HRİSTİYAN FORUM
Yuhanna 14:28
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

Yuhanna 14:28

Bu konu 809 kez okundu, 5 kez cevaplandı

FranzSchubert
(Özel üye)
 #1.  ✍ 2016-08-17, 20:41
- -

Kutsal kitaptan cimbizlamis gibi hissettim biraz ama su âyet kafamı karistirdi:

Size, ‘Gidiyorum, ama yanınıza döneceğim’ dediğimi işittiniz. Beni sevseydiniz, Baba'ya gideceğim için sevinirdiniz. Çünkü Baba benden üstündür.
YUHANNA 14:28

Üçlü birliğe göre baba ogul kutsal ruh eşittir diye biliyorum, bu durumda bu âyetteki üstünlük hangi yönden bir ustunluktur? Mecazi mi, baska bisey mi? Öncesi ve sonrasında da bir ipucu bulamadım. Teşekkür ederim.

- -

imana doğru
(Özel üye)
 #2.  ✍ 2016-08-17, 20:51
- -

Oğul(söz) beden alıp dünyaya geldiği için kendini babadan alçak görmüştür.

Bende forumdan araştıra araştıra öğrendim :)))
Fazlada bir şey yazmiyim çok hakim değilim bu konulara.
Sevgiler...

- -

S A D M İ N
(☩ FORUM ADMINISTRATOR ✓ (FACEBOOK'TA BİZİ EKLEYİN))
 #3.  ✍ 2016-08-17, 20:59
- -

İsa Mesih; doğumundan başlayıp, dirilişinden sonra havarilere görünümüne kadar, yani tam olarak "yüceltilene kadar", Baba'dan aşağıdadır.

İncil, Filipililer 2:7-8
yazdı:
Ama kul özünü alıp insan benzeyişinde doğarak ululuğunu bir yana bıraktı. İnsan biçimine bürünmüş olarak ölüme, çarmıh üzerinde ölüme bile boyun eğip kendini alçalttı.

İncil, Yuhanna 17:5
yazdı:
Baba, dünya var olmadan önce ben senin yanındayken sahip olduğum yücelikle şimdi beni yanında yücelt.

- -

S A D M İ N
(☩ FORUM ADMINISTRATOR ✓ (FACEBOOK'TA BİZİ EKLEYİN))
 #4.  ✍ 2016-08-17, 21:00
- -

imana doğru yazdı:
Oğul(söz) beden alıp dünyaya geldiği için kendini babadan alçak görmüştür.

Bende forumdan araştıra araştıra öğrendim :)))
Fazlada bir şey yazmiyim çok hakim değilim bu konulara.
Sevgiler...

Ama yaptığın şey doğru, forumdan/başkalarından altıntı ya da link paylaşabilirsin ileride teolojik açıdan bilgili oluncaya dek.

- -

FranzSchubert
(Özel üye)
 #5.  ✍ 2016-08-17, 23:31
- -

S A D M İ N yazdı:
İsa Mesih; doğumundan başlayıp, dirilişinden sonra havarilere görünümüne kadar, yani tam olarak "yüceltilene kadar", Baba'dan aşağıdadır.

yazdı:
Ama kul özünü alıp insan benzeyişinde doğarak ululuğunu bir yana bıraktı. İnsan biçimine bürünmüş olarak ölüme, çarmıh üzerinde ölüme bile boyun eğip kendini alçalttı.

yazdı:
Baba, dünya var olmadan önce ben senin yanındayken sahip olduğum yücelikle şimdi beni yanında yücelt.

Teşekkür ederim bunu da anladım, bu gidişle yavaş yavaş soru işaretlerim ortadan kalkacak.

- -

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
 #6.  ✍ 2016-08-18, 04:35
- -

FranzSchubert yazdı:
S A D M İ N yazdı:

yazdı:

yazdı:

Teşekkür ederim bunu da anladım, bu gidişle yavaş yavaş soru işaretlerim ortadan kalkacak.

Ben senin için dua edeceğim kardeşim lütfen sen de kendin için et.

- -

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil