• DUYURU:
    Hepinize lütuf ve esenlik olsun!
    Forum sayfalarımız henüz aktif değil ve forum sayfalarımızı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu yüzden tüm sayfalara henüz erişemiyorsunuz.
    Gönderdiğiniz mesajlar forum aktifleştikten sonra yayınlanacaktır. Bu süre içerisinde gönderilen mesajlarınız incelenmek üzere bekletilecektir.
    Kısa bir süre sonra tüm bölümlere özgür bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Bir kâtilin imânı onu kurtarır mı?

Crepuscolo

Yeni Üye
Merhabalar; benim merâk ettim ve kendi kendime yanıt bulamadığım bir soru var. Daha önce hayâtında cinâyet işlemiş biri, Mesih'e imân ettikten sonra bu işlemiş olduğu günâhın cezâsından aklanır mı? Eğer öyleyse, öldürülen kişinin durumu ne olur? Yâni boşuna mı ölmüş olur yoksa yargı zamânı herhangi bir hak talebinde bulunabilir mi?
İlginiz için teşekkürler, esenlikler dilerim...
 

Solus Christus 

Moderatör
Başlığa verilen yanıtları görebilmek için lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol bağlantısına tıkla.
Merhaba,
Tövbe edip, iman eden herkes kurtulacaktır. Çünkü Mesih'in çarmıhının gücü herkesi kurtarmaya yetecek kadar büyüktür. En küçük günah bile lanetlenmeyi hak etmeyecek kadar küçük değildir; ve aynı şekilde hiçbir günah da gerçekten tövbe edenler üzerine lanet getirecek kadar büyük değildir. Dolayısıyla bu kişi eğer gerçekten tövbe etmiş ve iman etmişse kurtulacaktır.

Ölen kişinin hangi durumda olduğunu bilemeyiz. Ancak bir şeyi biliyoruz ki Mesih'e iman etmeden kimse kurtulamayacak. Çünkü her insan doğal haliyle günahı Adem'den miras alır, günahkar olarak doğar ve ölür. Eğer Mesih'e iman etmişse günahının bedeli çarmıhta ödenmiştir. Eğer iman etmemişse bu bedeli kendi öder.
 
Başlığa verilen yanıtları görebilmek için lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol bağlantısına tıkla.
Davud Peygamber Bat-Sheva adındaki bir kadınla zina edip, kocasından çekindiği için kocasını öldürtmüştü. Musa Peygamber, suçsuz bir adamı öldürüp çöle kaçmıştı... Tanrı böyle insanları peygamber yaptı ki bize "Her ne kadar kötü olursanız olun tövbe ettiğinizde bağışlanabilirsiniz, umutsuzluğa kapılmayın." mesajını verebilsin. Ölen kişiye bir şey olmaz, rab onun tövbe kapısının kapanmasına izin vermez. Öldüren ise kalpten tövbe ederse bağışlanır.
 
YHVH'ye şükredin, O’nu adıyla çağırın, halklara duyurun yaptıklarını, Adının yüce olduğunu duyurun! YHVH'ye ezgiler söyleyin, Çünkü görkemli işler yaptı. (Yeşaya 12:4-5)
Online Kutsal Kitap Tevrat, Zebur ve İncil okumak için tıkla!
Üst