HRİSTİYAN FORUM
İncil'i öğrenmeyi reddetmek?
HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

İncil'i öğrenmeyi reddetmek?

Bu konu 857 kez okundu, 2 kez cevaplandı

Lightning
(Özel üye)
- -

Merhabalar,

Az önceki konuda sayın Augustinus'a sorduğum bir soru sansürlenip yeni bir başlık altında sormam istendi. O yüzden bu konuyu açtım. Sayın Augustinus bu sorumu da cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Kendisine müjdeyi samimi bir şekilde tanıtmak istediğimiz insanların müjdeyi öğrenmeyi reddetmesi açıkça müjdeyi ve İsa Mesih'i reddetmek değil midir? Sonuçta bunun onlara Tanrı tarafından verilmiş bir fırsat olduğunu ve onların reddettiğini düşünüyorum.

Ancak biliyorsunuz İstiklal Caddesi gibi kalabalık mekanlarda yer yer dinimizi öğrenmek ister misiniz diyip elinize İncil vermeye çalışanlar oluyor. Bu durumda İncil almayı reddetmek de müjdeyi reddetmeye girer mi? Açıkçası ben bu insanların misyonerliği doğru uyguladığını düşünmüyorum, ancak fikirlerinizi merak ettim.

Saygılarımla..

- -
 #1.  ✍ 2016-12-28, 17:47

S A D M İ N
(☩Admin (FACEBOOK TWITTER))
- -

İncil almayı reddetmek, fırsat tepmek. Ama müjdeyi duyup reddetmek, İsa'yı reddetmektir.

- -
 #2.  ✍ 2017-01-15, 00:49

Augustinus
(KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))
- -

Bunu herhangi bir insan bilemez.

O kişinin Hristiyanlık hakkındaki önyargılarını*vs bilemeyiz.

Sokakta işine gücüne giden bir adamın arkasından "Mesih İsa günahların için öldü ona iman edersen kurtulursun" diye bağırınca adam 'müjdeyi duymuş" olmaz.

Müjdeyi ögrenmeyi neden ve nasıl red ediyor?

Bana da bir kere (sanırım İstiklal caddesi) biri gelip "Mesih İsa'yı tanıyor musunuz?" dedi... Hayır dedim.

"Anlatmama izin verir misiniz?" dedi gene hayır dedim.

Daha sonradan kendim gidip İncil almıştım ama okuduğumda bana bir şey ifade etmemişti ve "Birileri bir şeyler yazmış işte bu da diğerleri gibi uydurma bir şey" demiştim.

Tevrat'ın Yaradılış kısmı hoşuma gitmişti ama onu da herhangi bir mitoloji olarak görmüştüm.

Kısacası bir insanın ne olacağını*ve müjdeyi ne zaman duyup da gerçekten reddettiğini Tanrı bilebilir.

Şimdi biri bana gelip bilmem ne dinini dinlemek ister misiniz? Derse gene hayır derim zira halihazırda inanmadığım ve araştırma ihtiyacı hissetmediğim bir dine neden vakit ayırayım ki?

Hele hele bildiğimi ve yalan olduğunu düşündüğüm bir dinse. Örneğin yakın zaman içinde kimsenin bana "İslam" anlatmasına müsade edeceğimi sanmıyorum...

Kalpleri yalnızca Tanrı değiştirir.

- -
 #3.  ✍ 2017-01-15, 02:12

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

Kullanıcı adınız:

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
youtube: İncil filmini, azizlerin yaşamları filmlerini ve Hristiyanlık'la alakalı videolarımızı izleyin! youtube kanalımızdan izleyin
twitter: Forumdaki son mesajları, twitter hesaplarımız aracılığıyla takip edin!
facebook: Forumdaki son mesajları, facebook sayfalarımız aracılığıyla takip edin!

SİTE İÇİ ARAMA MOTORU

Hristiyanlık hakkında merak ettiğiniz şeyi aşağıdaki kutucuğa yazarak sitemiz içinde arayın!

Tevrat, Zebur, İncil (hristiyan kutsal kitapları) içinde kelime arama

Tevrat & Zebur İncil