• DUYURU:
    Hepinize lütuf ve esenlik olsun!
    Forum sayfalarımız henüz aktif değil ve forum sayfalarımızı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu yüzden tüm sayfalara henüz erişemiyorsunuz.
    Gönderdiğiniz mesajlar forum aktifleştikten sonra yayınlanacaktır. Bu süre içerisinde gönderilen mesajlarınız incelenmek üzere bekletilecektir.
    Kısa bir süre sonra tüm bölümlere özgür bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Hristiyan olmak istiyorum

Ebrutgb

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır hristiyan olmayı düşünüyorum. Bilgi edinmeye çalışıyorum. Incili okuyorum. Bazen pazar gunleri kilisede dua ediyorum. Iç huzuru buldum tam anlamıyla . Fakat tam anlamıyla nasıl olabilirim bilmiyorum . Yardımcı olur musunuz. Teşekkürker.
 

Solus Christus 

Moderatör
Merhaba,
Hristiyan olmanız için gerçekte ihtiyacınız olan tek şey Tanrı'nın lütfudur. Yapacağınız iyi işler, sevaplar veya yerine getireceğiniz kurallar listesi sizi kurtaramayacağı gibi hristiyan da yapmaz. Ancak ve ancak iman ile kurtuluruz ve dolayısıyla iman aracılığıyla hristiyan oluruz.

İsa Mesih'in Rab ve kurtarıcı olduğuna iman eden, O'nun öğretilerine yürekten bağlı bir şekilde inanan ve bu sözleri yaşamının temeline almış olan, Mesih'in takipçisi olmuş olan kişilere hristiyan denir.

Aslında bir bakıma hristiyan olmak aslında bizim gücümüzün ve yeteneğimizin dışındadır. Eğer Kutsal Kitap'ı okuyorsanız ve buradaki sözlere iman ediyorsanız demek ki Tanrı'nın lütfuyla Kutsal Ruh sizde bir işe başlamış demektir. Ve Tanrı başladığı işi yarım bırakmaz. Size tavsiyem dua etmeye ve Tanrı'dan öğrenmeye devam edin. Kutsal Kitap otoritesi altında olan bir kiliseye katılın. Kilise yetkisi altında eğitim alarak ilerleyin.

Romalılar 10:9-13 ayeti şöyle diyor: "İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın. Çünkü insan yürekten iman ederek aklanır, imanını ağzıyla açıklayarak kurtulur. Kutsal Yazı, “O’na iman eden utandırılmayacak” diyor. Çünkü Yahudi Grek ayrımı yoktur, aynı Rab hepsinin Rabbi’dir. Kendisini çağıranların tümüne eliaçıktır. “Rab’bi adıyla çağıran herkes kurtulacak.”

Bununla beraber şu bağlantıdan tarihsel hristiyan iman açıklamalarını okumanızda fayda var. Eğer bu iman açıklamasında yazanların hepsini kabul edip, iman ettiyseniz o zaman zaten hristiyan olmuşsunuz demektir.

Size esenlikler diliyorum,
Rabbin lütfu ve esenliği sizinle olsun.

 

Alexios

Yeni Üye
Tanrı'mız İsa Mesih kalbinizde yaşasın, sizinle olsun. Çok doğru bir karar vermişsiniz. Bu arzunuzu ve isteğinizi, Tanrı'mız İsa Mesih vaftiz ile taçlandırsın.
 
Mesih, Babamız Tanrı’nın isteğine uyarak bizi şimdiki kötü çağdan kurtarmak için günahlarımıza karşılık kendini feda etti. Tanrı’ya sonsuzlara dek yücelik olsun! Amin.
(İncil, Galatyalılar 1:4-5)
Online Kutsal Kitap Tevrat, Zebur ve İncil okumak için tıkla!
Üst