirilan ve beginleri yikanan kucucuk kizlar disinda.
Sevgili kardesim olen olmus, hic kimse bir sey yapamaz. Yapabilecegimiz tek sey bu insanlar icin, onlarin olduruldugunu kabul etmemiz. Bunuda onlardan esirgememiz lazim. Sende bu kadar üzme kendini, kimseninde avukatligini yapmana gerek yok. Turk devleti bir yolunu ariyor katliami kabullenmek icin, vede kabul edecek, sen kabul etmiyorsun. Papa gibi bir insan bu bir katliyamdir diyorsa dogrudur. O mefkide olan bir insan her seyi arastirip, her seyi tartmadan boyle bir sey soylemez.
Bu haberleride elinden geldigi kadar siteye atma. Yeni gelen kardeslerimiz, bizlerin turk dusmanlari, karsitlari oldugumuzu sanip siteden kacabilirler. Anliycagin yarardan cok zarar verir sitemize.

- -
 #34.  ✍ 2015-04-22, 12:14

S A D M İ N
- -

asuri yazdı:

Sevgili kardesim yorma bu kadar kendini. Ucan kuslar bile ne oldugunu biliyor. Butun dunya ulkeleri kabul etmis nerde ise. Kabul etmiyenlerde ekonomik anlasmalar icin kabul etmiyor. Dunyadaki herkes yalanci, aptal, bir sey bilmiyorda, turklermi gercegi biliyor. Arsivindeki butun linkleride buraya yazsan, bostur. Yasayan RAB olan herseye sahit. Patrik Rafhael Sako'nun soyledigi gibi keldanilerdende 160000 kisi olduruldu. Bu sadece van, diyarbakir, hakkari ve mardinde olenler. O zaman o illerimizde keldanilerin nufusu 240000 civarindaydi. Bunlarin 160000 binini katlet, geri kalanlarinida baska yerlere sur ve orda oldur. Geriye ne kaldi.
Keldaniler turkiyeden avrupaya goc ettileri zaman, toplam 7 koy kalmislardi. 7 koyun toplam nufusu 3000 kisiyi gecmezdi. Avrupadaki bugunku nufuslari 25000 civarina yukseldi. Mardin merkezindede bir kac aile vardi. Bir kac ailede diyarbakir ve siirt'te vardi Onlarin hepsi istambulda yasiyor. Toplam 60 aileler.
Sor bakalim kendine nu oldu bu insanlara? Inan bana hic biri musulman olmadi cani pahasinada, Kucuk yasta kacirilan ve beginleri yikanan kucucuk kizlar disinda.
Sevgili kardesim olen olmus, hic kimse bir sey yapamaz. Yapabilecegimiz tek sey bu insanlar icin, onlarin olduruldugunu kabul etmemiz. Bunuda onlardan esirgememiz lazim. Sende bu kadar üzme kendini, kimseninde avukatligini yapmana gerek yok. Turk devleti bir yolunu ariyor katliami kabullenmek icin, vede kabul edecek, sen kabul etmiyorsun. Papa gibi bir insan bu bir katliyamdir diyorsa dogrudur. O mefkide olan bir insan her seyi arastirip, her seyi tartmadan boyle bir sey soylemez.
Bu haberleride elinden geldigi kadar siteye atma. Yeni gelen kardeslerimiz, bizlerin turk dusmanlari, karsitlari oldugumuzu sanip siteden kacabilirler. Anliycagin yarardan cok zarar verir sitemize.

Ben lakayitçe cümleler kurmak yerine, deliller üzerinden konuşmayı severim. Biliyorum ki sen, ortaya konan bu delillerden rahatsız olmaktasın. Sen her ne kadar dalga geçer ve küçümser gibi yazmışsın ama ben senin gibi yapmayacağım, çünkü bu konu önemli bir konu.

Senin ve senin gibi düşünenlerin, size yazılan cevap ve kaynakları okumadığını zaten sen kendin yukarıdaki mesajınla ispat ediyorsun. Çünkü halen daha yazılanlardan ''öldürülme olmadı'' denildiğini zannetmektesin. Ben kendi mesajlarımda, T.C. devleti resmi tarih tezinde bile Ermeniler'in öldürüldüğünü yazdığını söyledim ama OKUMUYORSUN ya da ANLAMIYORSUN. Daha dün başbakan açıklama yaptı: http://tr.sputn...015087491.html Sen daha karşı tarafın tezinden haberdar bile değilsin.

http://www.hris...907#post442907
S A D M İ N yazdı:

Mesajınızın geri kalan kısmı ile ilgili olarak; SÜREKLİ OLARAK ERMENİLERE OLANLARI ANLATIYORSUNUZ. ANCAK TÜRK DEVLETİ RESMİ TARİH TEZİNDE BİLE ERMENİLERİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ YAZIYOR, KİMSE ERMENİLER ÖLDÜRÜLMEDİ DEMİYOR. Dolayısıyla, tekrar tekrar aynı noktaya dönmeniz, tekrar tekrar aynı cevabın size gelmesine sebebiyet veriyor. Çünkü tartışmalarda bir şeyi tekrar tekrar yazmak, o şeyi doğru yapmaz. İddiayı ispat etmek yani delillendirebilmek yapar.

Azınlık mensuplarının burada yaptığı hata şu; Ermeni Soykırımı'na karşı çıkanların ''Ermeniler öldürülmedi'' dediği veya düşündüğü zannediliyor.
  1. ''Ermeniler öldürülmedi'' diyen YOK.
  2. Ermeni Soykırımı'na karşı çıkanlar; ''Ermeni Tehciri oldu, bu tehcir sırasında bir çok ermeni öldü, öldürüldü'' diyor zaten.
  3. Ermeni Soykırımı'na karşı çıkmak; Ermeniler ölmedi ya da öldürülmedi demek değil.
  4. Ermeni Soykırımı'na karşı çıkanlar SOYKIRIM kelimesine karşı çıkıyor. Bu kelime yerine MUKATELE kelimesini kullanıyor.

Azınlık mensuplarının bahsetmediği şeyler ise; Osmanlı'nın son dönemlerinde yaptıkları isyanlar, öldürdükleri müslümanlar.

Azınlık mensuplarının istediği şeyler;
  1. Ermenilerin yabancı devletlerle işbirlikleri, isyanları, öldürdükleri müslümanlar bahsedilmesin.
  2. MUKATELE yerine SOYKIRIM kelimesi kullanılsın
  3. Tazminat olarak TOPRAK VE PARA ödensin.

Tabi tüm bu meseleleri bu şekilde gündeme getiren azınlık mensupları; Türkiye'deki Hristiyanlık'ın nasıl karalandığını ve geleceğini ve insanların Hristiyanlık'tan soğumalarını DÜŞÜNMÜYOR!!!

Ben sıkça bu konunun Türkiye'deki Hristiyanlık'ı yıllardan beri kötü etkilediğini, bazı ermeniler yüzünden Türkiye'deki Hristiyanlık'ın gelişmediğini, antipati oluştuğunu söylesem de, yazdıkları yazılardaki iddiaları teker teker okuyup çürütsem de, her zaman iddialarıma delil versem de karşıma şu iki şeyin geleceğini biliyorum; Ama Ermeniler öldürüldü, onların mallarına el konuldu.

Diyelim ki Türkiye SOYKIRIM dedi, diyelim ki özür diledi, diyelim ki tazminat ödedi. Siz bunun Hristiyanlık için faydalı olacağını ya da Türkler'in imana gelmesini mi sağlayacağını zannediyorsunuz?
yazdı:
Herkes kendi yararını değil, başkalarının yararını gözetsin.
1. Korintliler 10:24

Tek derdiniz ölen hristiyanların sayısı ve mallar. Hristiyanların yaptıklarının, ihanetlerinin, hainliklerinin, isyanlarının dile getirilmesi sizi rahatsız ediyor. Gerçeklerin dile getirilmesi veya karşıt görüşlerin duyurulmasına bile tahammülün yok.

Papa'nın her söylediğini doğru kabul ediyorsan o zaman protestanlar sana eleştiri getirdiğinde savunma yapma, çünkü bu sözlerin ile protestanların iddialarını doğrulamış oldun. Çünkü bu tarz tepkilerinizden dolayı bir çok kişi Katoliklik'i yanlış biliyor, zannediyorlar ki; katolikler Papa'nın tüm söylediklerini aynen kabul ediyor, hatasız sayıyor. Oysa şunlar da var: http://www.hris...read.php?t=470 ve http://www.hris...ead.php?t=5375

Sizlerin Türklük, T.C. ve Türkiye hakkındaki pozisyonunuzu siteye koyulan tarihsel belgeler değil, senin verdiğin tepkiler belirler. Tek bir makale linkine karşılık yazdığın paragraf yukarda.

Eğer delil sunabiliyorsan sunarsın, sunamıyorsan bu şekilde mesajlar göndermeye devam edersin.

Madem görüşünüzde haklısınız, madem Papa haklı, madem tüm dünya haklı o zaman niye tartışmaktan çekiniyorsunuz? Haklı olan tartışmaktan kaçmaz, tam tersine tartışmak ister...

Ayrıca Hristiyanlık'ı çok düşünüyorsan, bu konuyu gündeme getirenlerin susmaları talep edebilirsin, çünkü bu konuyu gündeme getirenler, Türkiye'de Hristiyanlık'a karşı önyargı olmasına, Türk Hristiyanlar'ın çevrelerinde sorun yaşamalarına sebebiyet veriyorlar. Müslümanlar Türk Hristiyanları Türk'ten saymaz, sizin gibi azınlıklar da hristiyandan saymıyor. Ama yine de tek susması gereken Türk Hristiyanlar oluyor sonunda... Sen esas şuna cevap ver; sen hiç kendi kiliseni insanları sadece Türk oldukları için kabul etmediklerinden dolayı onları eleştirdin mi? Türk düşmanı olmayanların Türkler'e müjdeyi duyurması, İncil'i öğretmesi, vaftiz etmesi gerekmez mi? Kiliseniz bugüne dek kaç tane Türk Hristiyan vaftiz etti?

Konunun ekonomik yönünden bahsetmişsin şu mesajını hatırladım:
S A D M İ N yazdı:
asuri yazdı:
Bir asiret bir manastira el koyduysa, mahkemeye verilir ve geri alinir. Peki devletin el koydugu her seyi nasil geri alinacak. Kardesler ben ve Seleukos Nikator kardesimizin tanikligina guvenmeniz lazim. Bizler olaylarin icinde buyuduk. Gozumuzle cok seyler gorduk. Birde sizden yasca daha buyuguz. Olan cok seye sahit olduk. Basimiza gelmis seylerin sizin basina gelmesini istemiyoruz.

Bizim yazdıklarımızı okumadan birşeyler yazmışsınız. Bir önceki paragrafı okumanız gerekiyor. Manastirin arazisine el koyanlarla hristiyanlar ittifak halinde (HDP). Diğer el koyulan malların nasıl geri alınacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak ben dünyasal mal derdinde olmak yerine Hristiyanlık'ın geleceğini düşünüyorum. Ha eğer çok önemli idiyse bu mallar, bunu Osmanlı'ya arkadan saldıran ermeni çetelere sormanız gerekiyor. Ayrıca bu malların olduğu yerler şu anda HDP'nin oy aldığı yerler, bunu Ahmet Türk bile söylüyor: http://www.aydinlikgazete.com/m/?id=58934 Topraklarınıza çökenler kimler belli...

Başınıza aynı şeylerin gelmesini istemiyorsanız BÖLÜCÜlerle yakınlaşmayın. Osmanlı zamanındaki bölücülerle yakınlaşanların yazışmaları şu anda internette ''ermenilerin hainlikleri'' diye yayınlanıyor. Yarın öbür gün başınıza bir şey gelirse, bugün bu arka çıktığınız BÖLÜCÜlere dair destek mesajlarınız delil olacak... http://www.erme...lgeler/page/2/ ve http://www.erme...lgeler/page/3/

Avukatlık konusuna gelince; bu konuda yazdıklarım iki tarafın da yüzleşmesi için olan ve iki tarafın da hatalı olduğunu söyleyen şeyler. Gerçek bir avukatlık tarzı yazı değil. Ancak, protestanlara karşı elçisel kilise öğretisine dair destek verince, avukatlık demiyorsan, şu andaki konuda da dememelisin. İşine gelince iyi avukat, farklı düşününce kötü avukat olmaz...

- -
 #35.  ✍ 2015-04-22, 14:38

S A D M İ N
- -

Bir kitapta şöyle yazıyormuş:

yazdı:
43 `Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin` dendiğini duydunuz.

44 Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin.

45 Öyle ki, göklerdeki Babanız`ın oğulları olasınız. Çünkü O, güneşini hem kötülerin hem iyilerin üzerine doğdurur; yağmurunu hem doğruların hem eğrilerin üzerine yağdırır.

46 Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz, ne ödülünüz olur? Vergi görevlileri* de öyle yapmıyor mu?

47 Yalnız kardeşlerinize selam verirseniz, fazladan ne yapmış olursunuz? Putperestler de öyle yapmıyor mu?

- -
 #36.  ✍ 2015-04-22, 15:55

SELEUKOS_NIKATOR
- -

Devletimiz katliyamı üstleniyorsa bizim burda tartışmamız ne kadar mantıklı?

Ermeniler hem katledildiler, onları hem hain hem isyankar yapmak ne kadar doğru?

Ermenilerin katledilmesine 1800'lerin sonunda başlamıştır.

Hristiyanların ihanet etmis ibaresini kabul etmiyorum, zaten bu sadece ülkemizde öyle denilmektedir.

Şimdide Hristiyanlar ortadoğuda katlediliyor, bunlarda mı ihanet etti?

Biz ülkemize ve vatanımıza bağlıyız. Müslüman kardeşlerimizi de seviyoruz asla bizler ihanet etmedik ve etmiyeceğiz.

Gerçeklerin bilinmrsinin taraftarıyım.

sevgiler

- -
 #37.  ✍ 2015-04-22, 16:04

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Ermeniler hem katledildiler, onları hem hain hem isyankar yapmak ne kadar doğru?

Hristiyanların ihanet etmis ibaresini kabul etmiyorum, zaten bu sadece ülkemizde öyle denilmektedir.

Biz ülkemize ve vatanımıza bağlıyız. Müslüman kardeşlerimizi de seviyoruz asla bizler ihanet etmedik ve etmiyeceğiz.

sevgiler

Dikkat edersen ben mesajlarımda bazı ermeniler diyorum.

Ermenilerin isyan ettiğini Rusya Genelkurmay arşivi, Amerikan meclisi heyeti, amerikalı bir misyoner, Ermenistan'ın ilk başbakanı kendi ağzıyla söylüyor...

- -
 #38.  ✍ 2015-04-22, 16:25

SELEUKOS_NIKATOR
- -

S A D M İ N yazdı:
SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

sevgiler

Ermenilerin isyan ettiğini Rusya Genelkurmay arşivi, Amerikan meclisi heyeti, amerikalı bir misyoner, Ermenistan'ın ilk başbakanı kendi ağzıyla söylüyor...

Kardeşim zaten katledilmelerinin sebebi ilen Ermeniler Rusyadan yardım istedi.

Berlin antlaşmasıda Osmanlı Ermeni halkını kuruyacağına dair imza atmıştır. Kürtlerin Ermenileri katledilmesi ilen başladığında Osmanlı buna seyirci kalmıştır ve Kürtleri desteklemiştir.

Sen yerlerinde olsaydın ne yapardın?

- -
 #39.  ✍ 2015-04-22, 16:40

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
S A D M İ N yazdı:
SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

sevgiler

Kardeşim zaten katledilmelerinin sebebi ilen Ermeniler Rusyadan yardım istedi.

Berlin antlaşmasıda Osmanlı Ermeni halkını kuruyacağına dair imza atmıştır. Kürtlerin Ermenileri katledilmesi ilen başladığında Osmanlı buna seyirci kalmıştır ve Kürtleri desteklemiştir.

Sen yerlerinde olsaydın ne yapardın?

Yabancı kaynaklar tersini söylüyor ama: http://www.tibb...-ve-gercekler/ (İçinde yabancı ülke askeri istihbaratlarının belgeleri var, referans numarasına kadar verilmiş, kontrol ettirebilirsin.)

Ayrıca; Osmanlı bazı Kürt aşiretlerin Ermenileri katletmesine tamamen seyirci kalmamıştır, onlara tehcir sırasında koruma verdikleri bile belgelidir yukarıda verdiğim linkte: http://www.tibb...-ve-gercekler/

Ancak belli bir süre sonra Osmanlı gücünü kaybeder ve bazı aşiretlerin yaptıklarına izin verir, belki de özelden gizli bir anlaşma olabilir. Yani Osmanlı ve bazı Kürt aşiretler arasında.

- -
 #40.  ✍ 2015-04-22, 17:01

SELEUKOS_NIKATOR
- -

Osmanlı İmparatorluğu,*Vilayat-ı Sitte*denilen Doğu Anadolu'daki illerde*Ermeniler*lehine ıslahat yapacaktı. Ancak yasalar gereği Ermenilerin nüfusları yetmediği için ayrı bir beylik kuramadılar. Benzer ıslahatlar*Manastır Eyaleti'nde de gerçekleştirilecekti. (Bu iki madde hiçbir zaman uygulanmamıştır. II. Abdülhamid, büyük devletlerin çekişmelerinden faydalanarak bu maddelerin uygulanmasını asla tatbik etmemiştir)

http://tr.m.wik...as%C4%B1_(1878)

Yok kardeşim Türk kaynakları bile bunu doğruluyor.

- -
 #41.  ✍ 2015-04-22, 18:04

S A D M İ N
- -

Son mesajının bağlantısını pek anlamadım Seleukos_Nikator abi.

TSK arşivlerinde bulunan 1915 olayları ile ilgili belgeleri açıkladı

http://www.sozc...i-acti-812232/

- -
 #42.  ✍ 2015-04-23, 15:15

S A D M İ N
- -

İsviçreli bir binbaşının 1915 yılına ait şahitliği: http://odatv.co...rum-2104151200

- -
 #43.  ✍ 2015-04-23, 19:46

SELEUKOS_NIKATOR
- -

http://mobil.za...-_2080761.html

Türk tarihçi Taner Akçam Ermeni Soykırımı hakkında açıklamaları.

Yönetim Notu: Bu da Taner Akçam'ın ağabeyinin Ermeni çetelerin saldırıları ile açıklamaları http://odatv.co...isi-0411101200, Taner Akçam'ın bir başka konudaki potları yüzünden Akçam ailesinin özür dilemesi http://odatv.co...yor-2302151200, bu da genel eleştirisi http://odatv.co...var-0105121200

- -
 #44.  ✍ 2015-04-24, 00:54

SELEUKOS_NIKATOR
- -

http://www.etha...di-karartildi/

Devletimizin arşivleri açması hakkında gerçekler. Wikileaks'in orjinal belgelerini net üzerinden bulunabilirsinz.

Yönetim Notu: Hiç bir araştırmaya izin vermeyen, tartışmaktan kaçınan ermeni tarafından daha önde ama yine de...

- -
 #45.  ✍ 2015-04-24, 12:16

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
http://www.etha...di-karartildi/

Devletimizin arşivleri açması hakkında gerçekler. Wikileaks'in orjinal belgelerini net üzerinden bulunabilirsinz.

Yönetim Notu: Hiç bir araştırmaya izin vermeyen, tartışmaktan kaçınan ermeni tarafından daha önde ama yine de...

Hiç bir devlet tüm arşivlerini tamamen açmaz. Ama Ermenistan hiç bir arşivini açmıyor, üstelik Fransızlara bile...

http://www.habe...ivleri-acmiyor

- -
 #46.  ✍ 2015-04-24, 16:44

Alexios
- -

Sevgili kardeşlerim,
wikileaks, bilindiği gibi ABD denetiminde bazı bilinen gerçekleri içine katarak, bol miktarda yanlış ve hatalı bilgilerle bilgi dezinformasyonu (bilgi kirliliği) yaratmak amacıyla piyasaya sürülmüştür. Wikileaks bilgileri referans bilgi olamaz. Özellikle sol ve bazı ülkeler içinde iktidr ve muhalefeti birbirine düşürmek, dikkatleri farklı yöne çekmek amacını gütmektedir. Bu nedenle wikileaks içinde yer alan bilgileri referans alamayız. En doğru bilgiler arşivlerde yer almaktadır. Tartışmaları arşivlerdeki bilgiler üzerine inşa etmek daha sağlıklı olacaktır.

- -
 #47.  ✍ 2015-04-24, 17:59

SELEUKOS_NIKATOR
- -

http://www.usas...i_onun_pesinde

Alexios abi, arşivler elbet en doğru olanıdır lakin ordan gözetmek mümkün degildir. Baska kaynakları kabullenmemiz gerekir mesela wikileaks gibi...

Wikileaks hakkında yazdıklarının kaynağı var mı?

Sevgiler

- -
 #48.  ✍ 2015-04-24, 21:37

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Alexios abi, arşivler elbet en doğru olanıdır lakin ordan gözetmek mümkün degildir. Baska kaynakları kabullenmemiz gerekir mesela wikileaks gibi...

Sevgiler

Wikileaks materyalinin içeriğini okursan aslında bir kaynak olmadığını görürsün sevgili Seleukos_Nikator; iki diplomatın kendi arasındaki dedikodusunun metnidir. Yani ortaya bir belge yoktur, iki kişi arasındaki bir yazışma vardır. Tarihsel bir belge de yoktur.

Ha eğer böyle iki kişi (diplomat) arasında yapılan yazışmaları kabul edecekseniz ben size o tarihte yaşamış, o tarihte anadoluda bulunmuş yabancı diplomatların aralarındaki yazışmaları yukarıdaki tartışma içinde vermiştim... (ki bunlar şahitlik sınıfında tarihsel belge kabul edilirler)

- -
 #49.  ✍ 2015-04-24, 21:45

Alexios
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Sevgiler

Sevgili Kardeşim Seleukos-Nikotar, maalesef sana katılmam mümkün değil. Rusya'ya iltica eden CIA analisti açıkladı : Wıkıleaks, ABD denetiminde sızdırılan bilgilerdir ve bizim için referans olamaz. Ermeni Taşnak partisi lideri ve ilk başbakan Koçazani'nin raporu tamamen gerçekleri ve durumu yansıtıyor. Bugün Ermeni patriği : Kimse acımızı siyasi malzeme yapmasın dedi. Neden diğer ulusların acısı değil de, ermenilerin acısı ? Neden Irak'ta, Suriye'de,Afganistan'da, Rua-nda'da öldürülenlerin acısı değil ?
Rahmetli babam hep söylerdi : Öncelikle insan olmalıyız, bırakın şunu bunu olmayı.
Eğer ezilenlerin, mazlum insanların acısını yüreğimizde duymuyorsak, bir kedinin, köpeğin, bir ağacın acısını kalbimizde hissetmiyorsak, hristiyan olmuşuz, o mezhepten bu mezhepten olmuşuz neye yarar ? Önce İNSAN olmalıyız, onların acılarını ve kederlerini yüreklerimizde hissetmeliyiz.

- -
 #50.  ✍ 2015-04-24, 22:07

S A D M İ N
- -

@Asuri abi bu sana;

Her iki tarafı da dinlemiş olan ve ''bize sorulsun'' diyen bir Türkiye Ermenisi: http://turkiye....te-neler-oldu/

- -
 #51.  ✍ 2015-04-25, 07:22

SELEUKOS_NIKATOR
- -

Sevgili Sadmin ve Alexios kardeşlerim, sizce dünya çapında önden gelen ülkeleri soykırımı neye dayanarak tanıdıklarını bize detaylı şekilde anlatabilirmisiniz.

Soykırım var diyen önemli ülkeler;

Fransa
Almanya
İsveç
İsviçre
Hollanda
Polonya
Arjantin
Rusya
Kanada (katliyam, 1.5 mil.ölü)

Geri kalan soykırım demeyen 5 önemli ülke kaldı.

USA
İngiltere
İsrail
Japonya
Çin

Size Almanca yazılı bir sürü soykırım / katliyam ispat edecek yazılı matreyeller sunabilirim. Maalesef türkçede buna yönelik dökumanlar bulunmuyor.

Veya benim ailemin o zamandeki yaşadıklarını size aktarabilirim.

Arzu ettiğinizi seçin.

- -
 #52.  ✍ 2015-04-25, 09:04

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
Sevgili Sadmin ve Alexios kardeşlerim, sizce dünya çapında önden gelen ülkeleri soykırımı neye dayanarak tanıdıklarını bize detaylı şekilde anlatabilirmisiniz.

Fransa
Almanya
İsveç
İsviçre
Hollanda
Polonya
Arjantin
Rusya

USA
İngiltere
İsrail
Japonya
Çin

Size Almanca yazılı bir sürü soykırım / katliyam ispat edecek yazılı matreyeller sunabilirim. Maalesef türkçede buna yönelik dökumanlar bulunmuyor.

Arzu ettiğinizi seçin.

Neye dayandıklarını sorman çok güzel, tam da istediğim soru.

Tüm bu ülkelerin açıklamalarına net üzerinden bir çok dilde ulaşmak mümkün. Dışişleri bakanlıkları sayfalarına girmek yeterli. Bu metinleri beraber okuyalım ve görelim neye dayanıyorlarmış: HİÇ BİR ŞEYE. Her hangi bir delil sunmuyorlar, tarihsel tartışmaya girmiyorlar.

Diğer taraftan dünya üzerinde 173 tane de bu soykırımı tanımayan ülke var.

Dünya üzerinde bu olayları hukuken kabul etmiş mahkeme sayısı ise SIFIR.

- -
 #53.  ✍ 2015-04-25, 09:32

S A D M İ N
- -

Ayrıca bir bilgi yanlış; İsviçre kabul etmedi, soykırım olmadı tehcir oldu diyenleri susturmayı denedi: http://www.ulus...di-h57700.html

Ama kendi mahkemesi bunu reddetti: http://www.aydi...di-h68378.html

- -
 #54.  ✍ 2015-04-25, 09:35

SELEUKOS_NIKATOR
- -

S A D M İ N yazdı:
SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Fransa
Almanya
İsveç
İsviçre
Hollanda
Polonya
Arjantin
Rusya

USA
İngiltere
İsrail
Japonya
Çin

Arzu ettiğinizi seçin.

Tüm bu ülkelerin açıklamalarına net üzerinden bir çok dilde ulaşmak mümkün. Dışişleri bakanlıkları sayfalarına girmek yeterli. Bu metinleri beraber okuyalım ve görelim neye dayanıyorlarmış: HİÇ BİR ŞEYE. Her hangi bir delil sunmuyorlar, tarihsel tartışmaya girmiyorlar.

Yani ellerinde delil olmadan soykırımı tanımıs oluyorlar bu ülkeler diyorsunuz.

Almanya biz suç ortağıyız dediğine rağmen elinde delil yok yani..

Tamam belki haklısınız Sadmin kardeşim Türkiyemizi bu bataklıktan belki elinizde şahsi bulunan kanıtlar ilen kurtarabikirsiniz.

1.5 milyar insanın ruhani lideri papa tanımış oldu.

Avrupa Parlamentosu 500 milyon kişiyi temsil etmektedir gene soykirim dedi.

Size zamanım oldukca buraya linkler ekliyeceğim kardeşim.

- -
 #55.  ✍ 2015-04-25, 10:33

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:
S A D M İ N yazdı:
SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Fransa
Almanya
İsveç
İsviçre
Hollanda
Polonya
Arjantin
Rusya

USA
İngiltere
İsrail
Japonya
Çin

Arzu ettiğinizi seçin.

Yani ellerinde delil olmadan soykırımı tanımıs oluyorlar bu ülkeler diyorsunuz.

Almanya biz suç ortağıyız dediğine rağmen elinde delil yok yani..

Tamam belki haklısınız Sadmin kardeşim Türkiyemizi bu bataklıktan belki elinizde şahsi bulunan kanıtlar ilen kurtarabikirsiniz.

Avrupa Parlamentosu 500 milyon kişiyi temsil etmektedir gene soykirim dedi.

Size zamanım oldukca buraya linkler ekliyeceğim kardeşim.

Ben gidelim bu ülkelerin resmi açıklama metinlerini teker teker okuyalım diyorum. Bu tür açıklamaların hukuki bağlayıcılığı olmaz, böylelikle hem ermenileri memnun ederler, hem de Türkiye ile ilişkileri koparmamış olurlar. Avrupa Parlamentosu da bir hukuki kurum değil, ismi üstünde politik bir oluşumdur.

Mahkemede kanıtlar kullanılır, dünya üzerinde hiç bir mahkeme de ermeni soykırmı iddiasını kabul etmemiştir.

- -
 #56.  ✍ 2015-04-25, 10:42

SELEUKOS_NIKATOR
- -

http://m.t24.co...ulkeler,294544

ermenistan, Uruguay, Güney Kıbrıs, Rusya, Kanada, Lübnan, Belçika, Fransa, Yunanistan, Vatikan, İtalya, İsviçre, Arjantin, Slovakya, Hollanda, Venezuela, Polonya, Litvanya, Şili, İsveç, Bolivya, Çek Cumhuriyeti (15 Nisan 2015), Avusturya (21 Nisan 2015), Suriye (23 Nisan 2015)

İsviçre dahil kardeşim yanılıyorsunuz. Hatta orda soykırımı inkar etmenin cezası vardır.

Sevgiler

- -
 #57.  ✍ 2015-04-25, 10:45

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

ermenistan, Uruguay, Güney Kıbrıs, Rusya, Kanada, Lübnan, Belçika, Fransa, Yunanistan, Vatikan, İtalya, İsviçre, Arjantin, Slovakya, Hollanda, Venezuela, Polonya, Litvanya, Şili, İsveç, Bolivya, Çek Cumhuriyeti (15 Nisan 2015), Avusturya (21 Nisan 2015), Suriye (23 Nisan 2015)

İsviçre dahil kardeşim yanılıyorsunuz. Hatta orda soykırımı inkar etmenin cezası vardır.

Sevgiler

Hayır sevgili Seleukos_Nikator abi, siz yanılıyorsunuz, AİHM o kararı reddetti, İsviçre'de ermeni soykırımını inkar etmenin cezası yoktur: http://www.anka...ddetme-karari/ ve http://www.mill...undem-2005160/ (dava sona erdi)

- -
 #58.  ✍ 2015-04-25, 11:02

S A D M İ N
- -

SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Bu ifadeniz de yanlış, ama bazı şeyleri ortaya koyuyor. Bu açıklamalar daha geçen hafta oldu ve hep beraber medyayı okuduk, buradaki katolik moderatörler de açıklama yaptılar, Vatikan Sözcüsü'nün açıklamasını ben ekledim http://www.hris...181#post443181

yazdı:
Vatikan'ın Basın Sözcüsü rahip Federico Lombardi: Papa gayet açık konuştu. Selefi Papa II. Jean Paul ile (Ermeni Patriği) II. Karekin'in imzaladığı ortak deklarasyona atıfta bulundu. Bir atıfta bulunma kapsamında 'soykırım' kelimesini kullandı. Daha önce kullanılan bir terimin kullanımını sürdürmüş oldu
http://tr.sputn...015012104.html

Aynı konuda aynı haberleri okuyoruz, ama ben sadece lehteki değil aleyhteki haberleri de okuyorum, hatta ekliyorum foruma...

- -
 #59.  ✍ 2015-04-25, 11:09

SELEUKOS_NIKATOR
- -

S A D M İ N yazdı:
SELEUKOS_NIKATOR yazdı:

Sevgiler

Hayır sevgili Seleukos_Nikator abi, siz yanılıyorsunuz, AİHM o kararı reddetti, İsviçre'de ermeni soykırımını inkar etmenin cezası yoktur: http://www.anka...ddetme-karari/ ve http://www.mill...undem-2005160/ (dava sona erdi)

Evet şimdi yabancı medyadan da okudum mahkeme bu kararı redetmiş çünkü "konuşma özgürlüğüne aykırı olduğundan" yalnız İsviçre soykırımı tanımaktadır.

- -
 #60.  ✍ 2015-04-25, 11:16

Konunun devamı sayfalar: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 -

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil