HRİSTİYAN FORUM
Yetmişler'e daha sonra ne oldu?
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Yetmişler'e daha sonra ne oldu?

Bu konu 499 kez okundu, 2 kez cevaplandı

theyolgezen
(Özel üye)
- -

Bu olaylardan sonra Rab yetmiş kişi daha görevlendirdi. Bunları ikişer ikişer, kendisinin gideceği her kente, her yere kendi önünden gönderdi

Burda bahsi geçen Yetmişlere daha sonra ne olduğunu öğrenmek istiyorum bunlar ilk kilise babalarımıdır ?

- -
 #1.  ✍ 2015-06-02, 08:52

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

Evet bu kişilerin bazıları "Kilise Babaları" olmuş olabilirler... Kesin olan ise bu kişiler ilk ruhbanlardandırlar.

Mesih'in gölgesi tüm Eski Ahit'e yayıldığı gibi Yeni Ahit ruhbanlığının tüm gölgesi de Eski Ahit'e yayılmıştır:

MISIRDAN ÇIKIŞ 24:1 yazdı:
RAB Musa'ya, "Sen, Harun, Nadav, Avihu ve İsrail ileri gelenlerinden yetmiş kişi bana gelin" dedi, "Bana uzaktan tapın.

ÇÖLDE SAYIM 11:16 yazdı:
RAB Musa'ya, "Halk arasında önder ve yönetici bildiğin İsrail ileri gelenlerinden yetmiş kişi topla" dedi, "Onları Buluşma Çadırı'na getir, yanında dursunlar.

- -
 #2.  ✍ 2015-06-04, 01:25

theyolgezen
(Özel üye)
- -

Teşekkür ederim

- -
 #3.  ✍ 2015-06-04, 11:27

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil