• DUYURU:
    Hepinize lütuf ve esenlik olsun!
    Forum sayfalarımız henüz aktif değil ve forum sayfalarımızı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu yüzden tüm sayfalara henüz erişemiyorsunuz.
    Gönderdiğiniz mesajlar forum aktifleştikten sonra yayınlanacaktır. Bu süre içerisinde gönderilen mesajlarınız incelenmek üzere bekletilecektir.
    Kısa bir süre sonra tüm bölümlere özgür bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Mezhep seçerken nelere dikkat etmek lazım?

Alexios

Yeni Üye
Başlığa verilen yanıtları görebilmek için lütfen Giriş Yap veya Kayıt Ol bağlantısına tıkla.
2000 yıllık kilise geleneğinde, gelenekler "uçmaz" ve kaybolmaz. Zaten Selanikliler'e gönderdiği mektup'da "söz" değil "tradition" diyor. Yani kilise gelenekleri ile ve yazı ile aktarılanlar bizim inancımızı oluşturur.Sadece bayramlar değil, Ayin düzeni ve uygulamalar gelenek ile aktarılanlardır.
 

Refai

Yeni Üye
Doğru bir teoloji çizgisinin benimsenmesi tabi ki önemlidir. Fakat en önemlisi İsa Mesih'in bir mezhep getirmediğini ve Kutsal Kitap ile aykırılık içermeyen her mezhebin Mesih'e giden bir yol olduğunu bilmemiz gerekiyor. Mezhepler, siyasi ve sosyolojik farklılıkların, değişik teolojik yorumların bir ürünüdür. Fakat bedenin başına, yani Mesih'e tutunan her yol sizi Tanrı'ya götürür.

Hristiyanlar, mezhepçilik sebebiyle tarih boyunca pek çok problem yaşamıştır. Bu durum Hristiyanlar arasında bölünmeye ve pek çok insanın ölümüne sebep olmuştur. Dolayısıyla bu hataya bir daha düşmememiz gerekir.
 
Başlangıçta Söz vardı. Söz Tanrı’yla birlikteydi ve Söz Tanrı’ydı. Başlangıçta O, Tanrı’yla birlikteydi. Her şey O’nun aracılığıyla var oldu, var olan hiçbir şey O’nsuz olmadı.
(İncil, Yuhanna 1:1-3)
Online Kutsal Kitap Tevrat, Zebur ve İncil okumak için tıkla!
Üst