HRİSTİYAN FORUM
"Ben, yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim"in açıklaması nedir?
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

"Ben, yalnız İsrail halkının kaybolmuş koyunlarına gönderildim"in açıklaması nedir?

Bu konu 1452 kez okundu, 4 kez cevaplandı

GECEBEYİ
(Kayıtlı Kullanıcılar)
 #1.  ✍ 2016-04-25, 22:06
- -

Merhaba, Ben Hristiyan olma yolunda ilerleyen biriyim.İncilde aklıma takılan bir bölüm oldu ve size danışmak istiyorum.Matta 15' te "BEN YALNIZ İSRAİL HALKININ KAYBOLMUŞ KOYUNLARINA GÖNDERİLDİM" deniliyor.Burada nasıl bir anlam yüklü, açıklayan olursa sevinirim.

- -

arayisdaki insan2
(Özel üye)
 #2.  ✍ 2016-04-26, 00:16
- -

http://www.hris...d.php?t=320240

http://www.hris...d.php?t=331067

http://www.hris...d.php?t=342673

http://www.hris...d.php?t=340489

- -

IC XC + NIKA Evangelos
(Bu üyelik askıya alınmıştır, yönetime başvurunuz)
 #3.  ✍ 2016-04-26, 11:33
- -

GECEBEYİ yazdı:
Merhaba, Ben Hristiyan olma yolunda ilerleyen biriyim.İncilde aklıma takılan bir bölüm oldu ve size danışmak istiyorum.Matta 15' te "BEN YALNIZ İSRAİL HALKININ KAYBOLMUŞ KOYUNLARINA GÖNDERİLDİM" deniliyor.Burada nasıl bir anlam yüklü, açıklayan olursa sevinirim.

Rabbimiz İsa Mesihi Kenanli kadιna bu sözleri dedi...Bu kadın İsa'ya kızını getirdi...onu iyileştirmek için...Kenanlιlarι putperestleri oldu...ama bu Kenanlι kadιnι çok büyük bir inanç vardı...İsa onu test etmek istedi...Mesih kenanlιnιn büyük inancι biliyordu ama Ο kenanlιnιn büyük inancι açık etmek istiyordu...

Kadın ise yaklaşıp, ‹‹Ya Rab, bana yardım et!›› diyerek Onun önünde yere kapandı

bu yüzden Mesih ona biraz sert sözleri söyledi...İsa ona, ‹‹Çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak doğru değildir›› dedi.

ama kenanlι kadιnι alçakgönüllü bu sert sözleri kabul etti.Kadın, ‹‹Haklısın, ya Rab›› dedi. ‹‹Ama köpekler de efendilerinin sofrasından düşen kırıntıları yer

Bu nedenle daha sonra İsa dedi: ‹‹Ey kadın, imanın büyük! Dilediğin gibi olsun.›› Ve kadının kızı o saatte iyileşt

Tabbi ki Rabbimiz İsa Mesih tüm insanlarι için geldi...Ama Yahudileri zaten peygamberler ve Eski Ahit'in tarafından hazırlanan oldu..Yahudiler İsa'ya iman etmedi...Birçok dışında...ama Pentikost sonra Havarileri tüm dünyaya Mesih'in gerçeği öğrettiler...!!!

- -

Theodor87
(Özel üye)
 #4.  ✍ 2016-04-27, 10:39
- -

Ayetin devamına bakalım.

26 İsa ona, “Çocukların ekmeğini alıp köpeklere atmak doğru değildir” dedi.

27 Kadın, “Haklısın, ya Rab” dedi. “Ama köpekler de efendilerinin sofrasından düşen kırıntıları yer.”

28 O zaman İsa ona şu karşılığı verdi: “Ey kadın, imanın büyük! Dilediğin gibi olsun.” Ve kadının kızı o saatte iyileşti.

Ateist ve birçok imansız kişi, bu ayetleri gördüģü zaman, İsa'nın ayrımcı, kati yürekli olduğunu düşünmektedir. Oysa gerçek tam tersidir. İsa Mesih, o kadının yüreğini biliyordu. Burdaki amaç ise; o kadının hangi durumda olursa olsun, İsa'dan vazgecmemesiydi ve istediği de oldu, Kenanlı kadının büyük imanını İsa Mesih, herkese göstermiş oldu...

- -

AngelArtist
(Özel üye)
 #5.  ✍ 2016-04-27, 23:40
- -

Bunu bana Padre'm katekümenken İsa'nın evvela İsrail halkını düzelttikten sonra diğer halklara inancı yayma görevi vermesiyle açıklamıştı, neticede dirildikten sonra ve göğe çıkmadan önce "Gökte ve yeryüzünde bütün yetki bana verildi. Bu nedenle gidin, bütün ulusları öğrencilerim olarak yetiştirin; onları Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'un adıyla vaftiz edin; size buyurduğum her şeye uymayı onlara öğretin. İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim" demiştir. Matta 28:18-20

- -

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil