HRİSTİYAN FORUM

HRİSTİYAN FORUM > > Hristiyan Forum > İncil

İncil'de mucizeler var mıdır?

baloncuux
(Özel üye)

Merhabalar yeni okumaya başladığım Kitab-ı Mukaddes'le ilgili bir sorum olacaktı.

İncil'in kendisinde mucize var mıdır? Örneğin müslümanlar furkan53'de "Salıverdi iki denizi, birisi lezzetli tatlı ve öteki tuzlu acılı ve yaptı aralarına bir berzah, engeli aşılmaz bir sınır koydu" denizlerin karışmadığını iddia ederler. (İddia çünkü deniz bir miktar karışır.)
Şimdiden sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.
Hayırlı günler...

- -
 #1.  ✍ 2017-02-04, 23:54

Augustinus
(iPieta - veritasdei.com - KATOLİK MODERATOR (Bu bilginin doğruluğu yönetim tarafından onaylanmıştır))

baloncuux yazdı:
Merhabalar yeni okumaya başladığım Kitab-ı Mukaddes'le ilgili bir sorum olacaktı.

İncil'in kendisinde mucize var mıdır? Örneğin müslümanlar furkan53'de "Salıverdi iki denizi, birisi lezzetli tatlı ve öteki tuzlu acılı ve yaptı aralarına bir berzah, engeli aşılmaz bir sınır koydu" denizlerin karışmadığını iddia ederler. (İddia çünkü deniz bir miktar karışır.)
Şimdiden sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.
Hayırlı günler...

Evet İsa Mesih'den 750 yıl önce yazılmış tüm peygamberliklerin İsa Mesih'de vukuu etmesi...
Özellikle Mezmur 22'yi okuyun ve İsa'nın giysisi üzerinede kura çekildiğini unutmayın.

- -
 #2.  ✍ 2017-02-05, 02:17

S ADMİN
(☩ http://www.incil.biz - http://www.turkishchristians.net)

Benzer konular:
  • İncil okumanın ve bulundurmanın bir adabı var mıdır? İncil okumanın ve bulundurmanın bir adabı var mıdır? * İncilde bir bölümün altını çizmek * Kenarına notlar almak * Sözsüz müzik dinleyerek İncil okumak * Yıkanmamış ellerle okumak gibi..
  • Hristiyanlık'ta öldürmek var mıdır? selamlar, sorum bu ayetler hakkında olacak: ‘’Şimdi git, Amalekliler’e saldır. Onlara ait her şeyi tümüyle yok et, hiçbir şeyi esirgeme. Kadın erkek, çoluk çocuk, öküz, koyun, deve, eşek hepsini öldür.’’I. Samuel 15:3 ‘’Yakalananın bedeni delik deşik edilecek, Ele geçen kılıçtan geçirilecek. Yavruları gözleri önünde parçalanacak, evleri yağmalanacak, kadınların ırzına geçilecek.’’ Yeşeya...
  • Hristiyanlıkta Evrim Var Mıdır? Arkadaşlar benim bildiğim hristiyanların yaratılış görüşü Eski Ahit'te Yaratılış bölümünde geçiyor. Yani Tanrı önce dünyayı yarattı sonra hayvanları ve en son kendi suretinden insan yaratıldı. Fakat biliyoruz ki insanın soyu kuyruksuz maymunlara dayanıyor (İnsan da bir kuyruksuz maymun türüdür). Bunun hristiyanlıkta bir açıklaması veya evrimle ilgili ipuçları var mıdır?
  • Hristiyanlık'ta Cinler var mıdır? Ben bir müslümanım ve dinleri araştırıyorum hrıstiyanlık dininde cinlerden bahsedilmişmidır?
  • Ortodoksluk'ta Araf var mıdır? Soru başlıkta ki gibi Ortodokslukta araf var mıdır ? Forumda araştırdım bazı ortodokslar yok bazıları bir çeşit arınma var demiş.Fikir birliği yok mu bu konuda ortodokslukta ?
  • Hristiyanlık'ta namaz var mıdır? Hristiyanlikta namaz var midir? Varsa nasildir, yahudiler gibi mi?
  • Protestanlık ve Katoliklik taban tabana zıt mıdır yoksa benzerlikler var mıdır? Protestanlık ve katoliklik arasında ne gibi farklar vardır katolik mezhebinin daha köklü ve yaygın bir mezhep olduğunu duymuştum iki mezhep taban tabana zıt mıdır yoksa benzerlikler var mıdır
  • Hristiyanlık'ta örtünme var mıdır? Bu en merak ettiğim konulardan biri Hristiyan inancında örtünme var mıdır? Daha önce sitenizde buna benzer konulardan öğrendiğim kadarıyla yok fakat bazı sitelerde Korintliler ile ilgili ayetlerde saçınızı kapatın ya da kestirin gibi ifadeler varmış. Bunlar sadece rahibeler için midir?
  • İncil'de Eşcinsellik günahtır diyen bir bölüm var mıdır? Sevgili kardeşlerim geçen gün bir arkadaşım ile konuşuyorduk ve konu eşcinsel görüşe geldi. İncil'i okudum lakin eşcinsellik ile ilgili bir bölüme rastlamadım. Tevrat ve Zebur da ne yazdığını sormuyorum ya da Hristiyanların kişisel düşüncelerini sormuyorum sadece İncil'de direktmen ''Eşcinsellik günahtır'' dediği bir ayet var mıdır ? Esenlikle kalın,
  • Cehennemde ateş var mıdır? Müslüman bir çevrede doğup büyüdüğü İçin Cennet ve Cehennem anlayışım Müslüman İnancına göre. Peki Gerçekte cehennem nasıldır. İnsanların yakılma durumu var mıdır? Tanrı sözü bu konuda ne demiştir?
  • Cinler var mıdır? Hristiyanlık'ta Cin var mıdır? Yoksa sadece bir uydurma mı?
  • İncil'de bilimsel şeyler var mıdır? İncil veya Kutsal Kitap'ta bilimsel şeyler var mıdır? veya önceden gerçekleşeceğini söyleyip olan şeyler varmıdır? Esenlikler :)
  • İncil'i yere koyarak okumamızda sakınca var mıdır? Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aklımda bir soru var kutsal kitabımız İncili okurken (telefondan değil) yere koyarak okumamızda bir sakınca var mıdır? Okuyorsanız nasıl okumayı tercih ediyorsunuz? Esenlikle
  • [Fotoğraf] Hristiyanlık'ta kanıtlanabilir mucizeler var mıdır? Merhaba, Son birkaç günde hristiyanlara ait olan ve tamamı da sübjektif/öznel/kişisel tecrübelere dayanan birçok mucize hikayesi okudum. Malumunuz bu kişisel tecrübe hikayeleri hristiyanlıkta olduğu kadar müslümanlık ve başka dinlerde de bolca bulunuyor. Sorum şudur: Diğer dinlerden farklı olarak hristiyanlıkta sübjektif değil de objektif/nesnel/kanıtlanabilir olan mucizeler var mıdır?...
  • İsa Mesih'ten önce İncil var mıydı? İncil ne demektir? Merhaba sevgili kardeşlerim ben sizin dininiz olan Hristiyanlık hakkında araştırmalar yapan nedensiz bi şekilde bi anda müslümanlık saçma diyip İsa Mesih i kalbinde hisseden sürekli kliseye gitme isteğiyle dolu olan 17 yaşında biriyim aklımda takılan şey ise İsa dan önce İncilin olup olmadığı cevaplarsanız çok teşekkür ederim esenlikle kalın .
  • Hristiyanlık'ta namaz var mıdır? http://www.hristiyanforum.com/images/hristiyanliktanamaz.jpg Hristiyanlık'ta namaz var mıdır? hıristiyanlıkta namaz diye bir ibadet var mıdır?namaz kılınıyorsa kime yapılır? ve hangi aralıklarla yapılır ? hiçbir bilgim tok cevaplarsanız sevinirim
  • Hristiyanlık'ta Türban Var mıdır? Ben türbanı gördüğüm zaman aklıma ilk gelen din büyükleri rahibelerdir. Dolayısıyla türban var mıdır? Varsa bununla ilgili incilde bir ayet mi vardır?
  • Meleklerin kanatları var mıdır? Melek deyince insanlarin kafasinda olusan gorunum insan kiliginda bir varlik ve arkasinda beyaz kanatlardir. Ama bu Kutsal Kitaba dayali bir dusunce degildir. Kelam meleklerin insan gorunumunde belirdiklerini yazar. Ancak bu meleklerin asil gorunumunun insani oldugu anlamina gelmez. Dahasi Kelam meleklerin kanatlari oldugundan cok az bahseder. Ama Kelamda kanatlari oldugu yazili iki cesit melek...
  • Koruyucu meleğimiz var mıdır? Matta 18:10 soyle yazar , " Bu küçüklerden birini bile hor görmekten sakının! Size şunu söyleyeyim, onların göklerdeki melekleri, göklerdeki Babam'ın yüzünü her zaman görürler.." Burdaki " bu kucukler " ya ona inananlar ( ayet 6) ya da ona gelen kucuk cocuklar ( ayet 3-5 ) icin kullanilmis olabilir. Koruyucu melekler konusuna gelince bu bolum anahtar rolunu oynar. Iyi meleklerin koruyup...
  • 4 İncil mi var? Tek bir İncil mi, İnciller mi? http://www.hristiyan.net/cevaplar/nedenmmly.htm

ÜYE DEĞİLSENİZ, HEMEN ÜYE OLUN!

NOT: Kutucuğa tıkladığınızda çıkan "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Kullanıcı adı:

Şifre:

Şifre (tekrar):

Email adresiniz:
(Forum sistemi size bir hoşgeldiniz emaili gönderecektir. Eğer geçersiz bir email kullanırsanız, üyeliğiniz bir süre sonra kendiliğinden askıya alınacaktır. Lütfen "@hotmail.com" email adreslerini kayıtta kullanmayınız)

Email adresiniz (tekrar):

ÜYE İSENİZ, GİRİŞ YAPINIZ:

NOT: Kutucuğa tıkladığınızda çıkan "güvenli değil" uyarısını önemsemeyiniz. Sitemizde kredi kartı bilgileri talep edilmemektedir.

Kullanıcı adınız: .

Şifreniz:

Şifrenizi mi unuttunuz?
turkishchristians.net, hristiyan.net, hristiyanolmak.com, incil.biz, rabisamesih.net, hristiyangazete.com, hristiyanforum.com
vbulletin ® Jelsoft-Enterprises Ltd. - Copyright ©2000 - 2017,
youtube - twitter - facebook