HRİSTİYAN FORUM
Luka 10:38 'deki ''gerekli olan tek şey'' nedir?
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Luka 10:38 'deki ''gerekli olan tek şey'' nedir?

Bu konu 750 kez okundu, 2 kez cevaplandı

theyolgezen
(Özel üye)
- -

Benim bir sorum olacak Luka kitabının 10'uncu ayeti 38'inci bölümünde Rab İsa Marta'ya

“Marta, Marta, sen çok şey için kaygılanıp telaşlanıyorsun. Oysa gerekli olan tek bir şey vardır. Meryem iyi olanı seçti ve bu kendisinden alınmayacak.

diyor .Burda Gerekli olan tek bir şey derken kastedilen yada bizim anlamamız gereken nedir ?

- -
 #1.  ✍ 2015-06-02, 09:32

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

theyolgezen yazdı:
Benim bir sorum olacak Luka kitabının 10'uncu ayeti 38'inci bölümünde Rab İsa Marta'ya

“Marta, Marta, sen çok şey için kaygılanıp telaşlanıyorsun. Oysa gerekli olan tek bir şey vardır. Meryem iyi olanı seçti ve bu kendisinden alınmayacak.

diyor .Burda Gerekli olan tek bir şey derken kastedilen yada bizim anlamamız gereken nedir ?

Marta büyük ihtimal misafirleri ağırlamak için yiyecek içecek servisi işine girişmişti.... Kardeşi ise Mesih İsa'nın öğretilerini dinliyordu.

Tabii ki misafiri (özellikle Mesih ise :)) memnun etmek önemli ama Mesih öğreti verirken sen olsan oturup dinler misin yoksa çay servisi yapmak için mi uğraşırsın ?

Ayet ve cevap çok açık bence :)

- -
 #2.  ✍ 2015-06-04, 01:16

theyolgezen
(Özel üye)
- -

Teşekkür ederim

- -
 #3.  ✍ 2015-06-04, 13:46

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil